» »

Pozabu kodo telefona

Pozabu kodo telefona

phoinix ::

Pozabil sem kodo telefona (ne SIM PIN, PUK), od telefona samega. Imam Sagem x6. Zanima me, kako bi lahko na najhitrejši način uredil to zadevo, da se koda resetira nazaj na tovarniško. V kolikor dam to pri mobitelu na servis, se komu sanja koliko naj bi to stalo? CETI servis bom dobil šele v ponedeljek, do takrat pa na dan s predlogi in idejami.

Ziga Dolhar ::

A ni PUK tudi "od sim kartice"? Na onem lističu, ki ga dobiš poleg kartice, imaš napisani obe številki.
https://dolhar.si/

phoinix ::

Ne ta, koda telefona... (NE PIN ali PUK)

Tovarniško naj bi bla 0000, pri drugi telefonih je npr: 12345, ene take simpl cifre. Ne spomnim se da bi kdaj nastavljal to kodo, ampak tovarniška ne prime (0000).

Na mojo sim kartico vse dela, če pa hočem dat notr od brata, pa hoče met to kodo - koda telefona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: phoinix ()

Ziga Dolhar ::

Em, zakaj ti pa potem sploh teži za to kodo?
https://dolhar.si/

overlord_tm ::

Nes ga v mobihause.
en moj sošolc ga je nesu pa so mu zrihtal za okol 5k

phoinix ::

Mobihause? Kje?

JOKER ::

Če prav razumem tvoj problem je sledeč:

S tvojo kartico, ko jo vstaviš lahko delaš s telefonom vse normalno a ne ?
Tako kot je Ziggga rekel, čemu potem frka ?

Ko pa vstaviš bratovo kartico se ga pa ne da niti vklopit, ker zahteva kodo ?
Torej problem ni tako pereč kot se zdi.
Po tvojem pisanju sodeč nisi pozabil kode telefona, temveč imaš narejeno v telefonu KODO, ki preprečuje vstavljanje tuje SIM kartice.
Vstavi tvojo kartico v telefon, ter v meniju "VARNOST" poišči tam podmeni "zaklep pred uporabo tuje kartice SIM ".
Je pa res, da ko si boš hotel tudi to kodo zamenjat, boš moral najprej vtipkat obstoječo kodo, ki pa si jo pozabil.
Možnost pa imaš predvidevam tudi deaktivirat to zaklepanje.
Upam, da sem bil v pomoč. Poročaj kaj boš uredil.

Lep pozdrav.
________________________________________________________
Ka te češ ....

phoinix ::

Jap, to kodo rabm :D Pri meni napiše "Telephone code?" zato ves čas pravim koda telefona. Ne morem deaktivirat, ker ne vem te preklete kode... No, zej k vemo pr čem smo, kako to rešt? Kje je ta Mobihouse. Sem najdu enga na Trubarjevi 45, pa telefonsko zravn - ki če jo kličeš pove, da je ta številka še nezasedena :D

Jeebs ::

Heh, pomoje gre za spizden telefon in zdej modela jebe, k mu kartica ne prime.
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

phoinix ::

Mal merkej na besednjak mulo. Za telefon mam pa in račun in garancijo. Sam garancija ne velja za ta primer. Drugač se pa vid da nimaš pojma o takem organiziranem kriminalu, zato sam sush. Če bi bil take vrste, bi ponujal odklepe vseh vrst zelo ugodno...:D

Sicer pa pri mobitelu verjetno pričakujejo kak dokument o telefonu, niso kar "vse vsem". Jaz sem pa spraševal za cene takih storitev pri mobitelu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: phoinix ()

Jeebs ::

Se opravičujem, nism dost pozorno prebral, samo sm pač dost ''alergičen'' na take zadeve.:\
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

largie ::

verjetno s tem ne bom kaj dosti pomagal, a vseeno...
na starejših nokiah (verjetno se da še zdaj) se je dalo to kodo enostavno prebrati z logomanagerjem, seveda je moral biti telefon povezan z računalnikom.
išči torej v tej smeri, verjetno so tudi za sagem kakšni programi za povezavo z računalnikom.

phoinix ::

Sem probal z TelMem2 ampak ne gre. Imaš cel kup enih funkcij, ampak te ni. Zgleda z namenom :)

zlabo ::

To je telefon zaklenjejen na določeno omrežje.
Primer: če si kupil telefon pri Mobitelu, ne moreš dat not SIM od simobila in obratno.

To rešiš z odklepom telefona na ostala omrežja.
Vprašaj koga ki bi ti to naredil, lahko pa ga komot tudi sam z nekim programčkom (nevem imena točno)..

LP, zlabo

zlabo ::

Aja, pa ni treba met kabla, gre tud samo z imei šifro.

LP, zlabo

phoinix ::

Ma ne, sej sem že povedal za kero kodo gre. Zaklenjen je na mobitel to je res, sam ni to za odkodirat uporabo enega operaterja ampak KODA TELEFONA. Obe sim kartice ki jih uporabljam sta mobitel.

zlabo ::

Aja, se mislil.
Meni je pri motoroli pisalo: "koda telefona:" če sem hotel dat od simobia kartico not.

jc ::

a kabel maš?

Gorky ::

Am... če si pozabil sim1/puk1 potem greš lepo na mobitel/simobil in jim rečeš da ti dajo sim2/puk2 kodo za tvojo sim kartico oz. ti priporočeno pošljejo omenjeni kodi na dom, če jih pokličeš. Torej vtikpaš 3x narobe pin1 in 5x puk1 pa te vpraša za puk2 in to je to.

Lp,
Gorky
Jutri pa je že nov dan.

jc ::

Mislim da je že najmanj trikrat povedal da ne rabi ne pin in ne puk kode, če sem prav razumel.

phoinix ::

Ja, zej bi že v četrto, hvala jc, k si dal razlago :D Prek IrDa delam, kar se pač da, se pravi trenutno nič.

jc ::

Z IrDA si ne boš kaj dosti pomagal. Ena rešitev je da kupiš kabel za flashanje in nato telefon odkleneš na vsa omrežja, ob tem se ti sprosti tudi koda telefona ali pa da ga neseš na servis, kjer ti bodo zaračunali okoli 5000 (nisem prepričan).

overlord_tm ::

če še rabš...
mobihaus je na trubarjevi:D

phoinix ::

Ja to sem najdu, pa telefonske nimajo. Una k pa naj bi bla, je pa "telefonska številka je še na voljo" :D Zgleda pozabil plačat račun al pa kaj.

phoinix ::

No, da zej pojasnim s prve roke strokovnjakov. Kodi, ki zaklepa telefon pred katero koli drugo sim kartico se dejansko reče "koda telefona" (za tiste, ki ste trdili da rabim PUK :D ). Sem šel danes na c.e.t.i., ki je serviser s strani Mobitela za Sagem, in so mi odklenili in nastavili nazaj na tovarniško kodo 0000. Plačal sem vsega 2000sit, narejeno je blo pa v 3 minutah. Hvala sodelujočim v postu.

Lp

Edi999 ::

Za to zadevo, ki te muči ti lahko uredi vsak, ki se ukvarja z odklepi telefonov in podobno!

V Mb je en, ki te stvari dela in za karkoli se pač gre računa 1.000 sit! >:D

Drugače pa ga nesi na mobitel (če je bil tam kupljen in še ima garancijo) in reči, da te nekaj software zabava in če ti ga lahko na novo naložijo! Tako se ti bojo vse nastavitve nastavile na začetne! Res pa je, da boš na ta način izgubil vse podatke, ki jih imaš v telefonu (dodatne melodije, slike,....), bo pa zato brezplačno!

Kaj boš naredil je pa tvoja stvar!

LP, Edi

phoinix ::

Tu pa redki preberejo kar napišem. Sem že naredu to... kje si bil pa takrat ko sem rabil take informacije? Po bitki je vsak general...

Edi999 ::

Žal sem komaj danes imel čas vse skozi prebrat!:8)

Sicer pa, koliko vidim še včeraj nisi imel tega urejenega! Če ne drugega boš vsaj za naslednjič vedel! :D

Jaz pa sem malo nižje nekaj vprašal, pa mi SPLOH NIHČE NE ODGOVORI! ;((

LP Edi

jc ::

Ubistvu če bi ga nesu na mobitel bi mu flashali software in imel bi pač nov software gor.
Nastvaitve, varnostne kode ipd. je pa shranjeno v eepromu in tega ti na mobitelu definitivno ne bodo spreminjali.

;-) ::

Jaz mam en problem pa je naslov ravno pravšnji. Imam kupca za telefon pa ga nemorem prodat, ker nevem kode za odklep da bi delalo tudi z drugo sim kartico (zdaj dela samo na mojo, ko pa hočem dat drugo pa noče) imam vse dokumente in vse, se da kako rešit na simobilu/mobitelu tole ?

lukaz ::

Tole bi blo kar za na servis...

SynTax64 ::

Tako je v kolikor ti je aneks za tale telefon pretekel lahko neseš na mobitel/simobil center pa ti tam mislim da brezplačno posredujejo kodo za odklep (tako piše v pogodbi), drugače pa je tvoj telefon zaklenjen na tvojo SIM kartico, lahko pa neseš na kak servis kjer ti bodo proti plačilu odklenili.

Tarzan ::

Sto let stara tema revived. Nesi na servis.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tarzan ()

lukaz ::

SynTax64: Ne govori o odklepu aparata na vsa omrežja, ampak o kodi aparata (dela samo na njegovo simko). BTW: mobitel ima že 5 let odklenjene mobilnike....

SynTax64 ::

lukaz je izjavil:

SynTax64: Ne govori o odklepu aparata na vsa omrežja, ampak o kodi aparata (dela samo na njegovo simko). BTW: mobitel ima že 5 let odklenjene mobilnike....


Že da ni zaklenjen na omrežje ampak na njegovo sim, ampak ni isto če je zaklenjen na njegovo sim kar posledično pomeni da ne more uporabljati sim kartic drugih operaterjev, sem pa v prejšnjem postu napisal, da je telefon zaklenjen samo na njegovo sim, tako da preberi si drugič raje dvakrat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z PUK KODO

Oddelek: Mobilne tehnologije
61353 (1286) kriko07
»

Kaj če izgubiš PIN in PUK?

Oddelek: Loža
1325193 (24415) telexdell
»

Odklepanje mobitelov.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9340530 (18650) Jazzie
»

Odklep Siemens MC 60 s kodo

Oddelek: Mobilne tehnologije
192561 (2273) microera
»

GSM problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
101483 (1344) hani

Več podobnih tem