» »

MACASE KA-066WP Ohišje :((( ni kar pravijo

MACASE KA-066WP Ohišje :((( ni kar pravijo

footprint ::

Pred kratkim sem kupil ohišje katero je rejelo marsikero pohvalo. In kaj ponuja ta 50 čukov vredna 21 kil težka škatla?
Ima 8 mest za 5,25'' enote ali diske, ima še dodatna prostora enkrat za dva drugič za en disk in štiri 100x100mm ventilatorje AirPipe prezračevanje. Prednja ploča je plastična in ima 6 led diod za diske 3 ledice za power in eno fault. napajalnik je Macase 230VA in je klasičen brez posebnih priključkov za hitri odklop! Led diode imajo velike juper konektorčke ki pa so za diske preveliki in se snemajo! Ostale dve led diodi sta brez veze fault pa je samo ena. Lahko bi za vsak disk imeli busy in fault diodo (za scsi). Prednja plastična plošča se ne zapira dobro in tudi ključavnica se ne zaklepa kot je treba. V mnoga ohišja lahko hitro dostopaš preko stranske plošče, tukaj je drugače. stranska plošča ima ključavnico (nevem zakaj, morda bi mi babi ukradla grafično?!?) pod plastiko pa je vse skupi pritrjeno z dvema vijakoma. Torej smisel ključavnice??? In kakšna je dostopnost če je treba prej vse rzšraufat :(((
Jaz sem škatlo povsem nafilal in uporabil dva diska ATA 100, ki sta v posebnem pladnu za diske in se kar precej grejeta saj nimat nobenega posebnega hlajenja potem imam pa še štiri SCSI diske v prostorih za 5.25'' enote in dva CDja ter disketno enoto. Vse skupi se kar prijetno greje res sta notri tudi dva procesorja, pa saj je ohišje namenjeno takšni konfiguraciji in bi lahko bolje izračunali in dali močnejše ventilatorje. Povzetek za 50.000 SIT zelo amatersko ohišje. !!! NI VREDNO TEGA DENARJA !!! Z malo volje bi lahko staro steržniško ohišje predelal v izjemno ohišje za veliko manj $$$. Pa še to nevem kako so testerji ohišja prišli do tako dobrih zaključkov kot so jih napisali?!? Morda iz spcifikacij ali Interneta, dvomim o kakršnem koli testiranju. :)))

PS. To je moje mnenje o ohišju MaCase ki sem ga dodobra stestiral. In čaka me še veliko optimizacije. Škoda je le da v SLO nimamo ravno uvoznikov za te reči in smo kupci prepuščeni na milost in nemilost prodajalcev. Enako velja verjetno tudi za druge produkte.

Hvala vsem bralcem za pozornost. Ob takem razočaranju sem se moral nekje izkašljat upam da vam bo v prid ko boste kaj kupovali.
:)))

A.L.T. ::

hm, nevem no, js sm s svojim macase KA-C80 zlo zadovoljn. 300W napajalnik (ti mas 230W napajalnik za tako mašino?!?) mi dela dobro (res je da mi je takoj drug dan ko sm dubu rač crknu, sam so ga popravl in zdj dela ok 6 mescev), dodau sm še par ventilatorjev tak da mi se tut ne pregreva (takoj sm dau not ventilatorje, sploh nism sprobu kak je z default venti..) placa je tut dost. Po moje se mi je splačal dat 35k za to ohišje, ker se mi ne zdi pametno šparat na njem..
Don't worry about life; you're not going to survive it anyway.

OrlyTM ::

Hmm ... Mlacom ... vedno več slabih izkušenj.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

OldSkul ::

Mlacom je pajzl tako ko sem že večkrat reku!

Loki ::

Jah sej ce hoces kako super duper ohisje, gres do Della alpa do IBM pa tam kupis eno streznisko.
A kdo ve, kuk bi to kej stal?
I left my wallet in El Segundo

OrlyTM ::

50+ pa ohišje ni prav nič posebnega ... pač rackmount :)

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

footprint ::

ups napaka napajalnik je 320VA:D

gorenc ::

yo! tudi sam kupujem taksno hisico pa me zanima kolk je vse skupaj glasno?? tko priblizno me zanima, ce recimo primerjas eno navadno midi hiso s 600Mhz duronom

footprint ::

Škatla ki sem jo opisal zgoraj ni glasna čeprav ima 4 ventilatorje. Moram reči da so zelo tihi. Naj glasneje se sliši vrtenje diskov in praskanje le teh. Torej nič glasneje od moje prejšne ATX Midi tower ohišja Hyundai.

G[e]c ::

Sploh me ne cudi men ta Mlacom smrdi do neba.
Prvic not dela en tip crne lase al pa rjave pa ena ocala k je sam se za ubit, nazdnje me je tko nategnu da je reku da majo abitko kt7a sm reku cool pridem cez 15 min ponjo pol pa k sm prsu je pa reku da jo nimajo!!!

Milism clovk ostane brez besed k te tkole nategnejo, pa ze velikrat sm kej su iskat pa sploh nimajo nc na zalogi na cenikih pa vse kr obstaja >:D

Men mlacom prov smrdi edin njihov cenik mi je vsec k je redno updejtam da mal gledam kaj je kej novga.

mmisv ::

lih učer je spet pečic (teac 8/8/32) zmankal in sm ostou brez.
škatlo bi se pa dal izolirat pomoje mal z uno peno k je za kšno izolacijo.
Čist trivialna stvar...

element ::

MlacoM je ena češka štacunca sred trnovga, na dvoriš ene male kuče. Sm iskal ta klinčev mlacom 2 ure po trnovmu (2x mim šel, peš), pol k sm ga pa končno najdu, pa vidm, da je to (spet preberi 1 stavek). Je pa res, da majo robo dost poscen, sam z zalogami se pa res ne morejo pohvalt, tko da če kej pr njih nabavlaš 1 teden prej naroč. :D Al pa pejt u JAE. :D

Medved ::

MACASE (imam ga) je en sam šit, ogromno je, težko, pa venti ne grejo not (supergorb se zatika, morš odmontirat napajalnik in ostalo sranje, tega ne kupit, pa še drago je>:D;((
Medved že spet tuki in me natrguje odozad

OldSkul ::

Mlacmo je zanič,pr njih je vse za en kurac pa tud prodajalci so tumpasti,pa tisti majhni prostori da je za znort,pa čist nič ti ne dajo zraven računalnika tud enga CD ne ?!?!?!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero ohišje mi priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
533869 (3100) no-limits
»

ohišje+PSU do cca 30k

Oddelek: Kaj kupiti
221936 (1515) hlodek
»

Home made ohišje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
482879 (1999) segi
»

Kero ohisje naj kupim: CHIEFTEC ali MACASE

Oddelek: Kaj kupiti
361330 (980) tomaz255
»

kero ohisje

Oddelek: Kaj kupiti
181683 (1462) Enzo77

Več podobnih tem