» »

Po IBM-u še Sun...

Po IBM-u še Sun...

CNet - Kot poroča CNet, namerava Sun na strežniškem trgu zamenjati Intelove procesorje z AMD-jevimi Opteroni. Uradna izjava in dokončna odločitev bo predstavljena 17. novembra na Comdex-u. Ta poteza niti ni bila tako nepričakovana, če vštejemo v račun precej boljše zmogljivosti Opteronov proti Intelovim Xeonom v razmerju s ceno in Sunov namen izdaje posebne različice Solarisa za Opterone.

Sun namerava prodajati dvo- in štiriprocesorske strežniške sisteme s Solarisom ali Linuxom za operacijski sistem. Podjetje ne pričakuje upada dohodka ali prehoda kupcev h konkurenčnim ponudnikom strežnikov in verjame, da bodo Opteroni bolj zaželjeni pri kupcih. Sun prav tako še ni potrdil izdelave 64-bitne verzije Jave, vendar obstajajo govorice, da naj bi imela 64-bitna Java veliko boljše rezultate v primerjavi z 32-bitno različico. Klik!

16 komentarjev

Dr_M ::

se ena hudo dobra novica....za amd in za nas :) :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tarzan ::

Tomideli>:D

Bravo AMD, vse kaže, da še ni vsega konec, tako kot je kazalo pred kratkim.

Upam da se bodo vse te dobre novice kmalu pokazale tudi pri njihovih izgubah.

shock ::

Kdo bi se mislil da bo opteron tako uspel ...

Zheegec ::

Tarzan; Menda je Hektor Ruiz 100% prepričan da Q4 2003 ne bo izgube 0:)

Drugače pa bravo AMD, upajmo da bo to res. AMD bo ponovno "osmešil" veliko večje podjetje z veliko več prometa - najboljši 48-way Opteron sistem hitrejši od najhitrejše Intelove 64-way ponudbe :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

flipflop ::

Lepo to.

Vesoljc ::

that was expected >:D
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

undefined ::

Intel je zaspal, AMD pa sedaj lahko pleše. Seveda je kriv Intel za svoj neuspeh v konkurenci. Time to wake up and start working. :)

Filo ::

čeprav sem bolj na Intlovi strani, so si čist sami krivi, da bojo zgubil take velike firme. valda sej prej so lahko nabijal ceno za te procesorje.zdej bo zanimivo ko bo mogu intel spustit tudi te cene da bodo konkurenčne...hehehe prov jim bodi...totalno privoščim AMD-ju

mihec87 ::

a je kdo reku da gre amd-ju slabo.Res ful se mi to dopade

dr.J ::

mihec:

AMD je "ful zapufan"

nimajo cekinov za kako novo fabriko, ker morajo odplačevati dolgove z obrestmi vred

ampak upam, da bodo splavali in preživeli, ker bomo samo tako imeli cenejše procesorje

swar ::

To mi je vsec da najprej AMD pridobi velke firme in kasneje zaupanje tistih zaprisezenih intel uporabnikov >:D

mrTwelveTrees ::

je tako... AMD "power"

Zheegec ::

Opteron in 90nano

Poleg tega bo AMD (skupaj z IBM najbrž) zgradil novo tovarno, ki bo proizvajala 45nano SSOI >:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

alien-w ::

Samo skrbi me njihova politika. Glede na to, da jim je šlo zelo dobro, pa so se toliko zadolžili, ne vem, če jih bo tole potegnilo ven. No, ja, upajmo.

Ne vem, a so tolk vlagal v razvoj al so pa to res stara posojila. Skratka, ni mi čisto jasno.

dr.J ::

Ja, kar naj rinejo vkup z IBM. Jih po Veliki Modri popapal za malo malico, zato da bo x86/64 procesorsko neodvisen od Intela, z Linuxom pa od Microsofta. Ker se IBM vedno bolj usmerja v prodajo storitev, bodo storitve pač tekle na njihovem domačem HW in SW. Na male userje bodo pa najbrž pozabili.

mh8759a ::

Kej veliko na Sun ne bi stavil..firma ima ogromno izgubo in nasploh čisto zgrešeno strategijo. Imeli so enega izmed najboljših izdelkov zadnjega desetletja(Java) in jih bo MS v roku 1 leta prehitel po desni z .NETom, če jih že ni.
Sun tudi ne more biti rešitelj AMD-ja, ker premalo proda svojih mašin - daleč za HP, Dell in kakšnim Gateway. Solaris ? Kakšen tržni delež že ima ?:)

Nasploh je Scott McNealy najbolj nesposoben od trenutnih glavnih managerjev v IT svetu. Pa prodaja IBM serverjev tudi upada(zanesljivo vem), raste pa prodaja HP/Compaq.

Tako, da ne bodte preveč naivni in slepo zaverovani v neke firme..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Združitev CPU in GPU leta 2008?

Oddelek: Novice / Procesorji
233794 (3039) Senitel
»

Google se je odločil za AMD

Oddelek: Novice / Procesorji
285356 (3172) zigi
»

Kratka fotozgodovina trdih diskov

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
153408 (2646) BBB
»

AMD bo izdelal superračunalnik na zahtevo Kitajske

Oddelek: Novice / Procesorji
52475 (2335) MTm2H37rqt7B
»

Java in Solaris kmalu odprta ?

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
92969 (2969) kopernik

Več podobnih tem