» »

Članek: Nanotehnologija, II.del

Članek: Nanotehnologija, II.del

Slo-Tech - Tomi Laptoš je spisal drugi del članka o nanotehnologiji. V prvem je predstavil predvsem teoretične temelje nanotehnologije, ki bodo realizacijo doživeli šele čez leta, v drugem pa rešitve, ki so na voljo že danes. Poleg tega je razkril tudi obete za prihodnost in dodal še nekaj temnih strani nanotehnologije. Prijetno branje!

6 komentarjev

Luka Percic ::

Saj ne da mi je povedal kaj novega, vendar mi ta članek vnaša upanje, da bomo počasi videli tudi druge take tehnološke članke.

S tem cikam predvsem na oddelek Z&T, kjer se nam nekaterim n00bom, solzijo oči, vprašamo pa raje ne, da nebi izveneli preveč bebavo!

Pa lih ena mičkena slovnična napaka;
da se razviti svet zadeva pomena nanotehnologije

Eksponenentno nadaljujte!

Thomas ::

Jest bi omenil vsaj še dva aspekta nanotehnologije.

Prvi je ta, da bo nanotehnologija "premaknila" kar vso snov Osončja, ne samo nekaj milijard ton, kot smo jo doslej. Priložnost nam bo nanotehnologija dala, težko da bo ostala (prav dolgo) neizkoriščena. Če lahko zgradiš Transatlanstko Mostiče tako, da na sredo Atlantika vržeš nekaj "nanotrosov", potem pa zrase diamantni most z ene na drugo obalo oceana v nekaj dneh ali tednih ... to se nikjer ne neha! Vsaj ne, dokler je kaj snovi za igranje.

Drugi aspekt je pa seveda ta, da nam nanotehnologija (najkasneje nanotehnologija) omogoča reverzni inženiring inteligence in posledično uploading.

Sicer pa, te stvari omenjam stalno.

;)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

speed machine ::

In posledično konec sveta kot ga poznamo danes.

hruske ::

Končno!

Roadkill ::

Ehm.. tale nanotehnologija se sliš fajn, sam morm si enkrat vzet mal več časa in se mal bolj poglobit v zadevo. Zaenrkat ne vem še praktično nič. :)
Trenutno se bolj informiram o AI in sem nenadoma dobil preblisk, da je naravnost čudno, da nimamo kakega članka o AI na slo-techu...
Vsaj osnovne poglede na AI, razlago raznih pojmov (FAI, GAI/AGI, SAI, Singularity..) bi lahko imeli in recimo kaj podatkov o tem kaj se na tem področju dejansko dela in kakšni so kaj rezultati in napovedi.

Sicer je zadeva nekako opisana v ZT chatih, sam se mi zdi, da bi blo lepo, če bi en zadevo malo bolj celostno napisal.
No sej, če počakate kakih 14dni, bom mel mogoče že jest dost informacij... je obsežen tale SL4 :)

undefined ::

Thomas, ti je že kdo omenil, da si malo obseden s tem uploadingom? ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izdelali najmanjšo klavirsko struno na svetu

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
203783 (2360) Jst
»

FAQ

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
129238 (6981) OwcA
»

kako naviti geforce2 mx400 64mb tvout

Oddelek: Navijanje
61056 (962) Engineer_SLO
»

Nov članek: Zakoniti nadzor v Sloveniji

Oddelek: Novice / Nova vsebina
293052 (3052) Maria
»

Celeron 500 SL3LQ in MSI MS6168 ver2

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
173835 (3717) Spajky

Več podobnih tem