» »

Izdano Linux jedro 2.6.7

Izdano Linux jedro 2.6.7

Slo-Tech - Na domači strani Linux jedra je na voljo najnovejša različica le-tega in sicer verzija 2.6.7, ki prinaša kar precej posodobitev, med drugimi tudi popravek za pred nedavnim odkrito luknjo, ki zamrzne sistem že ob izvedbi preprostega C programa. Ranljivi so vsi sistemi z nepatchanimi 2.6.x ter tudi 2.4.x jedri. Pravtako so ranljive tudi 64-bitna inačice zgoraj omenjenih jeder. Na srečo sta na voljo že popravka za 2.4.x ter 2.6.x jedro.

Vsem Linuxašem, ki ste na 2.6.x jedru, priporočamo posodobitev. Ne pozabite uporabiti slovenskega zrcalnega strežnika.

Omenimo še veselo novico, da se bo razvoj varnostnih dodatkov za jedro grsecurity nadaljeval. Avtorju je namreč uspelo dobiti sponzorje, ki bodo poskrbeli za njegov vsakdanji kruh in mleko.

4 komentarji

ghaefb ::

yep.. pa firefox 0.9 final je tud izšel..

hanibal ::

Jap, tako se dela.
Odkriješ pomanjkljivost, narediš fliko, jo deliš s skupnostjo. Če je kaj narobe, jo spet hiter popravijo. Tiho, hitro, učinkovito. :D

Une ovčke, na drugem bregu, lahko sladko sanjajo, poslušajo Ballmerja, gledajo kakšne rožice sadi drugi najbogatejši človek na svetu in upajo, da bo naslednje okno bolj prozorno ali kwa že pričakujejo od okn? Da bo nezlomljivo? :P
Axis of Evil - M$, SCO, RIAA, MPAA

Brane2 ::

Lepo bi blo, ko bi mi 2.6.7 delal na dual Opteronu.

Saj ga lahko pripravim do dela, samo ne z željenim setom modulov. Takrat pade v nezavest že tik po BIOSu.

Pričakoval sem tudi,d a bo koda za REiser4 že not, pa je še ni.

No ja, saj 2.6.5tka mi čisto lepo dela.

Bomo počakali na 2.6.8. :D

moj_nick ::

Aaaaa, zato mi je freezal.:D

Tko, po treh dneh uptime-a, flamerji.
110111001001010001010000


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux jedro z resno varnostno luknjo

Oddelek: Novice / Varnost
485719 (2545) 'FireSTORM'
»

Debian problem

Oddelek: Operacijski sistemi
51163 (1036) b
»

Napaka v "zaščiti pomnilnika"

Oddelek: Novice / Varnost
373239 (2272) BigWhale
»

Nova različica jedra 2.6

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
242307 (2307) Nox
»

Nova razpoka v jedru Linux (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
565334 (5334) Vlady

Več podobnih tem