» »

Katero ohišje mi priporočate?

Katero ohišje mi priporočate?

«
1
2

bastadu ::

Kupujem ohišje in me zanima, katere mi priporočate tako po videzu kot tudi po kvaliteti. Pogoj je, da je ohišhje temne oz. črne barve zaradi že obstoječih črnih enot in pa naj ne bi imelo plexi okna v stranici. Zaenkrat se nagibam k Chieftech BX-03-B-B-B (na sliki spodaj), vendar tega modela pri nas ni za dobiti, komplet črnih ploščic pa pride čez 5kSIT, kar se mi pa tudi zdi malo preveč... Hvala za nasvete!

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

boštjan ::

seveda se da tole ohišje dobiti,poglej na JAE,Mlacom in BOF

Tilen ::

super tema, tudi jaz potrebujem novo ohisje v katerega bi rad spravil ladin radiator in mora biti crno :) Kaksni predlogi?



Katero ohisje je tole?:) Btw ... od tiborrr-ja fotka.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

Primoz78 ::

Jaz sem si vceraj prav zaradi vodnega omislil Chieftec DA-01 ( big tower ) crne barve...je pa fora v tem, da je sam v zgornjem delu visje, kjer so kletke pa je enako kot midi tower. Kletke bom vzel ven, disk (-e) pa navrh namontiral. Glede barve pa je tako...Chieftek-ova crna je bolj podobna temno sivi kot crni ;((. Sem hotu crno ker mam ze vse crno ( monitor, misko, tipkovnico )...pa me je barva ohisja zj****a.

Lp Primoz

Primoz78 ::

@Tilen...tisto je Chieftec midi tower ohisje...pred pol ure sem mojga prodal...:))

Lp Primoz

profii ::

@bastadu
sprej power (mal znanja pa 800sit) in ohišje se bo svetilo v črni barvi.
drgač pa ta chieftec ni slabo ohišje.

bastadu ::

boštjan: Točno tega ohišja s slike pri nas trenutno ni za dobiti, na voljo je samo verzija s sprednjo sivo ploščico. Da se pa kupiti črne ploščice, ki pa pridejo dodatnih 5kSIT+...

Tilen ::

@Tilen...tisto je Chieftec midi tower ohisje...pred pol ure sem mojga prodal..

A v midi chiefteca gre ta velik ladin radiator ???? 8-O
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Primoz78 ::

...jap ce vzames ven kletke za diske gre!...Razlika med midi in big tower pri Chieftek-u pa je mal v obliki drugac prostora je isto samo za CD/DVD enote sta dve dodatni mesti.

Lp Primoz

boštjan ::

pri big towerju je glih to napaka,da je višji samo po 5,25 enotah.

Primoz78 ::

Se 100% strinjam z mnenjem Bostjana...:\

Lp Primoz

Tilen ::

kaj pa kaksno drugo ohisje, ki ima spodaj vec prostora? A pol v midi ciftekov tower gre od lade radiator sam morm dat kletko ven od diskov hm... oki.;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

cbelica ::

Tocno tole ohisje (ok., samo reze so drgacne oblike) prodajajo na in-put.com za 23k... pa zraven dobis se napajalc 360W Chieftek.:\

Jebiveter ::

@Thorn78: Ohisje je QL! Tistih prask se vidi ne sploh! Zdej edino kar morem nardit je se speljat zrak tako, da bom lahko z 5V hladil zadevo, in pa zvocno izolirat (not mam 4 7200rpm diske!).
Ce bom mel kej cajta bom pofotkal...
Upam, da ti bo big tower v redu. Drugace ti se vedno ostane custom made. K temu se jest spravljam ze neki cajta, sam nekako zmeraj kaj pride vmes. Si bom vzel cez poletje cas pa v miru naredu, do takrat pa bom tale chieftek kr ql.
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Trdi ::

Ravno ko sem Thornu nameraval poslati sporočilo, da kupim ohišje, sem videl tisti prvi post, da je že prodal. :) Ta vikend sem ga nameraval prevzeti. Zdaj sem spet na začetku. Kaj bi kupil. Ogrevam se med tistimi barvnimi Scorpii, al kaj so že, na E-misiji, najcenejšim Chieftecom z Mlacoma, posebej pa mi je všeč Logicov Q3 z modrim LCDjem. Ma kdo kakšne izkušnje z ohišji firme Logic oz. ve kdo za kakšne slabosti? Koliko je pomembna velikost ohišja, posebej dolžina? Zakaj bi recimo bilo boljše, da je ohišje dolgo 490 kot pa 440 milimetrov? Menda zaradi nekaj daljših grafičnih kartic ampak a 440 mm res ni dovolj?
Trdota d.o.o.

Primoz78 ::

@Jebiveter me veseli da si zadovoljen z ohisjem :)) sem bil tudi jaz...danes sem pa dobil se 2X80mm YS vente in 1X92mm vent da namontiram v ohisje, tako da bo za zacetek ok....Po zagovoru diplomske pa zacnem sestavljati skupaj vodno hlajenje CPU-ja ( zaenkrat )...mam ze vse nabavljeno :D

Lp Primoz

bastadu ::

Ok, sem naročil ohišje, ki sem ga napisal v prvem postu, dobim ga pa verjetno še ta teden...8-O

Tilen ::

imas kaksne slike notranjosti mogoce? in pa cena? Aja pa še a to je midi ?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

bastadu ::

Tule je povezava do opisa tega ohišja, cena pri nas je cca. 25kSIT...

Primoz78 ::

@Bastardu...25k sit z PSU-jem ali brez?...ni poceni za midi tower 8-O ...jaz sem za Big tower Dragon DA crne barve dal 18 k sit...ceprav ma Dragon serijo ze vsak drug...a to me ne moti :D

Lp Primoz

bastadu ::

Ta cena je za ohišje skupaj s PS...

Primoz78 ::

Aha tako je ze boljse :)) sem mislil, da je brez...

Lp Primoz

Tilen ::

Thorn78, kje pride Dragon 18k ?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

bastadu ::

Hmm, so začeli nekaj mututi, da pošiljke še 14 dni ne bo, toliko časa nimam...>:D Zgleda da res nič ne bo s tem ohišjem:\

matk ::

Jaz pa iščem kakšen mATX ohišje (+ napajlnik) pa me zanima kakšen link do trgovin v slo. Pa še kakšna vredu mATX plošča za AMD. Vse skupaj se gre za majhen računalnik, se ne bo navijal in bo nekakšna manj zahteva uporaba. Barebone sistemi pa mi nekako ne dišijo.

MEDENA ::

http://www.in-put.com/shopping/product_...

ANTEC SONATA

ga kdo ima ? je res vreden svojega denarja ....je res tako tih ?

Black Adder ::

Tud mene zanima tole ohišje.

Kje se ga pri nas dobi najceneje?
BlackAdder stroke again!

freak87 ::

V teal v celju in laškem prodajajo kopije thermaltakovega ohišja xaser 3. iza luminija in pride okol 20k. Ka ve kdo kje bi v SI lahka kupo Lian Li ohišje?

MEDENA ::

kako kopije ?

freak87 ::

narjeno je isto kot xaser III thermaltake, iz aluminija, z lcd merilcem temp, in fan control.
ful lepo ohišje pa skor enako ko thermaltakeovo

MEDENA ::

maš link od njih ker bi tega kupu !!!!

napajalca ni zraven ?

freak87 ::

ni napajalca, lahka ti ga pa jutr poslikam pa ti slike pošlem (mam prakso tam)

MEDENA ::

dej mi ga najd na www.teal.si :>

MEDENA ::

Mislim,da je tale

http://www.teal.si/iShop.asp?mode=PR00C...

http://www.e-misija.si/artikli.php?sifr...

OH SCORPIO X-2USB Brez nap. z oknom - 18.000,00 SIT
Kovinsko ohišje: Scorpio X-2
Barva: Srebrna - rdeča
S stranskim prozornim oknom
Za plošče formata full ATX ali manjše, 7 rež za kartice
Priklop spredaj: 2 x USB 2.0 in mikrofon/slušalke
Dimenzije: (WxDxH): 190 x 470 x 450 mm
Zunaje enote: 4 x 5.25 in 2 x 3.5 notranje enote: 4 x 3.5
Brez napajalnika
Led display in regulator za 3 ventilatorje


Cena za gotovinsko plačilo: 17.280,00 SIT

freak87 ::

ni to to ohišje, jutr priložim slike

freak87 ::

se opravičujem, to je to ohišje X2. sorry

MEDENA ::

se mi je kar zdelo ....

najbolj me zanima če ima blažilce za diske in pa montažo vodoravno na vzporedno z plato.......hehe...pa koliko ventov ima

freak87 ::

ne vem, jutr po 12 uri lahka sporočim pa slike pošlem. ka če hočeš sliko nalepitna forum more bit na netu?

MEDENA ::

ja al jih pa meni pošlji na tedybear@email.si

kr dober ga poslikaj ..pa specifikacije bolj detajlne :>

bom jaz dal na 10MB siol :p

dwinxp ::

Eh jst sm tut te ohisja gledu, pa na koncu vzel Xaser 3, saj ma kar 7 ventov + razporeditev je dobra vnjem, ter diski tudi so z blazilcem notr.
Sam je mal drazij :D drugace vsaj jst sm ful zadovoljen z njim, ceprav sm vente ze skor vse zamenju ker se vrtijo le z 2500 obrati max :))

MEDENA ::

kaj si pa z unimu naredu ?

kako le 2500 max ? kaj maš zdej notri turbine ? :>

MEDENA ::

mmmm najdu kar solidno ohišje z 360W napajalnikom !!!

JAE

CHIEFTEX CX - 01 serija

CX-01 (B-B-W) (BL-BL-B)(SL-SL-B) 360W midi tower črna barva, srebna prednja plošča

DimmniBurek ::

Jest bi pa rabu navadno, čim cenejše BIG tower ohišje brez napajalca, rabm ga za vodno, ker v moji kišti je vse natrpano! Pa ne lih da je rdeč, najraje plav alpa črn-temno siv
There Is No Stronger Drug Than Reality

freak87 ::

tisto ohišje scorpio X2 je škart roba, danes sm si ga mal bolje ogledu pa nima nobenga ventilatorja, nobenih blažilcev diska, tak da dobiš občutek kod da bi plaču sam 10kg aluminija. nobena kletka ni snemljiva, tisti regulator je zanič, ker že če mal obrneš gumbe se začnejo zvijat, tak da nobenmu ne priporočam.

MEDENA ::

super freak thanks se mi je kar zdelo da bo jajc...

ohišje mora biti kvalitetno mar ne :>

freak87 ::

ja jst sm se odloču za TT XaserIII 1000+ Black series, ker ga bom dobu po zelo ugodni ceni.

MEDENA ::

to je ? :D

odklop ::

Chenbro Gaming Bomb je za malo denarja ( 7500 sit - jAE) zelo dobro ohišje!

http://www.pcextreme.net/chenbro_bomb.p...

MEDENA ::

mmmmmmm tista plastika okol kablov je cool

freak87 ::

to je 29k, kar je 6k ceneje kot v jaetu. sam to je čist slučajn naletel
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

High-end ohisje?

Oddelek: Kaj kupiti
302092 (1396) Primoz78
»

Chieftec DX-01SL-D-U

Oddelek: Kaj kupiti
161287 (1123) ddeben
»

Katero ohišje do 30000Sit

Oddelek: Kaj kupiti
201972 (1709) Xgeneration
»

Chieftec z napajalnik ali brez??

Oddelek: Kaj kupiti
341869 (1477) frenk
»

Kero ohisje naj kupim: CHIEFTEC ali MACASE

Oddelek: Kaj kupiti
361319 (969) tomaz255

Več podobnih tem