» »

Oil comp

Oil comp

Anney ::

V čem je fora tega, mi zna kdo razložit?

-Zakaj se vrti ventilator?
-Zakaj ne smejo bit notri diski in ostalo, če je matična lahko?


DragonHeart ::

sklepam da olje ni prevodno in ne naredi kratkega stika? Zato je verjetno lahko matična potopljena v olje. Nisem prepričan vendar se mi zdi da je to edina logična teorija v primeru da ti posnetki niso fake.

disk pa ne sme biti v olju zato ker bi olje slej ko prej prišlo v notranjost diska in ga uničilo.

Zgodovina sprememb…

boogie_xlr ::

Disk ni neprodušno zaprt ali da bi bil znotraj celo vakuum, kot nekateri zmotno mislijo. Olje bi prišlo noter in ga uničilo.

mihec87 ::

Če si gdaj gledal disk je na njem luknjica kjer piše da ne pokrij te luknjice...Sklepam da ssd bi se lahko kopal zraven...

subby ::

Ja, po mojem je tudi tista luknjica razlog, da diska ni pametno not dat.
Kar se tiče ventilatorja; zakaj pa ne? Tudi olje ima pravico cirkulirat.

mihec87 ::

Olje more krožit tako kot pa zrak..saj če nebi bi se olje na tem mestu segrelo in hlajenje nebi več delovalo..

Nagi Bator ::

Ta drugi z rastlinskim oljem ne bo dolgo delal, zarad prisotnih kislin v rastlinskem olju.
Pa tud ventilatorji, ce so jih ze dali zraven, bi morali bit mocnejsi, saj so v olju navadni preobremenjeni.

Olje more krožit tako kot pa zrak..saj če nebi bi se olje na tem mestu segrelo in hlajenje nebi več delovalo..

Olje je dosti boljsi prevodnik toplote kot zrak, tak da po moje bi slo brez ventilatorjev.
Se najbolj pametno bi bilo potopit neka velika hladilna rebra do polovice v to olje,
polovica bi pa naj gledala ven in na ta nacin efektivno hladit samo olje.

Zgodovina sprememb…

mihec87 ::

Mnja ta je malo mem..saj navadno mineralno olje ni kaj dražje če sploh od tega za kuhanje..

Diši pa fajn po pomfritu,dunajcih :)

DragonHeart ::

poženeš skyrim pa lohk še pomfri vržeš v računalnik in imaš kmalu malico:D:D

floyd1 ::

Še glede HDD in tiste "do not cover this hole" - marsikomu je na raznih trekingih po Himalaji crknil Ipod (classic). Sicer je v navodilih res lepo pisalo, da deluje le do 3000m nadmorske višine (kar ni nujno res), ampak - kdo pa bi pomislil na to, da velika nadmorska višina "ne ustreza" (starim) diskom...

Mesar ::

a to so jim SSDji crkavoli?
Your turn to burn!

floyd1 ::

Ipod classic ima notri še stari dobri HDD na plato.

mihec87 ::

ssd tako nima luknje..



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Oljno hlajen računalnik

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
428582 (6134) Vanadium
»

Staro rabljeno vs novo olje

Oddelek: Na cesti
315643 (4702) bluefish
»

odmrznjeno meso nazaj zamrzniti?

Oddelek: Loža
368136 (6709) Furbo
»

Razpad rastlinskih maščob pri visokotemperaturnem kuhanju/praženju

Oddelek: Znanost in tehnologija
4812069 (10399) timberjack
»

se znajo diski potapljat? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5531593 (30846) krucymucy

Več podobnih tem