» »

Hardverski(router) ali softverski(zonealarm) firewall?

Hardverski(router) ali softverski(zonealarm) firewall?

Poldy ::

Kateri firewall je boljši?

Kot sem do sedaj prebral, naj bi sofverski preprečeval tudi nezaželjene izhode iz računalnika, hardverski pa blokira le nezaželjene vhode.

Nekateri pravijo naj imam kar oboje, vendar ali je to res potrebno?

harvey ::

Pravilno ugotavljaš, s softwerskim lažje kontroliraš, če se ti tudi kaj "iz računalnika" povezuje na net. Sam nisem pristaš podvajanj funkcij tako da sem samo za eno varianto in to hardware. Sicer pa je morda pri hardwarski zadevi nekoliko bolj zapleteno konfiguriranje (odpiranje portov) kakih extra aplikacij.

mitkos ::

Jaz sem za kombinacijo obeh. Sej veste škodit ne more, imaš par nastavitev več pa kaj pol.

Struzzo ::

Oba malo bljuzita. Ni hardverskega ali softverskega routerja -- so le routerji in nekateri med njimi lahko nekaj pocnejo v hardveru, drugi pa vse ali vecino posla naredijo s procesorjem (softversko). Veliko je opreme, ki zna v hardveru nadzirati promet v obeh smereh, vendar je ta oprema za domacega uporabnika za kaksen dober avto ali dva predraga ;-). Juniperjevi routerji, na primer, so lep primer, kako se zadeve strezejo strojno. Cena je, seveda, "sitnica"... le za kaksno stanovanje v Ljubljani...

harvey ::

@Struzzo: govoril sem laično. Seveda da strojna oprema skoraj ne more delat nič brez ustreznega programja (softwerja). Hvala za natančno pripombo. Tu ni bil govor o nekih hudih profi zadevah, ampak zgolj o zadevah za nekaj 100$.

Struzzo ::

Ja, saj vidim, da sem pravzaprav jaz tisti, ki je malo "zabljuzil" -- se opravicujem...

Poldy ::

Kaj pa recimo, če imam firewall v routerju izklopljen in pač poganjam na vseh računalnikih zonealarm? Ali je možno, da kdo "vdre" v router in če ja, kaj ima lahko od tega?

OmegaBlue ::

Potem je čisto vseeno če imaš switch.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ms-DOS igre na Windows 98 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
555181 (3947) Enron x86
»

FTDI priznal onesposobitev čipov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
20946961 (42008) TESKAn
»

OS uptime rekordi

Oddelek: Navijanje
465735 (3667) kronik
»

Nakup routerja - 300 uporabnikov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1309678 (6707) Spock83
»

koliko mreznih v 1 racunalo

Oddelek: Pomoč in nasveti
201577 (1244) CaqKa

Več podobnih tem