» »

memtest javi 800 napak + pc crkuje = no good ?

memtest javi 800 napak + pc crkuje = no good ?

dmalis ::

Živjo,

imam laptopa ki večino časa deluje odlično pri igranju iger pa mi zadeva blokira, crkuje,friza itd ... HL2 mi naprimer meče memory error.

Problem je verjetno pri pregrevanju grafične. Kakorkoli, za šalo sem poizkusil tudi mem test ki pa mi vrne po 20-30 min čez 800 napak.

Čeprav nisem PRO sem prepričan, da to ni v redu, a vseeno bi vas rad povprašal ali naj reklamiram ram, predno pokličem prodajalca.

Na sliki je primer testa z malo manj napakami saj se mi ni dalo čakati.

btw: na neki stari kanti sem pustil test laufati 1h in ni našel napak, na še mesec ne starem laptopu pa takoj.
Aja pc je: Prestigio nobile 157 512mb v kosu z radeon 9700 mobility


  • spremenil: dmalis ()

Mr.B ::

Menjaj ram.....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Azrael ::

Sploh ni kaj razmišljati, garancija, RAM kaput.

Če ti memtest najde napake, potem je nekaj vsekakor narobe: RAM, plata ali procesor, nesi nazaj, zato pa so pogruntali garancijo.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

gumby ::

ce ti memtest odkrije eno samcato napako, potem takoj menjaj ram... en bit je dovolj da se sesuje sistem

neoto ::

ej gubmy, kteri sistem misliš? Ker Linuxi tudi s četrtino pokvarjenega rama še nekak delajo... Windowsi se pa že pri namestitvi sesujejo :D

dmalis ::

Tnx fantje...


upam, da bo nov ram rešil sesuvanje med igranjem iger .... bom temeljito stestiral PC po servisu


tnx in lp

SasoS ::

Linux dela normalno ja če ga patchaš da ne uporablja tistega dela rama ki je zanič. Če ne bo pa ravno tako kreširal. Men je zaradi enega bita kreširal v petih urah - Kernel panic, page fault in non-paged area.

CCfly ::

http://rick.vanrein.org/linux/badram/

Aja drugače pa seveda čimprej uveljavi garancijo in se ne pusti odgnati, dokler ti ne vrnejo brezhibnega prenosnika.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

gumby ::

brez takih for z patchanjem (z tem v bistvu izlocis pokvarjen del pomnilnika iz uporabe) se bo vsak sistem prej ali slej sesul, ce ima pokvarjen ram...

neoto ::

ma ne vem no, frend je programiral v linuxih, pa mu je skoraj vse delal, "samo" pri compilanju mu je javljal čist naključne napake... Potem sva pa hotla gor winse xp dat, pa so za vsak skopiran fajl hotel met cd v drugi enoti, po parih menjavanjih smo pa obupal pa memtest pognal... :D

CCfly ::

No saj pri prevajanju se vse napake pokažejo.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

dmalis ::

Tud v winsih mi je ratalo omejiti uporabo rama.... no od takt naprej delajo špili 100% brez problema in frizanja....

torej ram je bil kriv za vse ...


me is happy as a hippo :)

Malner ::

Ali nam lhko razkriješ skrivnost, kako si v Windowsih omejil uporabo RAMa?

dmalis ::

Jst mam XP PRO.

Pojdi v RUN in vpiši MSCONFIG.
Greš v BOOT.INI 'zavihek' :) in klikneš na ADVANCED
odklukaš /MAXMEM in not vpišeš količino rama....
Tako ti winsi vzamejo prvih npr 384MB.


lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sesuvanje računalnika pri startupu

Oddelek: Pomoč in nasveti
101026 (620) DeeCoy
»

Večina arhivov dobim CRC error!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
101868 (1868) tsatthoggua
»

Blue screen...kaj bi lahko bilo narobe? ( servis ni popravil :) )

Oddelek: Pomoč in nasveti
402367 (1911) amigo_no1
»

plata zjebava z modrim zaslonom smrti !!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
191434 (1221) SavoS
»

Problemi s compilanjem v Linux Slackware 9.1

Oddelek: Operacijski sistemi
351774 (1493) Vesoljc

Več podobnih tem