» »

priklop steklokeramicne plosce gorenje

priklop steklokeramicne plosce gorenje

danielka84 ::

no, pri sosedih so nabavli to plosco za v kuhinjo, in jst sm bil pozvan, da to priklopim, kar z veseljem tudi grem... mislil sem da bo to enostavno prikopit, vendar...
tam kjer se priklopi kabel ima oznake P1, P3, N ter ground, narisana je tudi shema da se priklopi kao na dvo-fazni tok, problem pa je ker je do tam speljan samo eno-fazni tok torej je na razpolago samo P1, N ter ground. V neki tabeli v navodilih pise da je prikljucna napetost 400V ?? obratovalna pa 230V.

nekako sem studral ba bi samo "blinkal" iz P1 na P3?
prosim povejte, ker nebi rad skuril zadeve :\

BigWhale ::

Ko sem jaz priklapljal svojo doma, je vse bilo treba narediti samo eno povezavo med dvema prikljuckoma... Ali tremi, se ne spominjam vec. Je bila pa plosca od zanussija... Predvidevam, da je stvar ista tam. Saj mora biti v navodilih kako to priklopit.

murphyboy11 ::

koliko je pa priključna moč W sigurno je okoli 7000w ali več kar pomeni da rabiš 2 fazi po 16 A varovalki . če boš blinkal :) bo stvar delovala samo verjetno ti bo vn metalo varovalko ko bo prižgala use plošče pa sigurno je ta faza prikloplena na še kakšno luč hladilnik ..... kar še popestri problem ... najbolje je da od omarice napelješ 5x2.5 kabl in priklopiš na 2x 16A varovalko nulo in maso samo to pomeni štemanje kitanje....... probi najprej p1 in p3 skupi dat samo upam da niso prešfoh vodniki recimo 1.5 ker se bo kadilo :)
lep pozdrav

zlabo ::

Pa si dobro gledal ti tisto shemo?
Pomojem ma tale plošča različni moči ne. Tako kot vse grelne plošče...
In pač P1 in P3 sta fazna priljučka za izbiro različnih moči...
To dosežeš z kombinacijo ali je faza na P1, ali je na p3, ali pa na obeh priključkih.
Pomojem da je tako no.
Če bi blo za med dve fazi, potem nebi bilo nule, pa označeno bi blo drugače (L1, L2)

LP, zlabo

danielka84 ::

Vodnik je 2.5mm. Sem dal 1 in 3 skupaj na eno fazo in zadeva deluje. Varovalka je 16A pa sem dal vse grelce na max pa ni bilo nic.. Vodnik se tudi ni nic zagrel.
Pise pa da porabi 7.1kW ko je vse na max.

No malo sem se gledal glede teh zadev za plikljucit in ima tam samo eno dozo kamor sem priklopil to plosco, vendar se baje pride tam pecica... pomoje to potem nebo spilalo najboljs, da bosta plosca in pecica obe priklopljeni na ta 2.5mm vodnik pa z 16A varovalko? Bi bilo pametno potegnit se en 2.5mm vodnik pa posebej varovalko, kaj naj svetujem?

hvala vam!
lp

danielka84 ::

zlabo
sem se enkrat pogledal, nic ne pise o izbiri kaksnih moci, je samo shema in je res L1, L3, N ter Pe(ce se ne motim) - zemlja.

Sem se vprasal znanca ki polaga instalacije po hisah, in mi je rekel isto kot vi, da pac dam L1 ter L3 na eno fazo in zadeva mora delat.

Ali so lahko kasne posledice glede tega?

Zgodovina sprememb…

zlabo ::

Ajaaa peesda a to si montiral tisto komplet plato za v pult, ko imaš gor 4 grelnike in kofe za štelat?
Če je temu tako, potem un moj post presliši, ker sem mislil da montiraš samostojno grelno ploščo...
Forget it:D

No v glavnem, praktično nemogoče je da ti dela 7kW na 16A varovalki na eni fazi. Si prepričan da je 7kW.


LP, zlabo

zlabo ::

Ti vgrajuješ nekaj takega ane

danielka84 ::

taksno plosco ja:)

Spodaj pise 7.1kW, sem dal vse grelnike na 9(max) ter pri dveh se dodatni grelnik ki ima 2 stonji.. pa je zadeva delala. A pol je lahko fid stikalo fuc? ta je 16A, glavni pa je 24A.

Zgodovina sprememb…

zlabo ::

Tukaj fid nima veze.
Važna je varovalka.
Samo toliko za info.: moč=napetost x tok
torej: P=UxI

Na 16 A varovalki bi obesil lahko cca. max 3200-3500W.

LP, zlabo

Highlag ::

Pri klasičnih varovalkah je zadeva takšna, da je hitrost odklopa zelo odvisna od toka, ki steče ob kratkem stiku. Recimo 2x nazivni tok nekateri tipi varovalk zdržijo recimo več kot 500 ur oziroma sploh ni nujno da odklopijo. Za to dobiš za varovalke krivulje časa odklopa v odvisnosti od amperaže, ki služijo za ustrezno dimenzioniranje varovalk.

Za avtomatske varovalke verjetno velja podobno.

Posledica tega je seveda gretje varovalke in vložka.

FID stikalo ne služi odklopu naprave v primeru kratkega stika, ampak zaščiti uporabnika pred dotikom visoke napetosti. Ponavadi odklopi komplet elektriko stanovanja. Deluje tako da spremlja tok skozi L in N vodnika, če se pojavi razlika med vejama odklopi. Razlika se pojavi če tok steče namesto po ničelnem vodniku recimo v zemljo. Razlika toka pri kateri odklopi je zelo mala mislim da nekje okoli 30mA
Never trust a computer you can't throw out a window

gumby ::

>> Bi bilo pametno potegnit se en 2.5mm vodnik pa posebej varovalko, kaj naj svetujem?

lahko, ja... glej samo, da boš potegnil različno fazo od prve. če imaš enofazno elektriko v bajti, potem obvezno potegni tudi drugi ničelni vodnik (nulo, modra žica) in to na plošči zveži k obstoječi. lahko pa tudi zamenjaš obe žici z novimi preseka 4mm2 in daš varovalko 20A.

pri 7100W je tok 31A, kar pomeni, da niti glavne varovalke več ne bodo držale - pri polni obremenitvi seveda. ampak ponavadi niso vklopljene vse plošče hkrati, zato načeloma ne bi smelo biti problemov...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Priklop štedilnika - kako? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
11942630 (29223) borut_p
»

Pet žilni kabelj - 2 napravi

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
173285 (2704) OmegaM
»

5x1.5 za vticnico in luc (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
9917086 (15569) negotiator
»

Indukcijska plošča (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6528207 (20056) mat xxl
»

Varovalke v stanovanju

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
4017017 (15848) imagodei

Več podobnih tem