» »

Koliko pridobim z Athlon 3200XP/400 FSB?

Koliko pridobim z Athlon 3200XP/400 FSB?

lamira ::

POZDRAV
Zanima me, če se splača investirati v nov procesor (v naslovu), ali
kasneje preiti na AMD 64, kar pa je seveda dražje.
Moj sistem je:
-asus A7N8X-E Deluxe
-athlon XP 2500+/333 to bi menjal z 3200+/400
-2 krat 256DDR (nforce2)
-SATA 120GB
-Radeon 9800pro
Sistem rabim predvsem za igre.Vsi nasveti dobrodošli.
LP,Miran.

tomaz321 ::

Ne verjamem!

Konkretno jaz laufam mojega 1800+ na 2400MHz z zračnim hlajenjem in mislim, da mora tvoj 2500+ vsaj kaj podobnega iz sebe dat! Pomoje boš prej čutu razliko, če boš ram dokupil oz. zamenjal za hitrejšega (ne vem katerega maš - hitrost) in zadevo poganjal na 200 FSB! (moj atlonček 12x200)!

LP

lamira ::

pozabil napisat.
Rami so DDR 3200. Zato pa bi dal ta proc, ki laufa na 400FSB. A bi
potlej kaj pridobil na hitrosti? Navijal pa ne bom, ker je to zame španska vas.

LP,Miran.

MEDENA ::

kero 9800pro imaš ?

nikar ne jemlji tega proca....predrago.... vzem kak mobilc...

Engineer_SLO ::

rajši poizkusi dvigniti fsb na sedanjem procesorju na 200,drugače ti pa odsvetujem nakup željenega procesorja,ker pač ponuja premalo....:(
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

lamira ::

Sapphire 9800pro.
A pol se mi bolj splača (kasneje)nabavit sistem z athlon 64?
LP,Mira.

DominusSLO ::

navit bartona pa res ni nobena španska vas :)
meni že 1 leto dela na 11x200(isto kot xp3200)z vsemi avtomatskimi voltažami...
Ne kupuj drugega bartona ker je ta čisto v redu(razen mobilcev ki se manj grejejo)--raje kasneje 64 bitnega in še bolj hudo grafično(ko malo razvijejo še pci express)
LP
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

delfinus ::

Kako so vsi dejali, NE. AMD 2500 je tako enostavno naviti na 3200+, da bolj enotavno ne more biti. rame imas ze prave. Procesor pa samo prestavis na 11x200 in si na performansu tistega kar zelis kupiti. Kupovanje bi bilo metanje denarja skozi okno.

Ce je slucajno default napetost na CPUju, ki je 1.65V premalo, jo pac dvignes do nekje 1.80V in si na konju. Skuriti pa tu nimas kaj, ker se to preprosto ne da. Veliko zacetnikov se boji tega, da se s to voltazo in dvigovanjem le te kaj skuri, ampak se ne.

Kaksen imas pa napajalnik?

jup kasneje se ti pa AMD64 splaca nabavit. Trenutne se ne, je eno tako prehodno obdobje in s to konfiguracijo si lahko se kar brez skrbi nekaj casa, je super uravnotezena. Dober proc, dobra graficna, dobra plata, solidni rami, napajlnik edino ne vem kaksen je. Sam bom nabavljal AMD64 kasneje, ko bodo Nforce4 plosce s SLI ugodne in tudi graficne temu primerno po ugodni ceni. Sedaj se ni pravi cas, je se predrago in konfiguracija AMD Barton 2500@3200, Geforce 5900SP mi zadostuje za vse novodobne spile in programe.

lp, D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

mali tapravi ::

Eno vprašanje za vse odgovore.
A 3200+/400 proc se ne da navijat?8-O
Pa lep dan še naprej....

DominusSLO ::

A 3200+/400 proc se ne da navijat?8-O

Sigurno se da ampak menim da procentualno dosti več pridobiš iz 2500+, ker je to v osnovi isti procesor... Seveda pa je vsak procesor loterija zase :D
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

lamira ::

delfincek
napajalnik je od enermaxa 365W
ali bi bilo to dovolj za navijanje, kaj pa pregrevanje?
sedaj je brez obremenitve-52/37, med igro pa pride do-57/42 v programu asusprob.Voltažo bi še znal povečati, tisto o 11x200, pa mi ni čist nič jasno.Prosm, če mi lahko bolj natančno razložiš. Za odgovor se lepo zahvaljujem.

LP,Miran.

SavoS ::

Lej...
greš v bios, prestaviš advanset settings, pol pa maš tam not vse kaj rabiš, kar prva postavka je FSB!, ostale stvari pa nastavi na manual settings, da boš lahko kaj prestavljal......pa ram dej na 100%!
Potem shrani vse nastavitve in izhod!

Če se računalnik nebo gor prižgal ga ugasni z gumbom na kišti, nato počakaš. 10 sekund pritisneš na tipkovnici tipko INSERT - in jo držiš, z drugo roko pa vklopi pc, in pc se bo zbootal na nekih čudnih nastavitvah, greš v bios in dvigneš voltažo in potem shraniš in izhod!

Probaj in poročaj!

ajd
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

ČIP 008 ::

Napajalnik 365W Enermax je več kot dovolj za tvoj sistem. Navijaš lahko brez bojazni pa še grafiko 6800GT ti bo poganjal. Investicija v drugi XP procesor pa ni rentabilna.

lamira ::

prvič v življenju sem navijal-hvala vsem.
Naredil sem tako, kot je rekel Savo, računalnik se je zagnal, obstal pa je v logo od winXP pro in ni hotel zagnati winse. Potem sem šel dvignit voltažo iz 1,650V na 1,775 in sistem se je zagnal.Problem pa je sedaj z asusprob, ker mi ne kaže pravilnih obratov ventilatorjev-mislim da je malo padla napetost pri 5v in sedaj kaže 4.892V. Sem pa probal tudi eno igro, ki sem jo igral pred tem in imam občutek, da bojše in lepše teče, kot prej.Še enkra hvala vsem, bom kar obdržal 2500+, oziroma sedaj mi kaže 3200+

LP,Miran.

delfinus ::

No vidis, pa si pravkar dobil 3200+ za 0 SIT :). Ne da samo kaze, tudi performanse so sedaj iste. Sedaj samo se testiraj, da ti je masina stabilna v igrah. Mogoce spustis cez 3Dmark03, ga gonis nekaj ur. Ce zdrzi, ti ne bo potrebno vec povecevati voltaze.

lp, D.

DominusSLO ::

lamira ne pozabit kontrolirat temperature procesorja, ker se z večjo voltažo več greje(priporočam naj ne gre čez 65°C full obremenjen ko laufa celo noč na igricah)... Za informacijo meni laufa Vcore na 1,744V
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

Zheegec ::

Verjetno gre tudi na kaj manj kot 1.775V, downloadaj si program Prime95 in lavfaj zadevo nekaj uric, zraven pa še kakšen Folding@Home, da bo zihr.
Če ne bo napak po nekaj uric nižaj napetost postopoma, dokler se napake ne pojavijo. Ko se pojavijo napake pa samo povečaš napetost za eno stopnjo in lavfaš teste kakšen dan, pa imaš pravo minimalno napetost.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

SavoS ::

No me veseli, da ti je ratalo...priporočam pa ti, da si v kišto namestiš še kakšen ventilator al pa dva, za boljšo hlajenje......
Če boš pa še kaj navijal, pol boš moral updejta BIOS...... Pojdi na to stran in si dol potegni Bios 1012 emod cpc on, ta je ful dober BIOS za navijat ......

Čao
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baza AMD-jevih steppingov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
20343405 (16189) peter_ki
»

Barton-M (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Navijanje
61132952 (16557) K0K0
»

navijanje bartona 2500+

Oddelek: Navijanje
412089 (1297) george141
»

AMD Athlon XP 2500+ Barton

Oddelek: Navijanje
422500 (1483) rap3r
»

Problem zaradi navijanja na Abit NF7-S

Oddelek: Navijanje
421711 (1203) WhiteWolf

Več podobnih tem