» »

Hlajenje v/z oljem???

Hlajenje v/z oljem???

luka66_6 ::

Govoril sem z nekim modelom, reku je, da bo dal cel komp v olje, ker, da dobro hladi in ne prenaša elektrike. Kdo že slišal za kaj podobnega?
Ali je izvedlivo in smiselno?

Vesoljc ::

ko bo pofotkal delujoco zadevo, se bomo pogovarjali naprej... 8-)

izvedljivo je, smisleno pa kakor za koga...
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Boki_ ::

Evo vam nekaj o tem.
I'm back

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boki_ ()

luka66_6 ::

treba se je vpisat na te novice pa me noče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: luka66_6 ()

zlabo ::

Kaj pa vem, meni se zadeva ne zdi preveč praktična. Kaj pa ko moraš zamenjat kakšno komponento? takrat greš pa lahko le v delavnico to delat...
Pa še vseen potem rabiš en radiator z dovolj velikim pretokom da lahko hladiš olje.
Bi pa če bi to delal lahko dal noter transformatorsko olje;)

LP, zlabo

Vikking ::

če želiš zamenjati katero stvar zna biti problem zadevo čistit, oz. se je sploh več ne da očistiti!

In koliko manjšo temperaturo bi profitiral? sej moraš olje prav tako hladiti in odvajati toploto! pa maš spet isto glasnost kot vodno

zlabo ::

Hja samo fora je v tem, da bi tako hladil popolnoma VSE. Vse čipe, vse povezave na matični...
Samo je pač vprašanje če je kdo pripravljen razkirat comp in ga v olje potunkat:O

Lp, zlabo

MI_KO ::

Pa dajte probat tisti, katerim se stare P100 valijo po kleteh.

Olje pa ne vem če bo potrebno hladit.
Če rečemo da bomo porabili ca. 2L olja s c=1500J/kgK (zelo mala c)
Računalnik proizvede recimo 0.350kW energije kar je enako delu 1260J na uro.
A/(m×c)=dT=1260/(2×0,9×1500)=0,46°C
Pomeni, da bi se računalkik v uri segreu za manj kot 0.5°C, če toplote sploh ne bi odvajali, niti skozi stene škatle. Bi pa vejretno rabili nekaj kar bi mešalo olje, da ne bi prišlo do različnih temperaturnih polj.

Bolj me pa skrbi kako bi zagotovili dobre električne kontakte. Da nebi film olja izolirau pci-je ipd.


Če dela potem bo revolucija!

zlabo ::

Hja na kontakte sploh nisem pomislil:P
Mogoče bi pomagalo,če bi že sestavljen comp noter potopu.
Drugač se pa dobijo eni spreji za boljše kontakte, ne vem pa kako bodo delovali z oljem...

LP,zlabo

Nejc Pintar ::

verjetno bi moral vse komponente že prej sestavit skupaj, vendar kaj ko hočeš not dat kaj novga?
Lahko je biti prvi, če si edini!

frenk ::

v olje se splača potunkat samo kakšno server kišto ki se je ne bo več spreminjalo...kontakte teoretično lahko rešiš s cinjenjem

zlabo ::

Ah s cinjenjem ne, ker kako boš cinil pci-je ali pa agp ali pa proc?
pa še potem ne moreš nič več zamenjati:P

LP, zlabo

Boki_ ::

Ja s silikonom zasilikoniraš okoli reže, potem ko vstaviš karto notr. Pa baterijo od biosa in ostale kontakte tudi.
I'm back

luka66_6 ::

model ne bo menal dolg časa ker je kupu ravno nov komp. Zakaj je treba izolirat če olje ne prenaša elektrike?

zlabo ::

Ravno zato ker bi lahko olje prišlo med kontakte in potem ne bi bilo dobrega stika, zato je treba preprečiti olju dostop do kontaktov.

Hja s siikikonom jaz nebi sral, ker ga je potem težko dol spravit. Kaj pa s pištolo za vroče lepljenje? Tisti lim ko je enkrat trd se ga da lepo v celoti odstranit...

LP, zlabo

luka66_6 ::

jasno mi je, da cdrom nima kej počet v olju kaj pa napajalec tudi on mora bitu zunaj kajne?
Razmišlam tudi sam o tem, ker mam stari p133, ki se mi vala, tko, da kr šopajte ideje in na kaj je treba paziti!
Jest pa elektrika slabo!

zlabo ::

Tud napajalc daš lohk noter, sam ventilator je treba odstrant.

Sem pa še na eno zanimivo idejo za izolacijo kontaktov pršov.
Doma imam cel lonček silikonske temperaturno prevodnepaste (prnesu foter za đabe:P ), pa da bi s tistim premazu. Pa pol lohk sam obrišeš.
Samo teoretično bi tud ta lohk med kontakte pršla.

Čeprov mislm da bi šlo brez vsakega tesnila za kontakte, sej so kontakti precej na tesno, pomojem nebi olje vmes prišlo...

LP, zlabo

luka66_6 ::

napajalec tud not u olje a si prepričan?
Glede mešanja olja
moj brat ima cel kup majhnih modelčkov vozil, ki jih sam sestavlja. tudi ladjo. Za mešanje olja uporabiš takšen vijak ( ladijski )

zlabo ::

Verjetno te skrbi zaradi prisotnosti 230V AC kajne? Mislm da ne bi smel biti problem, ker če v olnjem transformatorju (lahko jih vidiš mna kakšnem drogu) ne prebije, pa so napetosti tudi par kV...
Aja pa napajalnik bi bilo dobro če bi ga vzel ven iz kište in daš not samo vezje.

Bi pa bilo dobro če bi uporabil transformatorsko olje.
Z motornim oljem ne vem kako bi šlo...

Pa disk tud ne vem če bi dal not, sicer je hermetično zaprt, sam nevem...

Probi pa bomo vidl.
Sam če boš kej sfuku, ne pol mene krivit...

LP, zlabo

luka66_6 ::

dejansko me ne skrbi, ker se mi ne sanja o elektriki sploh. Sem pač družboslovec! Sam sprašujem, da bom zjebu čim manj če sploh kaj!

kajzer ::

Po moje bi moglo delat OK. Razen če bi kak stik prekinu, še bi med kontakte prišlo olje.

Boki_ ::

Diska ne potapljat, sicer pa vsaj uni filterček pusti na zraku. Vent od napajača pa lah pustiš. bo vsaj premešal olje.
I'm back

frenk ::

a pa bo vent od napajalnika sploh dost močn da se premakne?...mogoče tornado?>:D

Boki_ ::

Ja odvisno od viskoznosti olja.
I'm back

Spajky ::

venti delujoči v olju ne morejo met več kot 7V, ker se pregrejejo/skurijo zaradi preobremenitve ... bil pa je že zdavnaj podoben topik: (preverit preko iskanja) se znajo diski potapljat? 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

zlabo ::

Ma vent komi da vodo meša, ne verjamem da se bo v olju kaj premikal...
Sam koliko olja bi pa rabil to, kar precej ne, to verjetn ni tok pocen...

LP, zlabo

frenk ::

ja na nizkih obratih ma baje večji navor:)...pa še dobro je podmazan:D...think of tri-blade 120mm YS-TECH>:D

Spajky ::

pri meni je bil vent na testu mesec dni v olju za pomfrit na 5V non stop; no problem, pa še čut ga ni blo nič!! Za hladit cel komp z oljem bi blo treba cca. 10 l olja za šivalne stroje (za napolnit škatlo v kateri bi bil komp vključno z napajalcem!- relativno poceni olje) Dva venta bi lepo mešala olje s tem, da vsi hladilniki ostanejo tam kjer treba. Olje bi se lahko hladilo s pasivnimi velikimi rebri na ohišju škatle; zelo velik problem pa je zatesnjevanje ohišja in delov (CDrom ipd), da ne pušča! Jest sem imel prejšnji proc hlajen dodatno z "oljnim amortizerjem" med hladilnikom in osnovo (bazo proca)- tudi pini zgoraj na C400 so bli pod oljem!, pa mi je skoz neki malega curilo, ko se je olje segrelo in sem moral olje dolivat; po par mesecih sem obupal in opral matično in odstranil setup, mi je pa žal, ker takrat nisem poslikal zadeve za moj sedanji sajt ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

utišati napajalnik

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
71213 (939) AngelOfDeath
»

Popolnoma tiha zver

Oddelek: Novice / Modifikacije
454501 (3116) BluPhenix
»

Ventilator na matični plošči je glasen!!

Oddelek: Strojna oprema
121150 (989) Gost
»

se znajo diski potapljat? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5531380 (30633) krucymucy
»

ekstremno hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
331880 (1321) element

Več podobnih tem