» »

MREZNA KARTICA!

MREZNA KARTICA!

goranTNT ::

Dons sm kupu 2pocen Genius GF2500 III mrezna kartici in jih vstelu v racunalnik. Nasneu sm gonilnike in v nadzorni plošči postelu vse potrebno.
Toda v omrezni sosescini vidim lahko sam sebe druzga pa ne. Na drugmu racunalniku tud vidm sam sebe.
Jst sumim na kabel ki ga mam ze od prej (ne vem od kje).
Ker lucka mi mora na mrezni utripat oranzna al zelena.
Pr oranzni mi pise ACT pr zeleni pa LINK.

Prodajalc je men se zdi reku da ce je kabl v redu da bi se mogla przgat zelena.POMAGITE!!!!;(

srale ::

imaš slučajno isto omrežje nastavljeno???saj veš o čem govorim..

goranTNT ::

Zdej ne vem tocn na kaj misls sam mislm da sem vse prav nastimu.
Nastavitve so vse iste razen IP, workgroup je isti.

Ma ta kabel mam ze ful dolg, pa mislm da ni v redu.
Sej bom kupu novga, sam zanima me kera luc mora svett.

srale ::

ja vorkgrup sm mislu..v papirjih pri kartci ti piše katera luč kaj pomeni..ali pa na netu..pa veliko sreče..

Can ::

Ponavadi sveti Link lučka, če je povezava o.k. Act pa indicira aktivnost kartice.

OrlyTM ::

A si sharing porihtal. Kaj pa iskanje omreženega računala prek searcha po IP-ju ... večkrat ga šele tako prikličeš in pol je viden povsod.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

TheHijacker ::

ABC šola povezovanja dveh računalnikov. Rabiš dve mrežne, ki so pravilno inštalirane. Domena mora biti ista(primer SOBA). IP številka mora biti v istem omrežju(standard je 192.168.0.x, ker je x od 1 do 254). Maska za takšno omrežje je 255.255.255.0. Dodaj si protokol(?stritev? ne vem točno, ker sem zdele v Win2k in imam Novell clienta) File and printer sharing in si sheraj eno stvar(disk C ipd.). Najboljši test če ti deluje je ta da eno mašino ugasneš. Na drugi mašini v winsih napiši "Ping 192.168.0.1"(oziroma IP številko onega drugega. Lahko tudi svojo da sprobaš če samega sebe lahko pingaš) s parametrom -t. To ti bo naredilo, da ti bo neprestano pingal to IP številko. Prižgeš prvi računalnik in opazuješ če ti PING vrne da je dobil paketek nazaj. To naj bi se zgodilo še predno ti priklopi v GUI. Če ti ne vrne ne dela povezava ali pa mrežna ni pravilno skonfigurirana. Če ti vrne bi ga moral videti(malce traja ampak bi ga moral videti). To je to... Jaz uporabljam IP-ja 192.168.0.1 in 192.168.0.2 ter workgroup SOBA. Stvar 100% deluje. Mrežna imam pa eno krneki pa 3Com 905b...
http://www.google.si

goranTNT ::

Hijacker storil sm glih tko kokr si kle reku.
Men se zdi da kabel ni v redu.Pa dejte povedat kera luc mora goret.

KJE SE DA KUPT TA J45 kabel za povezavo dveh mreznih kartic.
V celemu BTC-ju ga ni!!!!!!;((

srale ::

v techtrade pri levu ga majo..če direktno vežeš brez huba ali swicha moraš imeti crosower kabl...tolk da ne boš pol reku da nisi vedu..5 metrou pa ga stane..mislim da 1350 sit..

goranTNT ::

Kje je ta Tech trade.
Za crossover pa vem!

goranTNT ::

A sori.
Pr Levu torej!

TheHijacker ::

Vedno ti mora goreti zelena za Link. Oranžna za activity pa samo ko kaj kopiraš oz. delaš na mreži. Če boš kabel delal sam ga veži sledeče:
Belo oranžna
Oranžna
Belo zelena
Modra
Belo Modra
Zelena
Belo rjava
Rjava

Tako boš dobil popolni UTP kategorija 5 kabel, ki deluje na 10/100 ethernet omrežju. Če boš delal crossover kabel, potem na drugem koncu kabla zamenjaj oranžni kabel s zelenim. Primer; belo oranžna je na drugem koncu belo zelena,...
http://www.google.si

goranTNT ::

Mam se bo jutr sou kupt nov kabel.
Sam zakaj pr men skoz svet oranzna lučka.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podaljševanje UTP kabla (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5827801 (13530) denisbegood
»

Kako nastaviti LAN?

Oddelek: Omrežja in internet
3311552 (7222) Tomi
»

Računalnika fizično povezana > Kaj pa zdej?

Oddelek: Strojna oprema
289525 (6461) bastadu
»

router+adsl

Oddelek: Pomoč in nasveti
222253 (2027) TribesMan
»

UT LAN problem

Oddelek: Igre
131554 (1392) srale

Več podobnih tem