» »

Pomoč pri sambi, hitrost prenosa je prenizka.

Pomoč pri sambi, hitrost prenosa je prenizka.

gfighter ::

Imam dve mašini, eno je amd 1600+, 256Mb RAM, windows XP, ter 100Mbit mrežna, druga pa je celeron 550Mhz, 256Mb Ram, 60Gb HD, Davicom mrežna ter PCLinuxOS. Mrežna na linuxu uporablja driver dmfe 1.36.4, oboje skupaj pa je povezano prek routerja C-net (CNIG-914, poceni zadeva). Problem pa je, da so hitrosti preko sambe največ okoli 1.5Mb/s, ponavadi pa še manj, tam okoli 500Kb/s, kar se mi zdi premalo za 100 megabitno mrežo. Zanima me, če je že kdo imel podobne probleme, in še, kakšno hitrost dosegate drugi. Žal se mi niti ne sanja, kaj bi lahko bil problem, zdi se mi samo, da samba ni kriva, ker sem zamenjal več verzij, pa so prenosi povsod podobno slabi. Kolikor sem gledal po forumih, bi moral pogledati, če imam vklopljen full duplex ter hitrost 100Mbps ampak ne ethtool ne mii-tool ne delata. mii-tool javi "SIOCGMIIPHY on eth0 failed: operation not supported no MII interfaces found" ethtool pa tudi napiše "cannot get current device settings: operation not supported". Network monitor mi kaže, da se računalnika vedno nekaj pogovarjata, prenos podatkov med njima je vedno, tudi če nič ne delam, okoli 15Kbit/s. No za vsak primer dodajam še moj ternutni smb.conf, za vsako pomoč pa že vnaprej hvala, meni namreč zmanjkuje idej.

LP Klemen


[global]

workgroup = WORKGROUP
server string = Samba Celeron %v
printcap name = cups
load printers = yes
printing = cups
printer admin = @adm
log file = /var/log/samba/log.%m
max log size = 50
hosts allow = 192.168.1. 192.168.2. 127.
hosts deny = all
map to guest = bad user
security = user
encrypt passwords = yes
smb passwd file = /etc/samba/smbpasswd
socket options = TCP_NODELAY SO_RCVBUF=8192 SO_SNDBUF=8192
dns proxy = no


#============================ Share Definitions ==============================

[printers]
comment = All Printers
path = /var/spool/samba
browseable = no
guest ok = yes
writable = no
printable = yes
create mode = 0700
print command = lpr-cups -P %p -o raw %s -r # using client side printer drivers.
use client driver = yes

[print$]
path = /var/lib/samba/printers
browseable = yes
write list = @adm root
guest ok = yes
inherit permissions = yes
# Settings suitable for Winbind:
# write list = @"Domain Admins" root
# force group = +@"Domain Admins"

[public]
comment = Public Stuff
path = /home/samba
public = yes
read only = no
writable = yes
write list = @staff
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

korenje_ver2 ::

a prenosi preko ne-sambe so pa normalni?

gfighter ::

preko FTP-ja so prenosi podobni. Podn, sploh ne vem, kaj naj še naredim... Zamenjam mrežo :D ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gfighter ()

hruske ::

a je možno, da imaš zanič kabl?
Kalkulator nove omrežnine 2024 - https://omreznina.karlas.si/Kalkulator

gfighter ::

Misliš, da je to mogoče razlog? lahko probam....
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

Mavrik ::

Ti stvar dela na 100 MBit full duplex?
The truth is rarely pure and never simple.

gfighter ::

Hruške, hvala zdaj vsaj vem, da je z kištama vse v redu. Če jih povežem direktno prek crossover je prenos tak kot mora biti, Se pravi, da je tut mrežna na 100Mbit full duplex. Torej je zgleda kriv router oz. kabli.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

gfighter ::

sam sem pa mal neumen, da se nisem tega spomnu naredit :))
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

gfighter ::

hm, ne verjamem, da so krivi kabli, očitno bo kar router tisti, a mogoče veste, se da kaj narediti ali kupim novega?
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

korenje_ver2 ::

gfighter, jaz sem imel podobne probleme. ko sem imel via-rhine mrezno v obeh pcjih. tako da je najbolje ce imas kake bolj znane mrezne kartice kot so realtek. v glavnem pri meni je blo tako, da je nekaj casa delalo se 10MB/s, potem je pa kr naenkrat padlo na okoli 700KB/s... v glavnem problem je v mrezni kartici. malo kombiniraj.

gfighter ::

Res je da sem dal za mrežno 990SIT:P , samo meni z crossover kablom dela vse čisto normalno, tako da se mi zdi da je router ali pa kabli. Zdaj si bom pač sposodil en switch pa še dva kabla in ga sprobal, če pa še to ne bo v redu pa pridejo na vrsto še mrežne. Me pa že ima, da bi prodal router pa rajši kupil še eno mrežno, pa bo kar linux box namesto routerja.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

korenje_ver2 ::

nekateri starejsi routerji ne podpirajo avtomaticnega zaznavanja med = in x kabli.

Brane2 ::

Si ti ziher, da imaš 100 Mbitni switch/router ?

Mogoča pa garje, ki jih domnevam imaš, sicer so sposobne 100 Mbitnega dela a niso pravilno nastavljene ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

gfighter ::

Poglej si.Po mojem je tako da zadeva dela ali pa ne. Kaj pa naj bi bilo takšnega za nastaviti na routerju?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gfighter ()

Brane2 ::


Complete web management using standard internet browser.


Nekaj očitno je za nastaviti, če ti ponujajo nastavitev preko enostavnega brkljalnika...

Sicer ni videti iz priložene liste možnih nastavitev o hitrosti mreže a lahko da je to kakšna malenkost, ki je ni v reklamnem plonkceglcu.

Še nekaj, ta stvar je gateway- totalno glup Ethernet prehod. Znabiti da je stvar tako glupa, da preidejo vsi njeni porti na 10 Mbps, če je vsaj ena od priklopljenih stvari ima tapočasen vmesnik.
Če maš na tej zadevi priklopljen kak enako glup ADSL ali kabelski modem, bi to znalo biti vzrok za počasno delo.

Poglej najprej to, nato se pozanimaj o inteligenci svojega gatewaya (in ne routerja, kot mu sam praviš), nato boš lahko razmišljal kaj naprej. Kot pomnim, tudi najbolj glup iPlanetov switch deluje B.P. na 100 Mbit, tudi če sem imel nanj priklopljen ADSL modem in osciloskop, nisem pa ziher, da sta oba delala na 10 MBps. No, za scope sem skoraj ziher...
On the journey of life, I chose the psycho path.

gfighter ::

Hm, to itak vem, da se ga da nastavljati preko browserja, ampak tiste nastavitve so toolk standardne da bolj ne bi mogle biti... Pač, nastaviš PPPoE connection, NAT, DHCP lahk ugasneš al pa prižgeš, pa Firewall isto. To je pa vse. Nič ni o kakšni povezavi ali pa da bi vsaj pokazalo, kakšna je hitrost posameznega clienta. Nič. Pač, zgleda bom moral res še en switch kupit, da bo stvar v redu, čeprav se mi zdi glupo, da ne dela, saj lepo piše da podpira mode 5 (se pravi 100Mbps Full Duplex). Mogoče kdo pozna kakšen program, ki zna dobro testirati povezavo znotraj LAN-a. Sem iskal, pa nisem našel nič pametnega.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konfiguriranje Sambe

Oddelek: Omrežja in internet
121563 (1330) Mr_Globus
»

Samba gui

Oddelek: Omrežja in internet
171713 (1428) Bug
»

Samba pomoč

Oddelek: Operacijski sistemi
111370 (1208) borchi
»

Vaša smb.conf datoteka-nasvet?

Oddelek: Operacijski sistemi
51513 (1409) Gh0st
»

LINUX+WIN2000

Oddelek: Pomoč in nasveti
362024 (1589) tec

Več podobnih tem