» »

Kako naj nalozim bios

Kako naj nalozim bios

lg85 ::

Pred kratkim torej 10min. Nazaj sem s plošče z 400mhz procesorjem zbrisal bios
mi lahko nekdo pove ali mi razlozi kako da nalozim bios nazaj na plato oz. Da računalnik postavim spet med žive
please help!

Lp
rok
:'(
  • polepsal: Predator ()

Azrael ::

Nekoč je bil Slo-tech.

lg85 ::

hvala
že poizkušam
če bo kaj narobe šlo te lahko rufnem še enkrat ?
lp
rok

Azrael ::

Ja seveda, kaj sploh sprašuješ ?

Aha še to. si poskusil vzeti baterijo ven ali narediti CMOS clear (kako glej navodila od plošče), jasno pri ugasnjenem računalniku, ki je odklopljen iz el. napajanja. Lahko je stvar pravilno flashana in ne dela čisto nič, ker nisi naredil CMOS clear, običajno je to del obvezene procedure.

Drugače pa sledi navodilom, mene so že 2x rešila.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

lg85 ::

najlepša hvala za tisti link tebe so navodila rešila 2x mene pa so sedaj prvič le da mi sedaj grafične kartice sploh ne zažene več samo piska in tuli ko dam grafično na agp vodilo ko pa dam grafično drugo seveda v pci vodilo pa normalno dela
mogoče veš kaj bi lahko bilo narobe
grAFična kartica pa drugače deluje 100%
lp
rok
za odgorov se ti vnaprej zahvaljujem in ga tud ipričakujem če veš slučajno v čem je težava
lp:\
rok

Azrael ::

Dve možnosti, če je grafika res OK in ustreznih specifikacij za to ploščo:

a.) Grafike nisi dovolj porinil v AGP slot (najbolj verjetna možnost). Lahko se plošča zvije, ko v AGP slot potisneš grafiko, občutek je kot, da je vse vredu, v resnici pa grafika sploh ne stoji dobro v slotu (in nima električnega stika s konektorjem) in potem ne dela.

b.) Razmajan ali pokvarjen AGP slot. Malo verjetno, toda tudi to se včasih zgodi.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

lg85 ::

TO BO TO!
pREMALO SEM PORINIL :) no mislim grafična mi je slabo sedla v agp vodilo drugače pa sem le uspel vzpostaviti bios hvala bogu pa še enkrat hvala
lp
rok:D




P4 2.667GHz, 512MB rama DDR 333 , GEFORCE, ........ :)
rok

lg85 ::

ŠE NEKI BI RAD VPRAŠU ?
ventilator ki je vgrajen v napajalnik
kakšne ima obrate ko je zmontiran v napajalniku in ALI SE BI DALI TI OBRATI KAKO ZVIŠAT

P.S.enkrat sem tu videl en članek sedaj pa ga ne najdem
prosim za odgovor
lp
rok
:))
rok

Azrael ::

Krasno, da si uspel.:)

Gledat moraš pod Članki in tam je med drugim tudi Overclockanje ventilatorja.

Drugače pa obratov ventilatorja ne moreš kar tako zvišati, vsaj na dolgi rok ne, ker ventilator ne prenese takih preobremenitev. Res ne priporočam. Kupi ali s kakšnega starega AT napajalnika odmontiraj bojši ventilator, kot je tisti, ki je trenutno vgrajen, bo boljše in mnogo manj tvegano, ker če se ventilator v napajalniku ustavi je škoda lahko ogromna, pa še malo branja.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična kartica - AGP ! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
13412230 (10602) ThomasSGS
»

Star, na novo sestavljen računalnik se ne zbudi

Oddelek: Pomoč in nasveti
162771 (2025) fosil
»

"flashanje" BIOS-ov

Oddelek: Pomoč in nasveti
371899 (1474) cultko
»

A sem skuril grafično

Oddelek: Strojna oprema
101302 (1107) Azrael
»

Matična plošča - procesor - BEEP BEEP BEEP

Oddelek: Pomoč in nasveti
8995 (852) lukhail

Več podobnih tem