» »

Zvočna kartica Audigy

Zvočna kartica Audigy

Matthew ::

Sem videl, da se je o njih že pisalo, vendar ne najdem odgovorov zase.

Zanima me, v čem je razlika med Audigy 1 in 2. Če imam zvočnike Logitech Z-5300 in nisem ravno najzahtevnejši uporabnik, je zame Audigy 1 preslaba? Za zvočno kartico bi dal največ do dobrih 10.000 SIT (torej, kakšnega jurja čez še lahko). Izbiral bi tako nekako med telimi:
- CREATIVE LABS Sound Blaster AUDIGY ES za 10.731,60 SIT
- CREATIVE Sound Blaster Audigy LS OEM za 6.800,40 SIT
- CREATIVE Audigy Value2 oem za 10.944 SIT
- CREATIVE AUDIGY 2 LS za 13.000 SIT

Po pravici povedano me najbolj ima, da bi kupil tisto Mlacomovo Value2, vendar mi hoče biti kar malo sumljiva, pa ne vem zakaj ... :/

Kakšna ideja, predlog, pomemben podatek?

Hvala vnaprej!

Vesoljc ::

jah, glede na to da imaš zvočnike sz thx certifikatom, se mi zdi rahlo mimo da tega ne bi imela tudi zvočna (audigy 2zs in naprej).

pa še ena stvar, namreč value serija ima 2x večje strojne zahteve kot čistokrvna audigy2. meni to pove, da gre precej več dela prek cpu enote. software-ske kartice so pa itaq jajc...
tukaj je dobra tabelca...
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Grey ::

Od teh zvočnih, ki si jih našte, je še najboljša Audigy 2 Value. Jst jo mam in moram reč, da sm kr zadovoljen z njo. Zraven sm dubu še Splinter Cell:D .

igor0203 ::

mene zanima kakšna je razlika med Hercules Digifire 7.1 in pa Creative Audigy 2 ZS? kera je boljša za poslušanje muzke?

Matthew ::

Vesoljc, hvala za tabelco. Zna biti uporabna. =)

Iz nje sem ugotovil, da je pravzaprav edina razlika med Value in ZS ta glede podpore THX. Res ne vem, zakaj bi sicer kupil take zvočnike, če tega nato ne bi uporabil, vendar namesto 11.000 dati 23.000 STI ???

Tako da še vedno nisem odločen. Kako velik pomen pa ima THX? In koliko se to pozna pri poslušanju?

Vesoljc ::

jah, bojda najbi bil thx sinomim za kvaliteto... ampak nimam pravih ušesnih izkušenj 8-)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Matthew ::

No, zdej se poskušam odločit za ZS verzijo. Najcenej jih je možno dobit za dobrih 18.000. Ko bi vsaj imel kakšne veze ali pa kakšne posebne popuste ...

Vesoljc ::

kwa si si pa kupu thx zvocnike ;)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Matthew ::

Hihi, sej je res. Zakaj sem pa tam lahko dal denar? :D

No, uglavnm, zdej sem ponosen lastnik Logitech Z-5300 in SoundBlaster Audigy 2 ZS! =) Skupaj me je prišlo 59.500 SIT.

Kdor se odloča za nakup: v MLACOM-u so jo (zvočno kartico) znižal iz 20k na 15 jurjev. Navali!! Ima prav hude zlate kontakte. Testiral nisem pa še nič. Tako da se oglasim kasneje.

js ::

a mi lahk poveš, če ma ta kartica spdif input priključek?

sm0key ::

mene zanima kakšna je razlika med Hercules Digifire 7.1 in pa Creative Audigy 2 ZS? kera je boljša za poslušanje muzke?

Odvisno od tega kako zahteven poslusalec si. oziroma od tega ali si sposoben slisat razliko. Po tvojem vprasanju sodec, ti pa ze kar jaz povem da je nisi. Tako da either way...buy the cheap one and save some money!

igor0203 ::

ja zanima me kakšna je razlika med tema dvema karticama? ker obe podpirata 7.1 sistem, razlika v ceni je pa 6k, Digifire je v J.A.E 18k, una je pa 24k. Men je važn za muzko k muzko dost poslušam prek kompa in bi rad mel čiste zvoke brez prasketanja kakor zdej pr integrirani. Pa tud da me lepe base... :D

boštjan ::

tale digifire ma optične izhode,preveri če ma tudi creativova.seveda je pogoj,da tudi zvočnike imajo optični vhod
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

igor0203 ::

ja kaj pa v kvaliteti zvoka?

boštjan ::

na to pa ti žal ne morem odgovrit,ker nisem niti ene sprobo.definitivno pa boljše od kake integrirane,razen če maš soundstorm gor
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

igor0203 ::

ne nimam Soundstorma gor.... mogoče kdo drug ve?

4DFX ::

Zdejle prodajajo v Mlacomu zvočno Creative SoundBlaster Audigy 2 ZS OEM za 16.5 kSIT. Jst sm jo šel pred 3 urami nabavt in morm rečt da lepšga zvoka še nism slišu. Mam zvočnike Logitech Z-5500, ki podpirajo THX certifikat, prav tako kot Audigy 2 ZS.

Dobr no, tole zgleda skor kokr ena reklama, sam ni.
Pa pejte hitr kupt zato k jih majo sam ene 10 na zalogi (no, 9 ker sm eno js odnesu) :D

igor0203 ::

a gonilnike dobiš zravn?

Vesoljc ::

ja kako pa?
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

4DFX ::

Ja, pa tist prključek za une stare joysticke tud.
Aja, pa še nalepko za na računalnik na kateri piše: "Sounds best on: SoundBlaster 24-bit Advanced HD"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 4DFX ()

sm0key ::

tale digifire ma optične izhode,preveri če ma tudi creativova.seveda je pogoj,da tudi zvočnike imajo optični vhod

Ce govorimo o I/O potem jih ima Audigy vec. Audigy nej bi bila primarno namenjena taki domaci glasbeni produkciji na zelo entry-level ceni, kar se pozna tud pri moznostih ki naj bi jih profesionalna kartica imela.

U glavnem Audigy (2) ima MIDI in/out, S/PDIF in 6 kanalov za line.

Digifire je samo boljsa kartulja za podporo 7.1.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera zvočna

Oddelek: Kaj kupiti
202241 (1659) Fatboyslim
»

soundstorm vs. audigy 2 ZS

Oddelek: Strojna oprema
462195 (1372) igor0203
»

Vpliv 3D zvoka na izrisovanje slik (FPS) (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zvočne kartice
597892 (6687) matjash
»

Kiro zvočno kartico?

Oddelek: Kaj kupiti
211190 (977) mchaber
»

5.1 sistem zvočnikov

Oddelek: Kaj kupiti
332699 (2009) partysound

Več podobnih tem