» »

Predsedniški glasovi na E-bayu

Predsedniški glasovi na E-bayu

The inquirer - Predsedniške volitve v Združenih državah so vedno bile zanimive. Če ne drugače, lahko v najbolj demokratični državi zmaga tisti, ki prejme manj glasov kot protikandidat. Da pa je teh iger dovolj, in da lahko od politike dobi nekaj tudi sam, se je odločil prebivalec Južne Dakote.

Svoj glas na predsedniških volitvah je namreč dal na dražbo na E-bay. Izklicna cena še vedno znaša 100 ameriških dolarjev, do konca dražbe pa je še nekaj več kot pet dni. Kot pravi neznani prebivalec Brookingsa, You buy it, I vote it.. Še klik do izvirne novice in dražbe.

Če dobro pomislim, 100 dolarjev niti ni tako velika cena za preprečitev neumnosti, kot je izvolitev mladega Busha.

59 komentarjev

«
1
2

MEDENA ::

ZDA bi se morale imenovati ZDN = ZDRUŽENE DRŽAVE NEUMNEŽOV/NORCOV...

ja kaj čemo USA suxors.

Olajuwon ::

Treba je vedeti, vi hudi vsevedezi, da sicer je res Bush imel manj glasov, ampak je zmagal v drzavah, ki so v kongresu mocnejse oz. imajo vecje stevilo kongresnikov. V ZDA imajo bolj zapleten sistem glasovanja in ni nujno, da tisti ki dobi vec glasov tudi zmaga. Sicer se mi zdi malo neumno, da bi kritizirate demokracijo v ZDA, a zivite v drzavi, ki si demokracijo razlaga cisto po svoje (beri komunisticno)
Bolj pomembno je obstajati, kakor biti opazen.

Double_J ::

Nedemokratično bi bilo, če bi vsak glas enako štel. Nekako tako kot v bivši Yugi...:\

Trubadur ::

zadnji stavek mi je jako všeč
Berite Thomasa!

gabl136 ::

@Olajuwon: Klinc pa taka demokracija, ki jo imajo v ameriki. 80% ljudi v nekaterih zveznih državah ima probleme z golim preživetjem. Pa še vedno raje zivim v ''komunizmu''!!;((

gabl136 ::

Sicer pa nobena državna ureditev ni popolna(na papirju že mogoče v praksi pa nikoli!)!:\

McNato ::

@crazy_man: Si lahko malo bolj konkteten? V katerih državah?

P.S.: Stare Juge se jaz spomnim recimo po tem da še srat nisi mogel če nisi imel zvez - v trgovinah ni bilo toaletnega papirja in ponj smo morali v kapitalistično Avstrijo ali Italijo.

jabba ::

Pozabil si na časopis,.... pa vam nebi trebalo hoditi v Avstrijo po srat papir.
Sicer pa v komunizmu vsi delamo za vse(Beri:firma, država)!!!

hruske ::

kar mamo mi zdej ni ne komunizm ne kapitalizm, ker je neki vmes. Še najbolj je podobno žal škodljivi (kar ne bi bilo nujno) nepotični oligarhiji.

Ziga Dolhar ::

Demokracija ma bolj malo veze s "preživetjem posameznika".

S pravičnostjo tudi ne kaj veliko.

Za kupovanje glasov gre v vsakem primeru. Le, da jih nekaterih podarjajo zastonj, medtem ko jih drugi raje spravijo v promet. Smiselnosti odločitve za glasovanje ne gre komentirat, saj je premislek v obeh primerih verjetno enakovreden. Minimalen.

Naj se ljudje zavedo svojega položaja; ko jih bo vsaj 1 % dal svoje glasove na trg, bomo dosegli precej visoko raven kritičnosti družbe.

Do takrat pa -- tisti, ki svoje glasove raje podarjate -- raje umolknite. (To seveda ne velja, ako svoje glasove podeljujete na podlagi dejanskega premisleka. Jaz ne.)
https://dolhar.si/

Bellzmet ::

Tomi: "Če dobro pomislim, 100 dolarjev niti ni tako velika cena za preprečitev neumnosti, kot je izvolitev mladega Busha."

No dej raj še mal pomisl...

CCfly ::

Sicer se mi zdi malo neumno, da bi kritizirate demokracijo v ZDA, a zivite v drzavi, ki si demokracijo razlaga cisto po svoje (beri komunisticno)


Ali pa da nekdo primerja demokracijo v kateri zivi s tisto, ki jo ne pozna. Odpelji se malo na obisk k stricku Bushu pa potem kvasaj neumnosti.

Thomas ::

Se sploh ne zavedate, da izvolitev Ala Gora bi pomenila katastrofo. ZDA bi se znašle v recesiji, ki bi jo počasi premagale, saj je bil Gore navdušen Kyotovec.

Rast v Ameriki je pa 2X tisto v EU (in SLO). Boga 2%, boga za relativno nerazvite države - in preko 4 ali 5% - kar je astronomsko za visoko razvito državo.

"Glupim Amerom" je zdaj vse to kristalno jasno, zato naslednji demokratski tekmec ne bo segel Bushu do kolen. Bo vesel, če ne bo zgubil v vseh državah, z izjemo dveh, treh.

God bless America!

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Tarzan ::

Upajmo, da do takrat Američanom (ne vsem - nekaterim) preneha kaplat driska na možgane in se streznijo. Bush must not win again!:|

Thomas ::

Za vse nas bi bilo najboljše, da se ne bi zgodilo NIČ, kar bi lahko ogrozilo ponovno Bushovo zmago.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

minmax ::

Hrabrega Miška za predsednika!

Dr_M ::

Thomas: bush do zdej nc druzga ni naredu, kot vojne zanetil.
ce ti pravis drugace, dokazi, da se res motim.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Thomas ::

Boljš dobra vojna kot slab mir. "Mir" v Afganistanu in Iraku je bil eno figo vreden. Bush je šel v dve dobri vojni tam. Ki sta izboljšali perspektive mnogim milijonom.

Kaj jest morem, če je to nekaterim pretežko skapirat?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

noraguta ::

prinajbolši volji mi ni jasno v čem je bolj donosno investiranje v verske vojne kot pa ekologijo.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Dr_M ::

Kaj jest morem, če je to nekaterim pretežko skapirat?

teb se niso povedal, da so ble vojne zarad nafte in naftovodov?? mogoce ti pa se bodo :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

gabl136 ::

@McNato: Saj sem rekel da popolnega sistema ni. Tako ali tako pa ti kvasiš neumnosti. Najprej praviš, da živimo v komunizmu, potem pa praviš da si v jugi nisi mogu kupit WC papirja. Kakor danes vem se ga dobi v vsaki trgovini, torej je marsikaj šlo na bolše. Hotel sem pa povedat samo to, da nam sploh ne gre slabo(nam in zahodni evropi).
Glede Busha: To je že res, da je dol naredil mir, vendar pa američani delajo mir samo takrat ko jim je to v interesu(ko imajo nekaj od tega). Potem sa pa delajo, da so človekoljubi. Če mene vprašaš ni Bush nič boljši od husejna al pa od binladna. Gre samo zato, da je precednik in mu nihče nič ne more!;((

Thomas ::

> prinajbolši volji mi ni jasno v čem je bolj donosno investiranje v verske vojne kot pa ekologijo.

Al Gore bi metal denar stran - v "ekologijo" - kar bi pomenilo nezaslišano zapravljanje za oslovo senco, medtem ko bi se Sadam še kar bohotil in Talibani razgrajali pa Afganistanu. Kriza v Ameriki, še globja v Evropi, bili bi na robu nevarnega prepada. No, če bi se Gore držal svoje mantre, kar je pa verjetno. Zdej dela samo štalo v Demokratski stranki - prov jim je!

Sej vem - life stranger than fiction - ampak tako je.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Off topic - a kdo misli da bi jest moral dajat komentarje na RTVSLO, namest Gustičiča? :\
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

lorenz ::

Najvecja demokracija je tudi najmanjsa demokracija.

Thomas ::

Se skorej strinjam. Sej to misliš Indijo - ane? To je največja demokracija ... ampak je dokaj ill. IMO tud!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

noraguta ::

"ekologijo" - kar bi pomenilo nezaslišano zapravljanje za oslovo senco


če je racionalna izraba energije oslova senca ...

Kar je dragemu gregcu uspelo je ,da je sesul zdravstveni , cestni vodovodni sistem v iraku pod lazno pretvezo ,da nam bo predocil pretnjo katere niso bili sposobni najti inspektorji ZN.

Tudi ce bo kdaj do tega prislo je preteklo prevec casa . V tem casu so lahko ameri marsikaj uvozili.

Seveda so tu se slike pogromov zoper kurde. Le da zate nekje velja da so teroristi, na drugi strani meje pa uboga zatirana manjsina.Tako turška kot iraška stran pa sta znjimi ravnali podobno kruto.

Glede Afganistana pa kaksni so dosezki?
Celo sovjetska okupacija je bila mnogo bolj ucinkovita.

Pozabi ti gustincica, izberi si raje kako razvedrilno odajo.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Thomas ::

Ja potem bi komentarji bili razvedrilni. Optimistično naravnani in bodrilni, če bi jih jest vodu.

Tako se pa posluša Sudio City in Gustiniča in Janjo Koren v Odmevih, pa ljudje ni čudno da padajo v depresijo. Kako svet jemlje hudič, samo mi se še nekako držimo, ker le nismo povsem zapustili Titove poti - to poslušamo z ekranov.

Samo en primer povem. Zadnjič so ne RTVSLO rekli, kako "se je Bush leta 2003 zameril ženskam v Ameriki, ker je podpisal nek zakon proti splavu".

Resnica je ta, da je zdaj prepovedan splav od nekega meseca naprej, kot je bilo v Evropi že doslej.

Toliko o objektivnosti naših novinarjev. Nujno bi jih bilo nekoliko uravnotežiti, preden nam zastrupijo še več mladine. Ane?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Tarzan ::

Off topic - a kdo misli da bi jest moral dajat komentarje na RTVSLO, namest Gustičiča?


Bognedaj! Pomojem mnenju bi še tistih par ljudi, ki Gustinčiča poslušajo potem šli raje na sprehod.:\

noraguta ::

huh mogoce sem mal zblefiral(TVja niti nimam ne ;~)
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

BigWhale ::

> Toliko o objektivnosti naših novinarjev. Nujno bi jih
> bilo nekoliko uravnotežiti, preden nam zastrupijo še
> več mladine. Ane?

Jasno! Vsi bi morali porocat tako kot CNN!


... potem pa novice zgledajo tko kot Web site od Terminatorja 3.

Thomas ::

Jaaaa ... če bi dosegli nivo CNNa, bi blo to že kar dobro. Tam se novinarji ne klanjajo nikomur, niti Bushu ne, se razume. Jih dajo na natezalnico s svojimi vprašanji - vedno.

Ne pa tile naši kimavci, ki se upajo spraviti kvečjemu na opozicijo in še kakšnega LDS funkcionarja v nemilosti.

Ja .... CNN bi bil res velik napredek, samo ti si kar prezahteven Whale.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

ANTIGLOBALISTO ::

jezus kristus tomas.. kaj pa govoriš... bog ne daj CNN... CNN sux ... CNN je hollywood... kot je rekel nekdo prej.. zgleda ko terminator 3 web page ...
CNN mogoče pokaže malce objektivnosti kadar se postavi med demokrate in republikance znotraj amerike... drugace je pa to čista ameriška propaganda... še bolj kužen je kot ameriška filmska produkcija

G-man ::

Thomas, koliko ti Jurček Hodeči Grm plača, da ga zagovarjaš? Upam, da ne zastonj... če ne, pojdi še ti na e-bay. ;)

Za vse ostale (pa tudi zate Thomas :). Preberite tole izjavo in poglejte kdo je podpisnik...

http://www.newamericancentury.org/statementofprinciples.htm

Pa mirno spanje... :D

Tody ::

Buzshi ima veliko ekonomsko zaledje... Keš kr frči okoli njega... In naftni mogotci so si opomogli ko so dobili par kaplic iz Iraka.
Vse se vrti okoli denarja... Kako ga je klinton dobil in kako ga bush je pa drugo vprašanje :D

Tody ::

Aja bodite 100 % da bo g. Grmiček še 4 leta ždel na stolčku kot mr. president of the US(fucikng)A!>:D

Thomas ::

Dobr link. Sicer pa poznam to nakano in:

1. mi je všeč, ker zagotavlja mir

2. vseeno so kmetje, ki ne računajo na dominantni faktor ultratehnologije.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

bradek ::

Zdej pa nevem, a se Thomas, norca delas, ali si pa dejansko tako naiven? Cnn? Bush? Saddam?

Daj no, povsod se gre samo za to, kdo bo mel vec, vsak na svojo rit gleda, ekonomsko korist itd in ti to dobro ves.
To je enako kot bi govoril da gremo v EU zato ker nam bojo nekaj dali. Ne, jemali bodo od nas! Mi bomo kvecjemu imeli malo vecji trg, to je pa tudi vse.

Noben clovek na takem nivoju ni tak dobrotnik kot navaden drzavljan, ki dela za golo prezivetje. To je v cloveski naravi. Nazalost. Le da ti to pocnejo z veliko prefinjenostjo, manipuliranjem javnosti in po svoje prilagojenem vlecenjem vrvic. Prava demokracija ne obstaja, ker ce bi vsak imel enakovreden glas, bi bil popoln kaos, ker bi vsak za svojo rit skrbel. Tukaj pa politiki lepo prikrijejo to. In skrbijo za "naso" rit.

Gremo se organizirat v kako boljso ureditev, kaj pravis? Jaz sem za. Brez financne pomoci amerov.

|O

Thomas ::

Možnosti sta dve:

1. Delam se norca

2. Resno tako mislim

Če 1 potem:

1.1 Zabavam se in zabavljam

1.2 Hočem doseči nek učinek, kdo bi vedel kakšnega

Če 2 potem:

2.1 Sem neumen in stvari ne poznam

2.2 Stvari res niso take, kot se vidijo z levega kota



Be afraid of 2.2!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

swar ::

Glede Kyotskega sporazuma,upam da bo mati narava najbolj udarila ameriko ker se norca delajo,privoscim jim cimvec poplav,prevrocih poletij,zim z 10metrov snega,...Pa da jih pol vidmo >:D Thomas ce ti je pa bush tok vsec se pa v ameriko presel pa ga vol :D

Thomas ::

On ma tam volilcev dost. Jest bom rajš to deželo naredu za kanček bolj Ameriško. Po svojih skromnih močeh pač.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

BTW, s toliko ameriške šare, kot jo imaš ti v podpisu, kaj prispevaš k temu, da Slovenija NE IZPOLNJUJE obveznosti ki jih je sprejela s Kyotom?

Nič?

Aha, sej se mi je zdelo! >:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

GeneralRatko ::

Najbolj žalostno je, da imajo tudi kmetavzi (s tem mislim stanje duha, ne na kmečko poreklo) volilno pravico. :)

Thomas ::

Kaj je vojni zločinec, kaj se napihuješ, namesto da bi šel v Haag?

A si samo tak simpatizer klavca, da nosiš njegov nick?

No da zdaj vidmo, kako se bo slotechova levica solidalizirala z "generalom". Si upa? :\
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

BSD-jas ::

A majo mogoče v Polju proste izhode?

GeneralRatko ::

Daj še kaj povej, ker me vedno znova spraviš v dobro voljo s svojimi blodnjami. :)

P.S.: Bush in kompanija pa zate niso klavci, kajneda? :\ Saj se mi je zdelo... |O

Thomas ::

Ne sploh ne. Samo Slovenska levica (ali vsaj njen del) ima pa seveda še vedno raje Miloševićeve sluge, kot "imperialiste".

No, sej to smo vedeli.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

gabl136 ::

Pomoje ima polje ras proste izhode8-O

bradek ::

Za Thomasa so vsi ki se ne strinjajo z njim levicarski komunisticni prasci, ki so sestavljeni iz 100% cistega zlai, in jih je potrebno iztrebit. Zanima me zakaj se tako hudičevo bojiš levičarjev, da potem vsakega povprek, ki se ne strinja s tvojimi proameriskimi nagnjenji, oznacis za evil-doerja, levicarja in se kaj. Bushev sindrom?

Thomas ::

Ne kje pa. Jest levičarjev nikakor ne iztrebljam ali govorim da bi jih bilo treba. Tako kot tudi ne ljudi, ki si zavezujejo čevlje skupaj. Pravim samo, da si narobe predstavljajo stvari.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ebay poštnina in kaj treba pazit

Oddelek: Loža
83501 (3184) Steinkauz
»

Hekanje volitev?

Oddelek: Novice / Varnost
444701 (3141) poweroff
»

Spet neumnosti na E-bayu

Oddelek: Novice / Diski
171999 (1999) Feanor
»

E-volilno goljufanje?

Oddelek: Novice / Zasebnost
203153 (3153) Thomas
»

Za kratek čas: Kupite duhca!

Oddelek: Novice / Ostale najave
192281 (2281) SkyNet

Več podobnih tem