» »

Virus, črv, luknja, virus, črv, luknja, luknja, luknja ...

Virus, črv, luknja, virus, črv, luknja, luknja, luknja ...

Slashdot - Včeraj črv, danes luknja. In sicer varnostna luknja v Internet Explorerju. Razmeroma katastrofalna, saj omogoča, da nekomu preko spletne strani ponudite neko datoteko, ki izgleda povsem prijazna, npr. kak PDF dokument, v resnici pa gre za izvedljivo datoteko, ki lahko na uporabnikovem disku počne skoraj vse, torej tudi HudeTraparije™. In seveda je kot ustvarjena za sodelovanje z luknjo, ki omogoča prikazovanje lažnega naslova spletnih strani. Seveda ni odveč, če omenimo, da je Microsoft po šestih tednih še ni uspel popraviti. Za Tomaže je na voljo tudi demonstracija delovanja luknje.

Uporabniki Internet Explorerja, si zdaj sploh še upate namestiti Mozillo, Mozilla Firebird ali Opero?

15 komentarjev

whatson ::

Uporabniki Internet Explorerja, si zdaj sploh še upate namestiti Mozillo, Mozilla Firebird ali Opero?


?
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

lambda ::

Opera 8-)

WhiteAngel ::

Jap, Microsoft did it again :\

Hvala bogu za GNU, OpenSourceFoundation in BerkeleySoftwareDistribution.

Phoebus ::

Kr neki, da ni popravka. Service pack za internet explorer je TULE.

>:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D

PS: Please dont ban me >:D >:D >:D

CIMEK ::

Zato pa nekateri ne odpiramo raznih povezav in spam mailov, ker pač preprosto to ni koristno :D aja pa posodabljamo ko so na voljo popravki ne...

gledam pa da je teh popravkov vedno več, ko sem pred nekaj časa inštaliral je bilo popravkov za okrog 20~25MB, zdaj ko sem oni dan na novo inštaliral jih je bilo že za 70MB >:D počasi se ti bo bol splačalo če boš kar celi cd z win potegnil dol :D
Prvih sto let imajo ljudje lahko veliko težav, kasneje pa zagotovo manj.

Phoebus ::

70MB popravkov za IE? Nenenenenenene....to so windows, ne IE popravki.

frenk ::

men za preprosto surfanje IE popolnoma odgovarja...ne vem kva vi delate da rabte mozillo:D

totek24 ::

Uporabljamo zavihke in se druge dobrote mozille (pop-up blocker itd)
Če kdo kaj rabi: http://www.bolha.com/index.php/ukaz/show/kat/-4/userid/totek

Blue22 ::

ja sam mozila ful počasnej dela..pa nima nobenih vgrajenih podpor..mislm saj flašh bi lahk laufov brez, da bi mogu downloadad support..IE je čist ql
kurc kne vem kaj bi napisu

totek24 ::

Glede flasha in podobnega se strinjam. S hitrostjo pa glih ne. Meni dela mozilla dosti hitreje kot IE. Ceprav zdaj uporabljam firebirda, ki pa je se hitrejsi :))
Če kdo kaj rabi: http://www.bolha.com/index.php/ukaz/show/kat/-4/userid/totek

Tea Time ::

Lep pozdrav...

Moja življenjska zgodba zgleda nekako takole:
Dolga leta sem bil uporabnik IE-ja. Nato mi je prijatelj predstavil Mozillo in potreboval sem celih 10 minut, da sem jo vzljubil. Zdaj sem srečen.
Have a break!

BSD-jas ::

Plug in za flash sklepam, da ni odprt in verjetno se ga ne sme kar tako prilagati naokoli.... Ko (če) bo kdo napisal kakšnega pod primerno odprtokodno licenco, pa bo zagotovo vključen tudi v Mozillo in njene "otroke".

swar ::

Sam osebno uporaljam MyIE2
ki temelji na IE enginu,sam da je 100x boljsi in tudi popravke izdelujejo fantje.Ma pa popup blocker,zavihke in se en miljon stvari...

BSD-jas ::

Aja, zakaj je demo luknje namenjen samo Tomažem? :\

largie ::

IE nima native flash podpore, ima pa flash plugin vključen v instalacijo, pa še to ni aktualna verzija, za nokiagame sem moral najnovejšega dol potegnit.
in instalirat flash plugin za mozillo/firebird je ogromen napor ja :\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SLO Internet Explorer download

Oddelek: Programska oprema
135558 (5270) darkolord
»

NSIS 2.0

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
61853 (1853) pivmik
»

Nvu 0.1

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
82965 (2965) BSD-jas
»

Virus, črv, luknja, virus, črv, luknja, luknja, luknja ...

Oddelek: Novice / Varnost
152970 (2970) BSD-jas
»

Mozilla Firebird 0.7 in Mozilla Thunderbird 0.3 v slovenščini

Oddelek: Novice / Brskalniki
413768 (3768) hruske

Več podobnih tem