» »

Nov firmware za Hitachi 7K250 serijo (PATA & SATA)

Nov firmware za Hitachi 7K250 serijo (PATA & SATA)

Cosmo ::

Če koga zanima, nov firmware odstrani moteče mijavkanje diska na vsakih 10 minut. Sprobal sem PATA verzijo in deluje bp. Link.

Edit: Eh, zdaj sem vidu da je ta topic že bil, no bo že še komu prav prišla zadeva
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.
  • spremenil: Cosmo ()

para-site ::

Huh, to bi bilo pa fajn, če bi se odpravlo to piskanje.

A so še kake druge spremembe, hitrost, zanesljivost...

OZZY ::

he he...en zanimiv pripetljaj...Mam isti disk pa sem iz firbca kliknu na link....in bum zašteka računalnik....sploh prvič odkar so winxp-ji gor... Resetiram...spet klik na link...zašteka vse....in tko 5x..... Sem mislu, da je to kak direkten link da ti direkt nadgradi..... Sem bil že paničen, da ni šlo kej v PM...

pol mije končno uspelo nekako, da stvar dela...in je link odprlo... To je blo sploh prvič, da je zaštekal in je bil potreben reset...
Go with the flow.

Dr_M ::

kaj pa ce po defultu nic ne mijavka? :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

bastadu ::

Jaz ga imam tudi že cca. 3 mesece, pa še nisem čul nobenega mjavkanja... mogoče pa samo slabo čujem:D

BaRtMaN ::

Jaz imam 160GB PATA verzijo in mijavkanje občasno slišim, je pa daleč od motečega, tako da če vas to ne moti oz. ne slišite raje ne segati po temle, ker:
1. zadeva prihaja iz nezanesljivega (neuradnega) vira,
2. zadeva je po imenu očitno le pobran firmware iz novejše serije diskov, tovarniško opremljene s tem firmwareom.

V glavnem, pamet v roke oz. natančneje v prste.

Dr_M ::

sm najdu na enmu forumu, da sicer na HGST strani ni tega firmwarea, da ti ga pa poslejo, ce jim posles mail.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

sonac ::

Jaz imam 160GB SATA verzijo pa ne nič mijavka.

Jaffa ::

Imam 2 160 SATA, pa tud noben ne mijavka. Jaz bi pa mel mijavkanje. 8-) A mi ker pošlje MIJAV FW ? :D

bastadu ::

Jaz bi pa mel mijavkanje. 8-) A mi ker pošlje MIJAV FW ? :D
LOL:D

ginekolog ::

meni mjavka, vendar mi je všeč. Spomni me, da imam malo muco v pcu :D
Divers do it deeper.

cbelica ::

Jst pa bi rabu FW za mojo macko (ne vem modela -stara cca. 3,5 let, tigrasta, slisi na ime Kitty); rad bi malo nizji ton mjavkanja, in to samo na 1h:D
v primeru slabega FW flash-a jo pac reklamiram>:D

98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cbelica ()

krho ::

jaz imam 250G SATA pa nič ne mijavka.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

urosbe ::

Hm, tudi jaz imam 2x Hitachi 160 GB SATA v RAID0 in ni nobenih motečih tonov. Imel sem Raptor 36GB, ta je bil glasen, nato sem šel na Maxtor 2x160 GB SATA v RAID0, to je bilo mnogo bolje, vendar sem po nakupu ohišja Antec Sonata spoznal, da sta bila diska najglasnejša komponenta v ohišju, zato sem bral teste in ugotovil, da naj bi bil Hitachi isto hiter pa tih ko miš:) In res je tako, celo po mojih testih delata hitreje kot pa Maxtorja (saj to debato in benchmarke smo enkrat že imeli v eni temi o RIAD0).

Diska sta 90% zasedena, v uporabi že več kot leto, pa kakšnih čudnih zvokov oz. "mijavkanja" ni...

LP
Uroš

WhiteWolf ::

Zgelda, da je odvisno kateri cas je kdo kupil disk. Taprvi so mijavkali, novejsi pa imajo nivejsi firmware gor in zato ne mijavkajo, ampak se zelo opredko (nekje 10 ur bi rekel na oko) slisi klik klik, ko se glava kalibrira.

Pri meni prav tako ni mijavkanja, sem pa za foro poskusil flashat disk pa ne gre, ker je moj disk ocitno ze flashan z to verzijo in zato ni mijavkanja.
"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"

urosbe ::

Hm, a obstaja kakšen program, s katerim bi preveril trenutno verzijo firmware-a?

LP
Uroš

WhiteWolf ::

Pojma nimam. Jaz sem enostanvo poizkusil updat preko diskete, ki jo naredi program in je napisalo, da ze imam to verzijo.
"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"

BaRtMaN ::

Hm, bootaš v Drive Fitness Test, ki ga dobiš na strani Hitachija. Klik!

Jaffa ::

Moja 2 sta od oktobra.

...ampak se zelo opredko (nekje 10 ur bi rekel na oko) slisi klik klik, ko se glava kalibrira... Meni tudi to dela.

Cosmo ::

Baje so do Aprila 04 dajali stari firmware gor, nato pa že novega.
Preverite lahko npr. s Sandro pod ATA/ATAPI Information -> Revision. V34OA63A je novi firmware, V34OA60A pa stari.
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

kuglvinkl ::

Kupu polet, nov FW gor. Nič mijavkanja ;).
Your focus determines your reallity

Lucio ::

končno je nehaj mjavkat, mi je že živce trgalo!!!
Hvala vsem za ta post.

SavoS ::

Hmmmmmmm čudno...ko sem pred letom dni kupil disk mi je mijavkal, potem sem po dveh mesecih naštimal galsnejši vent, da bolj hladi proc, nisem več slišal, da bi disk mijavkal, nakar vidim post od Cosmo-ta za firmvare, grem počekirat in kaj vidim....da mam na disku novi firmware....zej ali se je sam naložil, ali XXXYYY.......opažam, pa že nekaj časa, da se sliši samo klik, klik....čudno prečudno ....:P
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

TheJack ::

Imam nekaj vprašanj.

Je tale firmware originalno od Hitachija ali je kaj predelan? Zelo natančno sprašujem za file 'DFT32-OEM-G-HDS7225-PATA-non6Hd-63A-4char.EXE', ki sem si ga potegnil z danega linka. Takole na prvi pogled izgleda v redu.

Imam hitachija 7K250 160GB 8MB PATA (firmware: V34OA60A). Zadeva mijavka ko nora in to precej pogosto. Bo tale novi firmware preprosto nadgradil revizijo na V34OA63A ali kaj tretjega?

Je zadeva varna? Je kdo probal? Zakaj Hitachi nima tega firmwarea na svoji strani? Jim je kdo poslal mail glede tega? A res pošiljajo nov firmware po mailu, če to zahtevaš?

Sem kar malce v dilemi... Po eni strani ne bi rad uničil diska (ali ga kakorkoli poslabšal), po drugi mi gre pa mijavkanje res na živce.

BaRtMaN ::

Najbolje, da supportu pošlješ email.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najtišji trdi disk,.... kaj predlagate

Oddelek: Kaj kupiti
473174 (1894) antonija
»

Kateri tihi,zanesljivi in hiter disk priporočate?

Oddelek: Kaj kupiti
342517 (1643) Grimlord
»

Disk IBM 7k250 moj najboljsi nakup letos. Priporocam bolj kot karkoli drugega. (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
25113848 (7745) e-marko
»

pomnilnik,disk,grafična kartica in zunanje ohišje za trdi disk

Oddelek: Kaj kupiti
111128 (1017) Zheegec
»

Bodoči lastniki Seagate Diskov pozor!

Oddelek: Strojna oprema
121472 (960) Bug

Več podobnih tem