» »

Zamenjava smeri vrtenja ventilatorja na Orbih

Zamenjava smeri vrtenja ventilatorja na Orbih

aky ::

Ali je mozno, in kako, zamenjati smer vrtenja ventilatorja na TT Orbu?

Bye,
A.

TribesMan ::

Skoraj nemogoče, To bi zahtevalo spremembr na vezju, ki ga najdemo, ko odstranimo veternico dol z ohišja.
Pač ventilatorji brez krtačk delujejo kot asinhronski motorji, za delovanje pa skrbi elektronika ki ubistvu naredi "trifazni" tok zato bi bile take spremembe hudičevo zaj....
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

morphling1 ::

In kaj mislis pridobit s tem , da bi obrnil smer vrtenja ? Oblika lopatic je narejena z nekim namenom in je preracunana da se vrti v doloceno smer , v kateri ima najboljsi izkoristek.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

aky ::

Namen mi je narediti dva Orba v sendvicu, na sredini pa Peltier. Kot je to storil ze eden na tej strani. medtem, ko bi se zunanji Orb pri meni vrtel klasicno, bi imel notranji obrnjeno smer vrtenja. Celo zadevo bi pozicioniarl na stranico ohisja tako, da bi notranji Orb pihal direkt na CPU Orb, kateremu bi se povecala kvaliteta hlajenja. Taksen setup mi je vsec zato, ker lahko ukinem trenutna 8 cm Sunona, ki ustvarjata kar nekaj suma.

No, kakorkoli. Za ta dva coolerja bom uporabil raje Volcanota, pri katerem izgleda (na sliki) da ni problem obrniti ventilatorja, tako da piha v drugo smer.

Bye,
A.

morphling1 ::

Potem pa napisi , da bi rad obrnil cel ventilator da ti piha v drugo smer, ne pa da bi rad obrnil smer vrtenja samega ventilatorja, tudi z orbom bi se dalo kaj narediti , tako da bi na vrhu naredil nov nosilec za vent. ,nekaj podobnega kot pri super orbu.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

cekr ::

Najlažji in najcenejši način je, da pustiš rotor v sedanjem stanju, statorpa obrneš okoli,če se ga vtem primeru da. To je osnova za obračanje vrtenja pri motorjih. Če pa je motor enosmeren, pa lahko poizkusiš že z zamenjavo žic.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smer vrtenja - možgančki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1056113 (6113) noucamp90
»

elektro motor - kako obrniti vrtenje

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
921516 (21238) VolkD
»

kako ohladiti prenosnika

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
63115 (2906) pikipirs
»

Smer vrtenja ventilatorja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
71590 (1497) Luigi
»

Kateri ventilatorji so najbloljši? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
574540 (3927) Lucio

Več podobnih tem