» »

Gremo na 100Mbit?

Gremo na 100Mbit?

The inquirer - Švedsko podjetje Bredbandsbolaget se je odločilo ponuditi dostop do interneta s hitrostjo 100 Mbit v obeh smereh. Novi paket bo imel omejitev prenosov na 300 GB na mesec, kar znese povprečno 10 GB dnevno. Cena paketa bo dokaj ugodna, zanjo boste odšteli le 895 kron ali preračunano približno 25 tisoč tolarjev na mesec.

Tako se zdi njihov full-duplex 10M bit paket brez omejitve prenosov pravzaprav boljši, saj lahko teoretično v enem mesecu prenesete do 3000GB podatkov, k sebi ali proč! In to le za 330 kron oziroma devet tisoč tolarjev.

... človek se vpraša, če kakšen paket v stilu "minimega" sploh poznajo tile Švedi!

43 komentarjev

swar ::

In pol pravjo na siolu da so oh in sploh najcenejsi :\ Pri nas se se vedno vrti okrog zasluzka in ne zadovoljevnja strank.Prekeleto krvavo rabimo eno konkurenco!;((

Sergio ::

swar: ne seri no. :). kaj vraga rabis danes vec kot 2 mbit? Nic, pa da se na glavo postavis. Pocasi bo prisel se VDSL, plus se ostale tehnologije, ki jih ostali ISPji pripravljajo. Za Slovenijo, eno malo zabacevino vzhodno od Italije, je to dobro.

Ste se mal razvadli od ADSLja, ane? :\
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Zheegec ::

Itaq, 1Mb je prepočasi :D
Za en mini Telekom je še zelo čudno da smo dobili ADSL tako kmalu
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

salesky ::

Fora je v tem da bi moral malo pocenit tiste hitrejše pakete. Pol bi blo že vse ql.

LP

Hux ::

Dve uri se nisem mogo pobrat z tleh ko sem to prebral. Noge so bile cist mehke. Zakaj le nisem Švedor!

To pomeni domaci strezniki iz svedke bojo zaj tak popupali ven. Jau Jau.

Z 10Mbit v obe smeri bi bil cist dovol srecni. Dovol za enih 5 wstreznikov na jedni masini ce ne vec.

poweroff ::

Tak paket bi jaz imel za kakšen strežnik. Sicer pa glede ADSL bi takoj vzel pol megabitni paket ali še malo manj. Ker mi hitrost ni tako pomembna, bolj mi je pomembno, da imam stalno povezavo.

Thomas ::

Jasno da je to krvava nuja. Boste potem vidli, da brez tega pravzaprav nismo mogli.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

DixieFlatline ::

Kaj pa, čim več, tem bolj. Škodit ne more :)

Sem pa tole objavu že ene 14 dni nazaj na forumu v temi od SiolTv-ja. :D

hruske ::

Sergio: pa ne no da so ti posle ambicije? :P

Jz se cist strinjam z DixieFlatline, Škodit ne more.

Ampak DixieFlatline, po toci zvoniti je prepozno. :P

dr.J ::

Ja, Švedi so pametni. Akcija "Internet v vsako gospodinjstvo" očitno daje rezultate.

||_^_|| ::

swar: vseeno mamo daleč najcenejši ADSL v celi evropi če izvzameš skandinavijo. In logično da se gre za zaslužek, sej telekom ni humanitarna organizacija.

ANTIGLOBALISTO ::

100GB je premalo bedaki.... svedski se bo kmalu pridruzilo se veliko drugih drzav in potem bo naših 1 mbit primerljivih z 56 telefonskim modemom... fora je da so dnevi divxa steti saj bomo kmalu vsi imeli dvdr doma in bomo samo se polne dvd izdaje dljali... pa pomislite še to... zakaj nebi naredili nekega p2p networka za prenasanje piratizirane televizije... to televizijo ki jo siol ponuja danes bi lahko vsi gledali zastonj (in se tisoce drugih programov iz celega sveta)... ta p2p program bi se priklopil na enega uporabnika ki bi ti posiljal signal s taksno kvaliteto koliksno premore tvoj upload (ne download).. in potem bi ti s svojim uploadom vzdrzeval naslednjega gledalca ki bi se nate priklopil....sicer ce bi bila veriga zelo dolga bi lahko program zamujal tudi nekaj minut... no ampak.. pri 100mbit bi lahko ta isti signal razmnozil 10x in ga posiljal desetim in prejemal samo od enega cloveka kar bi zelo izboljsalo delovanja takega p2p omrezja... kaj hocem reci je.. da bi to lahko bila realnost z 100mbiti in da bi bilo 1000mbitov se boljse ker tako bi lahko mel 10 picture in picture programov.. hehe... no to je bedarija ampak za hdtv bi definitivno rabili vec kot 100 mbit.. torej kdor pravi da mu je siolov 1mbit dovolj sklepam da ne gleda televizije, ne gleda dvdjev, ker so mu divx kvadratki lepši, in ne hodi v kino... ali pa je tako zelo posten in teh moznosti piratiziranja ne sprejema... hmm..ker tak clovek ocitno ni normalen, najbrz tudi tezko gleda ljudi v oci ko se z njimi pogovarja in se zato boji resnicnega razmaha videotelefonije

torej 100mbit je premalo ... svedi marš na delo postavite n krat hitrejsi internet (n=e^t[ms])

Gandalfar ::

ANTIGLOBALISTO: torej je broadband uporaben samo za krajo intelektualne lastnine in spodkopavanje industrij in s tem posledicno spodkopavanje dela gospodarstva?

ANTIGLOBALISTO ::

no .. vse to kar sem nastel kot piratsko vdejstvovanje bi bilo seveda lahko ponujeno tudi legalno proti dodatnemu plačilu... ampak mislim da je ljudem na slotechu blizje piratska perspektiva... in kar je tudi prav.. nevem sicer kaksne poglede ima tajna policija na to gandalfar... ampak jaz mislim da je piratsko zdruzenje na internetu predhodnik idealne cloveske druzbe v kateri vsak naredi za druzbo kolikor more in vzame toliko kolikor rabi.. nobenega zaracunavanja in nobenih kislih pogledov... SHARE je beseda ki loci ljudi od zivali... to je izjemna sodelovalna sposobnost ki nas je pripeljala tako dalec... zamislite si kje bi bilo ce bi intel in amd sodelovala in nvidia in ati... zakaj te firme skupno porabijo 3x vec sredstev da vsako stvar izumijo dvakrat za svojimi zaprtimi vrati. Tehnoloski razvoj bi bil mnogokrat hitrejsi.. ze davno bi imeli fotorealisticno grafiko ne pa da kocke gledamo... samo problem je da bi te firme ce bi bile zdruzene nebi hotele izdati te tehnologije.. raje bi vzpostavile monopol in bi pocasi ozemale denar od nas in zavirale razvoj... no problem je seveda globoko zakoreninjen v ekonomskih zakonih...
ampak tega problema pirati nimamo... preprosto pustis racunalnik prizgan in osrecujes ljudi na drugi strani zice...

ender ::

Tisti, ki bolj aktivno uporabljamo P2P programe, že dolgo vemo, da imajo švedi bajne hitrosti. Tudi tole o 100Mbit ni novo, saj se je že nekaj časa testiralo. Za tiste, ki hočejo postavljat strežnike: ni problema, dokler ni za komercialno rabo.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Gandalfar ::

ANTIGLOBALISTO: to vseeno upravicuje krajo? Naceloma je tudi v trgovini kruh predrag pa ga ne gres ukrast in delit naokoli.

poweroff ::

antiglobalisto: torej kdor pravi da mu je siolov 1mbit dovolj sklepam da ne gleda televizije, ne gleda dvdjev, ker so mu divx kvadratki lepši, in ne hodi v kino... ali pa je tako zelo posten in teh moznosti piratiziranja ne sprejema... hmm..ker tak clovek ocitno ni normalen, najbrz tudi tezko gleda ljudi v oci ko se z njimi pogovarja in se zato boji resnicnega razmaha videotelefonije

Jaz recimo v življenju počnem še kaj drugega kot je gledanje najnovejša sranja od filmov, dolvlečenja skomercializirane muzike in "preiskušanja" milijon programov. Včasih grem celo na kakšen sprehod - v realni svet seveda.
Zato definitivno nisem normalen. :D

Rambo ::

FAJN JIM JE !! GREM KAR NA ŠVEDSKO :D

Roadkill ::

ANTIGLOBALISTO: "Share" nas loči od živali? Ti nisi normalen.
In če bi Intel in AMD "sodelovala" bi bile cene višje in bi bili na 400mhz mašinah zdele.
Kr neki prbijaš...

Glede novih tehnologij... recimo UMTS pa 100mbit povezave... jest nism tak, k bi se takoj vrgu v tako zadevo, ker preprosto nimam dost denarja za take zadeve. Ko pa se zadeva malce standardizira sem pa vsekakor ZA, pa čeprav določenih stvari ne rabim.
V življenju še nisem poslal MMSa, pa me nič ne moti, da jih operatorji ponujajo.

upirna ::

Če bi bil Telekom zmožen ponuditi svoje storitve vsem prebivalcem ali skoraj vsem (na Triglavu res ne rabijo ADSL) bi bil jaz čist zadovoljen. Tako pa moram guzit na dial-up, brez ADSL, dan za dnevom. In kaj je najhujše pri vsej stavari? Da za dial-up porabim vsaj še enkrat več denarja, kot bi ga za osnovni paket ADSL. Torej nekako v sloganu, več daj, da ti jaz manj dam.

p.s: ko sem pred približno enim letom poklical Telekom so rekli, da bo ADSL možen predvidoma poleti 2003. Kličem poleti: "Konec leta bo pa res!". Kličem ta mesec:"Ja, kot smo vam povedali. V začetku leta 2004!"

In kaj naj jaz naredim?

bradek ::

Nic. Tudi pritozevati se ne smes (njim namrec), ker ti niso dolzni zagotoviti ADSL prikljucka v nobenem primeru.

To, da vlada monopol je pa druga zadeva.

attackiko ::

Ej ne vem kaj rabite take hitrosti, men je moj 2600 baudni modem povsem dovolj. Res ne vem kaj to prenašate dol, naj mi kdo pove, da še jaz začnem. :)

swar ::

Gre se za to da adsl ni in nikoli ne bo namenjen hostanju gaming streznikov pa ce nardijo žnjdsl >:D Medtem ko majo inge from sweden bp igralne streznike...Zdej se bo seveda najdl pol folka in me takoj napadl zakaj za vraga pa rabis igralni streznik ce jih je ze tako prevec.:\ .Rabim ga zato ker ne mislim igrat proti kretenom ampak s prijatelji.Tukaj se tudi odpravi problem vlacenja masine na lanpartye...Men se ne gre za leechanje z 10mbit saj mi zadostuje za 1mbit.
Aja pa se neki ko je en omenjal da mamo zelo pocen net v slo.Ma dej ga no srat a ti se nisi odprl oci in prebral novice 10mbit za ceno desetih jurjev?Sam ne mi zdej rect da majo svedi nizje place kot mi slovencki...Siolov adsl je en velik nateg proti temu.

bradek ::

Vsak ima seveda svoje razloge za hitro pipico, nekateri upravicene, nekateri pa pac dobijo erekcije ob tonah wareza :)

Drugace pa se morm strinjam da je SLO zelo vredu zalozena z prikljucki in cenami za njih v primerjavi z ostalimi drzavami. Pred kratkim je bila tudi tu objavljena tabela z najbolj razvitimi (telekomunikacijsko) drzavami na svetu, smo bili v samem vrhu (15?). Ce primerjas cene v drugih drzavah (razen skandinavcev ki so prakticno od nekdaj zelo razviti na tem podrocju (Nokia effect)) samo kapo dol.

fRiK0 ::

swar SiOLov adsl je zelo poceni in super. Ti gledas samo iz ene strani, ampak poglej se malo z druge:

Če bi ti hotu met 100Mbit povezavo bi pomenil da bi mogu met SiOL za vse te uporabnike se tok vecjo pipco v svet in ce bi ti dal teh 100Mbit zelo poceni, si SiOL nebi mogu privoscit te ogromne pipce, da bi teb net delal na 100Mbit in ti bi spet pluval po njih...
Hvala

LP Tadej

keber ::

OK 100 megabitov/s. Ampak kako? Menda ne prek navadnih bakrenih kablov ali vendarle? Kakšno tehnologijo pa uporabljajo?

flipflop ::

Ko bo še v sloveniji tak...8-)

OmegaBlue ::

keber Optika >:D
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Soprano ::

Počasi, počasi =) BBB sicer res nudi 10 in 100 Mbit hitrosti, vendar samo v zelo omejenem območju Švedske.

Telio (švedski telekom) pa prekašajo v ponudbi in cenah praktično vsi slovenski ponudniki:

http://www.telia.se/pw/privat/frame.do?...

2 Mbit ADSL ima vštetih 10 GB prometa.

Vprašajte malo Švede na ircu, 95% jih ima slabše povezave kot mi =)

Soprano

fRiK0 ::

Vsi zmer sam gledajo kaj majo drugi boljše, poglejte kaj mamo mi!
Hvala

LP Tadej

SkyNet ::

Poznam dosti švedov preko neta in dejali so da:
Osebek št.1: Ko smo se vselili v stanovanje smo dobili vtičnico za net, baje je 10 mbit. Cena je okoli 3000sit (preračunano) in je všteta v stanarino...
Osebek Št. 2:Jaz imam 10/10mbit in plačujem 10jurjev (preračunano) na mesec, medtem ko imajo v ulici čez cesto (drug ISP) 100/10 mbit za dobrih 8 jurjev (preračunano v site).
Osebek št. 3: Imam 100/10 povezavo in plačujem okoli 12 jurjev (preračunano v site)


Sklep: Vem kam grem...na švedsko :D
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

mrTwelveTrees ::

v pi*ko ma*erno, jaz se bom preselu...

mchaber ::

Hmmm, kaj lahko prekosi eno Švedinjo,lepo hišo in 100MBps8-)
.

hruske ::

Domača slovenska klobasa, domača deklina pa tujih sto megabitov :)

aja, a sm reku megabitov? k mislu sm gigabitov 8-)

Road Runner ::

mchaber: dve švedinji, lepa hiša in 100MBps >:D

mchaber ::

Racer D,lepo po vrsti, ne bodi tako pohlepen.>:D
.

bodom ::

v levi roki drzim masino z 240GB diskom, v desni pa letalsko karto na svedsko>:D :P

pivmik ::

100mbps je tako hitro, da lahko zdownlodate več samo dve Švedinji :)
LP, Gregor GRE^

dr.J ::

SkyNet:

v študentskem naselju 2x100mbps za ene 4kSIT/mesec (pa ne od včeraj, pač pa skoraj 2 leti), ne vem koliko prostora za www in e-mail naslov. Saj pravim, Švedi znajo.

Eh, lepi spomini... 8-)

Ja, na sončni strani bi zaenkrat potrebovali veliko število manj hitrih stalnih priključkov na internet. Mislim, da je veliko manj hitrih priključkov bolje od majhnega števila hitrih za bogataše.

BigWhale ::

Upam, da se boste cimprej vsi preselili... Na svedsko ali kamorkoli drugam...

Nergaci.

Kaj ko bi si VSI vi, ki so vam slovenski ISPji tak drek in tak khoorac, dali odklopit vas internet prikljucek, ki je tako ali tako navadno sranje, vas odirajo in _povsod_ drugje imajo 100x boljse, 10x hitrejse in 132x bolj prijazne ISPje! Seveda v znak protesta in s tem boste prisilili ISPja, da se bo zacel borit za stranke!

No, kdo bo prvi?

... se mi je zdelo...

Gobec mam tud jest lahko velik, pa dolg jezik...

DSmidgy ::

Globalisto:
idealne cloveske druzbe v kateri vsak naredi za druzbo kolikor more in vzame toliko kolikor rabi

Mogoče bi bil software potem res zastonj. Samo kaj, ko nebi imel več interneta. Ker so nobenemu nebi dal telekom vodit in načrtovat in posodabljat infrastrukturo, če bo v zameno dobil ene gajbo kromprija na dan, ki si ga ti nakopal. Idealne družbe ni, in jo ne bo, razen če se čipe vgradi ljudem v glavo.

Sej pomojem bo kmalu VDSL - ga nucajo da se bo lahko več TV programov gledalo preko IPTVja. Hitreje pa ne bo šlo (še VDSLja in ADSLja ne bo povsod - omejen domet) preko parice (VDSL je 52Mbit/s). Nasledno je, da koaksialen kabel ali pa optični kabel naštimajo (in je gor telefon, TV, internet, ...).

Mr.B ::

Pa upam da imajo vsi dobre FW ter AV. Ker s kakšnim konkretnim črvom narediš kar hitro dovolj prometa v enem dnevu, da bo račun presenetljiv.

Drugače pa SIOL trži 80% prebukiranos 1Mbps ADSL linije, kar pomeni, da dokler je cach iz lokalnega SI omrežja še gre, če pa je kaj tujine pa samo pa pa.
Probajte kako vam kaj danes laufa UL na Emuli iz Siol-ovega ADSL-ja.
ŠE prejšni teden sem imel nastavljen na isto število DL failov UL 44k, včeraj in danes , je graf za UL na 20k UL prava mesoreznica. PA sem že vse iz štoma pustil za pol ure itd...

V glavne kvaliteta storitve je prav hecna na siol-u. Drugače pa 100Mbps imet je prav tvegano, če se kaj čudnega zgodi z računalnikom, kar računajte koliko je to prometa v enem dnevu , ko niste za računalnikom, pa je kak virus v akciji.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

nsignific ::

Nvem, u BT mam upload na 70kB/s in mislm da kr nkol ne pade pod to. Pr SiOLu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AT&amp;T v težavah zaradi zavajanja uporabnikov z "neomejenimi" podatkovnimi paketi

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
95629 (3380) nekikr
»

Ni miru za jekleno pest (4): FTC dal zeleno luč za zaračunavanja interneta po porabi

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
176597 (5320) Truga
»

Telemach - novi paketi

Oddelek: Omrežja in internet
143235 (2959) Hux
»

ADSL predrag za Grke

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
91617 (1617) nodes
»

ISDN in Hrvaska

Oddelek: Omrežja in internet
71996 (1376) MUC

Več podobnih tem