» »

Je smislno imeti 2gb rama?

Je smislno imeti 2gb rama?

Racunalnik ::

?

Senitel ::

Jao... :\ Odvisno za kaj rabiš računalnik? Če hočeš modelirat za next generation igre potem je 2gb minimum...

ABX ::

Če rabiš veliko spyware-a iz Interneta, potem ja.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

OZZY ::

Joj računalnik če si ti isti kot na siol forumu potem se nam slabo piše.....

Glede na tvoje teme pa mislim da si....Bogi mi..:D
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

Racunalnik ::

Nisem isti,od drugih forumih sem samo se na racunalniske novice forumu,pa se tam pod drugim imenom ker je ta ze zaseden.

Nevem pa zakaj je narobe ce clovek vprasa.Nekdo pravi da je ze 512mb dost drugi da je bolje imeti cim vec itd.Pc mam za normalno uporabo pc in me zanima ce je smiselno imeti 2 ali pa 3 giga rama,ker g alahko kupim,nemislim pa kupovati za brezveze.

borchi ::

mah, kup 4Gb pa maš za 3 mesce mir. pol boš pa že nadgradil, če bo še vedno premal.
l'jga

Slowenc ::

Je smiselno kupit avto ki gre 500km/h?

Če imaš denar, kupi.
Skiny gate.

flipflop ::

Kaj pa šteješ za normalno uporabo?

gamer ::

512 rama je nekak minimum, za kšn doom3 se baje že pozna če maš 1gb rama, ampak po pravic povedan, jest sm ga meu in med kompam od tamuga(512Mb) in pa mojmu(1Gb) ni blo take razlike da bi zdej reku da je 1Gb nujno, 512 je kr vredu

OZZY ::

racunalnik..ne ni nič narobe ce vprašaš. To sem napisu, ker je bil na tistem forumi en z istim nikom pa je sam bedarije pisal pa spraševal.

Brez zamere...se opravičujem za narobno domnevo.
Go with the flow.

SasoS ::

Smiselno je če veš zakaj ga boš toliko rabil. Ti pa še komp ne veš zakaj boš imel.

Scorpia ::

Če misliš igrat igrce si dej not 1 gb rama. vec ne rabis, čez kako leto pa dokup še 1 GB, čez dve leti pa nujno
če pa igre ne igraš pa velik snemaš je dober imet 512 MB rama
če pa imaš za normalno upaorabo(nobenih zahtevnih iger) pol pa 256 MB rama
če pa ti hitrost ni pomembna kaj preveč pol pa 128 MB rama
////

perci ::

če pa ti hitrost ni pomembna kaj preveč pol pa 128 MB rama

No, zavajat pa ni treba, ce imas XP-je ali 2k nimas kej pocet z 128MB rama.

eDDi ::

za same winse, če kaj dljaš v odzadju je nekje 512 minimum za udobno delo z ostalimi progyi. 1GB je pa optimum, kaj več, je pa že preseravanje, če sam ne veš za kaj bi ga rabil...

lukanium ::

Imam eno vprašanje, ki povezano s tole temo. Recimo, da imaš 1GB ali celo več RAM-a in nato lepo izklopiš virtualni spomin (paging file) od winsov. Je to smiselno? Po moje kr je, samo ne vem pa, kaj bi se zgodilo v primeru, da vseeno zabases ram in bi OS rad kaj na disk zapisal... A se OS zrusi ali ti samo ponizno butne kaksno okno v stilu 'insufficient memory/resources'?
When a person can no longer laugh at himself,
it is time for others to laugh at him. [Thomas Szasz]

mojsterleo ::

@Racunalnik kupi 1GB ram razen če imaš namen laufati kak 3d studio ali Mayo.

@lukanium page file ni najbolj pametno izklopit, ker se bodo potem aplikacije sesuvale da bo veselje. Sam sem recimo limitiral velikost page fila na 600MB ker imam 1GB rama in se mi je recimo Doom3 sesuval kot za stavo in sem šele čez par dni ugotovil da je to krivo. Itak winsi najprej pokurijo ram šele potem žrejo page file, tako da je panika odveč. Problem so le programi ki imajo kake leak-e itd in žrejo ram dokler ni požrt pol se pa sesedejo.

-- Leo

Zheegec ::

Veliko system fajlov se kar swapa na disk, samo se da to s programčki (ali pa če obvladaš system registry) disejblat.

Anyway, če imaš 32-bit OS imaš lahko 4GB RAM (teoretično sicer več, ampak pustimo to), ampak vsak proces lahko uporablja NAJVEČ 2GB RAM.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Gandalfar ::

Hoces met swap. Se ti bo sistem kasnej usul, ko ti bo rama zmanjkal

Jaffa ::

Sam pr 2 al pa celo 3Gb je to malo verjetno. 8-)

gumby ::

jaz mam 1G rama, ker mi je na 512M crkavalo, ko sem pognal dva EVE klienta.
drugace pa kake razlike nisem opazil

Jaffa ::

Ja razliko opaziš pri aplikaciji, ki pobere več kot imaš, ne ? 8-)

LuiIII ::

Ja saj vem, da bo slišati obrabljeno, ampak je res odvisno od tega kaj počneš. Sam imam 2GB RAMa pa mi vseeno kdaj pa kdaj (ko imam odprte res velike slike v Photoshopu ipd.) brklja po disku. V ta namen sem si omislil WD Raptorja 74GB, a vidim, da bi bilo morda bolje poseči po 4GB RAMa. Definitivno na naslednji mašinci.

Lui

Jaffa ::

Pa si izklopil Swap ?

CaqKa ::

>:D

zile ::

Jest mam 2GB rama in izklopljen paging file.
Največja fora je pri winrar arhiviranju. Film 700MB mi odrara v 20-25s, na Athlonu XP 2400+ na 2700+ >:D Vmes pa laufa mula +bittorent 8-O

d3n15 ::

lej če boš konvertu 3 bin datotek v isote naenkrat ga nucaš. Jst ga namreč mam in je rou usen če ga maš giga al pa 2 giga. Odločitev je tvoje>:D

Roadkill ::

Zile... ti rar-aš divx filme?
Zakaj? :D
Si že kdaj primerjal velikost zaarane datoteke z originalom?
Če je film enkodiran dobro, potem je .rar file lahko le večji kot original.

Giga rama je dovolj. Če bi ga rabil več bi to ti dobro vedel zakaj ga rabiš in ne bi spraševal drugih.
Še giga rama je težko zafilat, če ne uporabljaš kakih res požrešnih aplikacij.

Tilen ::

Če bi ga rabil več bi to ti dobro vedel zakaj ga rabiš in ne bi spraševal drugih.

Tako je.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

mazy ::

Zakaj pa js čisto normalno živim ob 512MB.
pa igram igre, downloadam, raram ipd.

Gandalfar ::

Ce se aplikaciji sfuzla je vseeno ali imas 512 ali pa 8Gb rama.

zile ::

Roadkill: Mal si pomešal. Jest dobim zararane fajle. Tko da jih je treba odpakirat, kapiš. :D
Ne vidm poante, da bi filme zipal, heh.
mazy: povej kolk časa rabi mašina z 512Mb, da ti odrara en 700MB film :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zile ()

Doman ::

Jast imam 256 rama, in mi je zaenkrat čisto dovolj. Pač imam računalnik za irc, word, forume, izdelava strani, kak nfsu2 al pa manager.... Nič preveč zahtevnega.

gumby ::

>>Ce se aplikaciji sfuzla je vseeno ali imas 512 ali pa 8Gb rama.


hehe
probajte alocirat 10GB placa in opazujte krah oken :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gumby ()

mazy ::

zile: tam 1,5min. odvisno.
nimam lih potrebe po nekem uber hitrem raranju fajlov. 1 ali 2 na teden.

Jakka ::

Meni 700MB film zararan v 15MB fajle odrara v točno 45 sekundah.

Disk hitachi 160GB sata 8MB, plata AN7, 2x 256MB rama in proc 2500+ barton. Nič navito.

imo je 512MB rama za navadnega userja popolnoma dovolj, če pa bolj pogosto uporabljaš bolj požrešne programe je pa 1GB kar nuja, lahko pa ga je potrebno tudi več.

Gandalfar ::

gumby: samo ce imas swap imas se clo malo sans, da ubijes ponoreli proces.

Tilen ::

mazy ne raranje. Odpakiranje rarov je mislil.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

mazy ::

ja odraranje.
se pa strinjam Hundleyem, za obično delo je 512MB čist dosl (s tem mislimo igre, izi programe (word, ipd., ne neki jako zahtevne stvari), net ipd.)

Roadkill ::

Torej nabaviš 1gb rama, da imaš za nekaj časa mir.
Ko boš pa čutil potrebo, da bi na compu rad laufal autocad, 3dstudio max in eclipse hkrati boš pa še giga nabavil.

gumby ::

gandalfar: je res, kar si napisal. tvoj post me je le spomnil na en hex-editor, ki sem ga spacal pred leti (ta je alociral ram v velokosti datoteke in ga celega prebral).
pri odpiranju zelo velikoh fajlov so winsi pac krahirali... srotanje po disku, blue screen, windows has detected a corrupt pagefile (nekaj v tem stilu, saj poznate zadeve>:D)...

Slowenc ::

OT: Hundey: Tebi mora pa mašina neki hudo bremzat da ti tolk časa kreira avi fajl. Jest imam Tbird 1,2GHz, 384MB rama, 160GB Segate in, to kar tebi v 45, meni v 51 sekundah pa imam veliko počasnejšo mašino.. In jaz ravno tako nimam nič navito.
Skiny gate.

BigWhale ::

> probajte alocirat 10GB placa in opazujte krah oken [:D]

lala = malloc(10000000000);

A tole sesuje winse?? Upam si trdit, da ne...

Se pa strinjam, da se zacnejo cudno obnasat, ko jim zmanjkuje rama...

ČIP 008 ::

Je smiselno imeti 2gb rama: ne!

gumby ::

bw: sem probal zdajle na win2000 en 3GB fajl odpret in se ne zgodi nic... verjetno javi napako da ni dovolj rama (nimam vec kompajlerja gor, da bi pogledal error code).
se pa 100% spomnim, da mi je stare winse sesulo. ne malloc() ampak read():)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gumby ()

BigWhale ::

> da mi je stare winse sesulo. ne malloc() ampak read()[:)]

To je se hujse, read bere na stack... Ce prej z *alloc ne alociras pomnilnika :))

tiborrr ::

Ce imas kisto za 3D computer aided design (3D CAD) ali ne-strojno 3D-modeliranje (3DSMAX, Maya, Rhino, ...), potem ti bosta 2GB skorajda minumum pri modelih do 180-200MB (model se raztegne na priblizno 10-12x velikost v pomnilniku). Pri fotru v sluzbi lahko naprimer na graficni postaji s 3,2GHz Presscotom, 4GB pomnilnika in Innovision GFFX6800 Ultra (ker je nV hitrejsi v OpenGL od ATi, 3DLabs pa je predrag) nalozimo okoli 400MB velik 3D model v SolidDesignerju oziroma OneSpace Designerju, brez swappanja po disku. Ampak zadeva se obraca le za silo :P

Tako da - odvisno za kaj rabis, a? :D
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

LuiIII ::

Tiborrr, bo verjetno treba Quadro nabavit, a?

Ma res čisto brez veze se je preklati okoli tega koliko RAMa rabiš. Moja taktika je naslednja: ko nabavljam novo mašino si privoščim toliko RAMa kolikor mislim, da ga bom največ rabil pri svojem delu. Sedaj to pomeni 2×1GB. S tem mi na plati ostaneta še dva DIMM slota in lahko gor zadregam še 2×1GB, če se bodo slučajno pojavile potrebe.
Vem, da je taka količina pomnilnika izkoriščena morda 0,5% časa, a razlika med tem, da eno stvar lahko sploh lahko narediš in ne je pač še vedno odločilna. Sploh pa pride več pomnilnika prav pri večprocesorski konfiguraciji.8-)

Lui


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Swap ali pagefile?

Oddelek: Operacijski sistemi
493386 (2188) MrStein
»

Paging file[XP] ali virual memory

Oddelek: Programska oprema
131276 (1139) SasoS
»

kako optimizirati winxp pro za 512+ rama?

Oddelek: Operacijski sistemi
131337 (1136) bastadu
»

Koliko Ram-a=? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1196015 (4186) [SkA]
»

Kolko RAMa na matični plošči je dovolj?

Oddelek: Strojna oprema
371976 (1197) frenk

Več podobnih tem