» »

Orac^3

Orac^3

Slo-Tech - Zgodovinsko gledano je Orac3 računalnik iz britanske znanstveno-fantastične nanizanke Blakes 7 iz zgodnjih osemdesetih let. V kontekstu današnjega časa pa je to ime ohišja, ki ga je navdihnila ta nanizanka. Ohišje tako vsebuje vse kar bi človek pričakoval od takšne modifikacije in še kaj več. Največ pa seveda povedo slike in članek, ki natančno opisuje postopek izdelave.

22 komentarjev

Gandalfar ::

Še par slikc:




silon ::

Nanizanka ima naslov Blake's 7.

snow ::

Skoraj na Borge iz Star-treka spominja.
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

JOKER ::

Samo fantje 8-O , roko na srce temu ne moreš več reči, da je računalnik. Meni se to extremno predelovanje računalnikov zdi .... ehhh.
Saj imam jaz tud plexi stranico pa na ventu LED diode 4 barve pa neonko v ohišju, ki sem jo prižgal malokrat. Saj ob delu ne gledam v tower ampak monitor.
Samo takšnega sem v trgovini že kupil, ampak to kaj eni delajo: vodno hlajenje ... itd pa je too much.
Edino kaj se mi je dopadlo je bil prikazan Comp kot da je zrjavel.Ne vem pred tednom je nekdo napisal novico. Tisto je bilo za oko vredu, ampak za delo .... .
Svašta. :D
________________________________________________________
Ka te češ ....

kajzer ::

Ooooo, tole mi je pa kr sapo vzelo. :\

Tole bi pa fuuuul mel.:D

Freelancer ::

Sej je vse licno pa se sajna se ful lepo ampak se da vse skupaj opisat z eno besedo: Overkill. 0:)

DjTonic ::

Malo ga je še nabildal od predhodnjika >:D

Iztok Smolic ::

hmm kok casa pa on ze dela tale mod ... tuki na s-t je bla tut ze novica na temo tega računalnika..

Pa je zdej to končal .. :)

mrTwelveTrees ::

vi si kr lepšite kište, jaz pa bom rajši vlagal v notranjost računalnika >:D

Jaka83 ::

Tole je čist hudo, samo jaz si ne morem predstavljat, kakšen ta računalnik zgleda po enem tednu uporabe, ko se noter nabere fletni prah in potem vse zgleda ko drek. Drugače pa je tole res OVERKILL, ampak kaže ljubezen do modanja. :D

freserovski ::

jaz tudi z uporabnega stališča ne vidim kaj koristnega v tem. Samo mu je res uspelo naredit fantastično umetnijo (mi je res všeč)8-O
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

kihc ::

slin, slin
x

zile ::

Mr. Perfect. Še celo motherboard je zakamufliral. 8-O 8-)

madmitch ::

Saj tudi predelani motocikli (chopper) niso bog ve kako uporabni ( manj kot originali) pa kaj. Izdelek je dober, če mu je to v veselje, zakaj pa ne. Ni kaj, narejeno je zelo dobro in po mojem okusu tudi estetsko.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Dr_M ::

kr ql kista, sam...mal prevec polna je no.:\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

dev ::

Zadeva zgleda fenomenalno. Samo glede uporabnosti, se mi pa res zdi nesmiselno. Kišta tako več ali manj počiva nekje pod mizo in kar je pomembno je kakšne rezultate ta kištica pokaže, pod obremenitvijo. Jaz osebno (čeprav fuuuul dobro zgleda) rajše vlagam v komponente kot pa v izgled samega računalnika.

VASkO ::

ce gledam prvo sliko, so vse "cevi" preve nesimetricno spelane

cryptozaver ::

Blake's 7 !!

Uf kako smo to gledal! Zamudil sem samo dvojko. No dost kasnej sem gledal ponovitev na BBC pa se mi je vse zdelo prevec konzervasto. Ce bojo pa nardil kaksno priredbo bom pa ziher pred TV!!

(Mal off-topic)

zile ::

Glede tega da "ima" preveč cevi. To je bil namen avtorja pač. Drugače so pa v Orac-u tud 4 sata diski raidu >:D . Huda konfiguracija, skratka.

txdrxd ::

8-O 8-O Z eno besedo: NOOOOOROOOOOOOOOOOOO :D 8-O

QuickShot ::

Resno dvomim, da se tu notri nabere kaj prahu, ker ima samo en vhodni vent, pa še pred tem je radiator, kamor se ujame večina prahu in ga enostavno posesaš.

Vi vsi govorite, da rajši vlagate v komponente, samo kaj pa narediš ko imaš že vse najboljše not, denarja pa je še dosti...preprosto, vse zmečeš za tako hudo modifikacijo.

njok ::

Part 5... koncno! Res lepo pogledat, kako je avtor pazil na vsak detajl. Tistemu ki ima kako urco casa odvec svetujem, da prebere cel project log.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Love Death + Robots (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
688925 (2480) BaTeMaN
»

Omaka Sriracha

Oddelek: Loža
324580 (2175) Badwolff
»

Humoristične nanizanke (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
6417080 (15335) Platypus
»

macgyver na kanalu A (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
796987 (5101) Jernej L
»

Orac^3

Oddelek: Novice / Modifikacije
222588 (2588) kihc

Več podobnih tem