» »

Microsoft kaznovan z globo v višini 497,2 milijonov EUR

Microsoft kaznovan z globo v višini 497,2 milijonov EUR

CNN.com - Potem ko so članice EU podprle izrek kazni zaradi zlorabe monopola proti Microsoftu, je bil ta danes s strani Evropske unije kaznovan s kaznijo v znesku 497,2 milijonov EUR oz., preračunano v Microsoftu bolj domačo valuto, 611,8 milijonov USD. EU je Microsoftu naložila tudi 120-dnevni rok, v katerem mora konkurentom na področju strežnikov v delovnih okoljih razkriti dovolj informacij, da bodo njihovi izdelki lahko popolnoma kompatibilni z Okni.

Očitno Microsoftovi izgovori, da je početje, zaradi katerega je kaznovan v EU, v ZDA povsem dovoljeno, niso pomagali.

23 komentarjev

chuck ::

Popravi 497,2 EUR na 497,2 milijonov EUR.

poweroff ::

done! :D

antonija ::

No, klofuto so ze dobil!>:D

Ce bojo kazni tko vecal kot jih pri nas sanitarna inspekcija, bo M$ kej hitro ubogau... Baje da sam nulo dodajo na konec zneska vsakic ko kdo ne izpolni zahtev inspekcije....>:D :D
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Zheegec ::

Prvi ukrep je tako-tako, drugi ukrep je pa pravilen.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

hanibal ::

Bravo.:D Bil je skrajni čas. Ker, se bojim, da s skorajšnjim vstopom 10 pripadnic Nove Europe v EU, kaj takega ne bo več možno. Bomo pač igrali tako, kot dirigirajo bushiji (Boing, M$, Pfizer, Texaco....)
Pa se nimam za antiUS. Ta hip mi, recimo v slušalkah razbijajo ZZTop. Cant Stop Rockin.
Ne sovražim američane. Samo včasih bi rajši videl, da jih ni :P
Axis of Evil - M$, SCO, RIAA, MPAA

azislo ::

Ja še je nekaj pravice na tem svetu !
Še en dokaz da je EU roba najkvalitetnejša, in EU hvalabogu niso ZDA !>:D

billy ::

Kam pa bo šel ta denar?

pivmik ::

V OpenSource :)... hec.

Očitno Microsoftovi izgovori, da je početje zaradi katerega je kaznovan v EU v ZDA povsem dovoljeno, niso pomagali.
Zato se je moj izgovor organizaciji RIAA, da kopiranje avtorsko zaščitenih vsebin ni prepovedano v Kambodži, uveljavil. :D
LP, Gregor GRE^

BSD-jas ::

OK, vsaj malo pa so načelni tile Bruseljčani. Če gre verjeti Netcraftu, strežnik EU laufa na Solarisu. Kljub vsemu pa malo dvomim, da €vrokrati (oz. njihove tajnice) pišejo svoje umotvore na Sunovem StarOfficu ali bognedaj na kakšnem OOo...

JustVi ::

brez veze je peti hvalnice in preklinjati današnje vreme, oboje je nujno zlo.

ajagodnik ::

kam bo šel dnar?
...kot odškodnina tistim, ki so se zadnjih nekaj let ukvarjali z modrimi zasloni :D .
Vsak bo dobil za eno kafico.

Boeing ::

hanibal: drugič se vsaj potrudi, in prav napiši, če že kritiziraš... sicer pa sploh ne vem, kaj te motijo Boeingi ?

če so ti tako antipatični, pač leti z Air France, pa se tlači v Airbusa.

LP
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

CCMbrother ::

So že objavili, da se bodo pritožili na Sodišče Evropskih skupnosti v Luksemburgu. Tko da se zna zadeva še kar zavlečt......na koncu pa bo itak zlobiral in mu ne bo treba plačati niti tolarja.

Tilen ::

če bodo ti sodni stroški zastonj pol pa res >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

undefined ::

> Očitno Microsoftovi izgovori, da je početje, zaradi katerega je kaznovan v EU, v ZDA povsem dovoljeno, niso pomagali.

Zdaj morajo Američani le še najti Evropo povezano s terorizmom pa narest tak napad kot so ga naredili na Irak. Sicer res nimamo naftnih najdišč, imamo pa zato dosti ljudi, ki bi še naprej veselo kupovali njihove artikle brez reklamacij. Trenutno pa le delujemo proti Land Of The Free. >:D

hanibal ::

Boeing: prav imaš, nisem prav napisal ime tiste multinacionalke. Pravilno je tako, kot si ti napisal. Torej, Boeing. Drugič se bom bolj potrudil. Ker tista druga opcija, da ne kritiziram, mi nekak ne diši. :(]

A kar zadeva tistega drugega, za kaj me motijo Boeingi lahko govorim in govorim... A v enem stavku - zato. ker so eden simbolov kapitalitičnega kanibalizma, prodajalci smrti, nepošteni ravbarji...

>> če so ti tako antipatični, pač leti z Air France, pa se tlači v Airbusa.
V Airbusu se nisem nikoli tlačil več, kot v letalu kakega pravovernega proizvajalca. In tudi če bi se, bi od mene ne slišal godrnjanja [:\
Axis of Evil - M$, SCO, RIAA, MPAA

Boeing ::

...simbolov kapitalitičnega kanibalizma, prodajalci smrti, nepošteni ravbarji...

Sicer je tole zelo off topic, bi me pa zelo zanimalo naslednje:
1. fevdalizem nikomur ne diši, prav tako ne sužnjelastništvo, komunizem, kolikor je meni znano tudi ne več tako kot včasih, če še sploh komu, socializem se ne obnese - a mi lahko poveš eno res pametno alternativo kapitalizmu ?

2. prosim, če mi na primeru razložiš, zakaj izdelovalca letal obtožuješ prodajanja smrti in ravbanja? Izdelovanje orožja mogoče? Če ne bojo naredili oni, bo pa kdo drug. Po možnosti nekdo, ki je veliko manj pod nadzorom in reguliran.

Sicer pa predlagam, da se odpre na to temo debata v forumu (če še ni), pa se bomo tam naprej bockali.

LP
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

mrTwelveTrees ::

hahaha ....... NO JA PA KAJ, človek mora vsega se privadit ! (Adi Smolar)

Na microsoft se pa lih sikiraj zaradi tega denarja... :D denarja majo še pa još :D

LanceAlot ::

MI, roletarstvo LanceAlot d.o.o zahtevamo, da nam microsoft razkrije dovolj informacij, da bodo naše rolete kompatibilne tudi z njihovimi okni:D

pivmik ::

Ekonomisti že vejo zakaj MONOPOLIZEM ni dober, zato so tudi predlagali in sprejeli zakone proti nesramenem monopolizmu.
Pol pa se vi pojavite in se delate pametne tuki.
LP, Gregor GRE^

hanibal ::

Boeing: Sicer je tole zelo off topic
Podpišem. Prav imaš. Všeč mi je, da se se vseen najdejo reči o katerih imava enako podobno mnenje.. :P

a mi lahko poveš eno res pametno alternativo kapitalizmu ?
Seveda. Socializem.
Ne moreš ga odpisat s tem da se ne obnese..
Oziroma, pizda, kaj se pa obnese?
Kapitalizem?
Yeah, sure.
Zame je to samo sinonim za sebičnost, nespametno upravljanje s naravnimi in človeškimi viri, izkoriščanje manj sposobnih, itn ...

Socializem se ni nikjer obnesel. A ja?
Bejž, no.
A kapitalizem se je? Tam, kjer je uspešen (Danska, Nizozemska, Švedska) ... ja, to ni več kapitalizem. Oziroma, proti takšnemu kapitalizmu nimam nič. Ma briga me, kako mu rečejo. Kitajci baje imajo pregovor, ki pravi nekako tako - ni pomembno katere barve je mačka - pomembno je da lovi miši.

Če pa (slučajno) misliš, da so ZDA primer uspešne države, ali ureditve - si zmagal. Ne grem se več. Uno, ma boli me kaj ti mislš. :|

Izdelovanje orožja mogoče? Če ne bojo naredili oni, bo pa kdo drug.
He, he..,
Boeing je, poleg tega, da je izdelovalec kul civilnih, udeležen tudi v programu izdelovanja vesoljskih letal. In menda izdeluje tudi izvidniška letala, lovce, bombarderje, ... (Ali Google laže.)
In na sploh, kva je to za en argument? Če ne bom pofukal punco/ženo svojega prijatelja, bo kdo drug? Torej, dejmo? Nekatere reči pač niso moralne. In konec. Amen.

krho ::

se podpisem po hanibalov post
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Sinuhe ::

Zame je to samo sinonim za sebičnost, nespametno upravljanje s naravnimi in človeškimi viri, izkoriščanje manj sposobnih, itn ...


In to je slabo zakaj? V redu, nespametno upravljanje z naravnimi viri morda, a ostalo je slabost edino v primeru, da mislis, da je; to je, odvisno od tvoje filozofske perspektive.

Vendar pa -- mar Ayn Rand ne pravi, da je ravno altruizem slabost: v bistvu neeticno ravnanje? S precej dobrimi argumenti (ceravno se nekoliko ponavljajo) je objektivizem izpostavljen tu.

Potemtakem je -- seveda v tej luci -- socializem slab sistem, in nikakor ne dobra alternativa kapitalizmu (ki pa, seveda, tudi ni najboljsi).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google bo plačal 17 milijonov dolarjev

Oddelek: Novice / Zasebnost
196277 (4719) Poldi112
»

Napad na MySQL.com obiskovalcem stregel zlobno kodo

Oddelek: Novice / Varnost
4110273 (8110) MrStein
»

Intel zaradi zlorabe monopolnega položaja tožen tudi v ZDA

Oddelek: Novice / Tožbe
374385 (3440) MrStein
»

Microsoft ujel rok EU

Oddelek: Novice / Tožbe
294041 (3020) Poldi112
»

Microsoft kaznovan z globo v višini 497,2 milijonov EUR

Oddelek: Novice / Tožbe
233885 (3885) Sinuhe

Več podobnih tem