» »

Kako pretvoriti Xvid (QPEL,GMC..) v normalen DivX

Kako pretvoriti Xvid (QPEL,GMC..) v normalen DivX

denis66 ::

Imam DVD komponento, ki mi šteka pri predvajanju nekatirih filmov posnetih v XVID formatu. GSpot mi javi, da imajo QPEL,GMC,b-VOP in N-VOP. Kako in s katerim programom lahko take filme prekodiram v komponenti prijazen DivX format. Če dodaste zdraven še hitri (kratki) vodič, kako to narediti, bom zelooooo vesel.

Hvala,
Denis

P.S: Sem že neki proviral z VirtualDUB-om, pa mi pol zvok ni sinhroniziran s filmom!

wragec ::

Uporabi MPEG4Modifier, sicer pa imaš več na spodnjem linku.


[divXvid] štekanje/trzanje pri predvajanju

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wragec ()

denis66 ::

To vem, vendar mi to pretvori samo N-VOP, ne pa ostalih zadev. Ce uporabim samo MPEG4Modifier, mi stvar se vedno ne funkcionira!

LP,
Denis

ian77 ::

Če že hočeš prekodirat najhitreje (1 ura in pol - 2 ure, ...) je z Virtualdub.
Odpreš avi naštelaš, da ti audio direkt kopira, za video pa rekompresija - izbereš divx kodek, verjetno divx5 in prekodiraš. Pa ti verjetno ne bo več štekalo.

blazko1 ::

Mene pa zanima s katerim programom ugotoviš da je film kodiran s QPEL in GMC ?
Probal sem Gspot pa mi ne napiše...


Lp Blaž
Blasko

krneki ::

Rabiš G-Spot ver. 2.5+

blazko1 ::

Najlepša hvala!:D :) :P
Sem uporabljal 2.21 in ne pokaže...:8)

Lp blaž
Blasko

aden ::

a lahko kdo na hitro poda razlago kako z virtual dubom odstraniti gmc iz filma. Ali se preveč zgubi na kvaliteti in se sploh ne splača.
lp

Inja ::

Film, ki ima QPEL in GMC se nikakor ne da prekodirat z Virtual Dubom. Ne vem al je problem v QPEL al v GMC sam enostavno skoz javla napako. Pa to ni samo slučajno en film. Imam 4 take in nobenega noče prekodirat.

Tisti, ki vztrajno trdite da je to treba prekodirat z Virtual Dubom, a bi lahko bol natančno objasnili kako je vam to ratat?

Lp, Inja

Olajuwon ::

Jaz ker koli film mi na divx playerju ne dela (to so izključno xvid+ac3 - ampak samo nekateri .. ne vsi).. ga reenkodiram v divx 5.0 z standardnim stereo Mp3 zvokom s pomočjo dr. divxa. Od takrat ko sem začel to delat mi vsi filmi delajo BP.
Bolj pomembno je obstajati, kakor biti opazen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Olajuwon ()

Inja ::

Hvala za trud, vem da je Dr.Divx d best, sam jst mam to smolo, da imam veliko prešvoh računalnik za Dr.Divx-a in mi prekine operacijo.
Ima kdo še kšno drugo rešitev? Kakršna koli ideja dobrodošla.

Lp, Inja

elfstone ::

Avidemux2

S182 ::

Dober program za enkodiranje XviD v DivX je Pocked DivX Encoder 3.5.11 .
S tem programom lohko spreminjate format filma, nastavitve barve, contrast, svetloba, kvaliteta zvoka in slike.Če želite lahko istocasno specete podnapise v film(pojdi pod help, nastavi jezikovno podrocje 1250 in velikost podnapisov št. 3).
Lahko pa film enostavno pretvorite v dvd format s programom WinAvi vide converter 6.2, ki im podporo za ac3 zvok.
Vendar pa vsi ti programi za encodiranje filmov zahtevajo boljši računalnik.


LP

Inja ::

S128 hvala za idejo. Pocket DivX Encoder dela OK.

Lp, Inja

lujko ::

Pozdravljeni!

A mi lahko da kdo link do programa Pocked DivX Encoder 3.5.11 oz. Dr.Divx-a?
Hvala!

lp,lujko
Lujko

CaqKa ::

Google
pa si ga sam poišči.

gorann ::

heh caqka, menda ze sam ve kje iskat programcke:)je pa res, da hocjo vse na pladnju.
mene zanima sledece: z virtualdub modom pa subtitlerjem si pecem podnapise direkt v film, katere so najboljse nstavitve v virtualdub modu da mi cimprej in tembolj kvalitetno skonvertira xvid v divx s podnapisi notr?
nekje sem zasledu da je moznost full processing pa normal pa fast pa se nekj, jest sem imel na full pa me zanima a je normal kaj hitrejs?zdaj nevem ce so te moznosti v divx codec setingsu al v virtualdub modu. sam nacin konvertiranja me zanima, pa bitrate dam na 900, pa kaksne so nastavitve ce hpcem v virtualdub modu onvertirat z xvid?

lujko ::

Jou!

Za googleja vem sam,sam ga ne najdem..
CaqKa, če nimaš linka se niti ne javljej na moje sporočilo!
Hvala!

lp
Lujko

Inja ::

CaqKa itak vsasga na Googla napoti. Sm pa misnla da je ta forum zato da si pomagamo...

To, da ga lujko ni najdu, ne pomen da se ni zadost trudu, ampak je težava v tem da 3.5.11 sploh niso taprave številke. Jst sm se pošteno namučla da sm ga najdla, dokler sm iskala skupaj s številkami.

Dobite ga na linku spodaj:
http://shintak.info/ppc/download/PocketDivXEncoder/PocketDivXEncoder_0.3.51_RC11.exe

Lp, Inja

Inja ::

Gorann - tud teb bi tale Pocked DivX Encoder prov pršu.

Je ful izy, zravn dodaš podnapise, uporablja kodek DivX5, film v velikosti 700 MB konvertira cca 3 ure, ko je končan maš pa še možnost za sinhroniziranje zvoka (to ma od VirtualDub-a pobran).

Poleg tega ga loh uporabte za to, da naredite film primern za npr mobitele, dlančnike, itd.

Jst sicer nism ful zahtevna, sam zaenkrat nism opazla, da bi ble kšne opazne izgube kakovosti.

Pa še vse funkcije ma na eni strani, ni treba nč brskat, pa iskat.

No, zdj bi mi loh pa še kšno provizijo dal za tole reklamo. :)

Zahvalte se pa loh S128, ki ga je prvi odkriv in deliv z nami.

Lp, Inja

CaqKa ::

>>> Za googleja vem sam,sam ga ne najdem..


človek božji. pa si preberi članke o guglanju.. poleg tega da to najdeš kaj drugega kot imena programa v gugl ne rabiš vpisat: g pocket divx encoder decoder | dr.divx


>>> CaqKa, če nimaš linka se niti ne javljej na moje sporočilo!


Ja pa se bom ker sem moderator in morem temo držat na nivoju!
nadalje si pa preberi Pravila med katerimi boš našel tudi to, da na slotechu ne dopuščamo iskanja po avtorsko zaščiteni vsebini.

CaqKa ::

pocket divx encoder je freeware. za dr.divx pa nebomo devali linka ker je plačljiv, trial pa se najde z guglom.

lujko ::

Jou!

Hvala lepa,Inja!

Glej CaqKa,js imam navaden internet,ker pač tukaj ni mogoč ADSL,in več kot tolk ne morem iskat.
Sm pa porabil tam okoli 2 uri pa sm ga našel.Dr.divx.
Se pa ne mislim tle gor kregat,ker nisem zaradi tega pisal!

Lepo se imejte!

lp,
Lujko

CaqKa ::

če bi v gugl vtipkal dr.divx in kliknil na "i am feeling lucky" bi bil prej fertik kot pa da pišeš novi post na slotech..

samo v razmilek za tole tako zvano "šparanje z impulzi"

lujko ::

Pozdravljeni!

A ve kdo kako se pretvarja z WinAVI Video Converter divx v dvd?
Sm poskušal pa mi zvok ni usklajen!

Hvala!

Lp,
Lujko

OwcA ::

Držite se teme, zmožnosti iskanja so za to debato irelevantne.
Otroška radovednost - gonilo napredka.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[divXvid] podnapise vkodirat v divx (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7924019 (11095) Alessio983
»

VirtualDub za začetnike (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5814658 (8064) Revenant
»

Mpeg4ModifierMod

Oddelek: Zvok in slika
415313 (3066) podtalje
»

Pretvorba DV v DivX

Oddelek: Zvok in slika
323247 (2150) teoo
»

DTS zvok v Divx filmu

Oddelek: Zvok in slika
61655 (1478) Inja

Več podobnih tem