» »

Bass enhancement progy

Bass enhancement progy

Silver ::

Situacija:
Na stereo zvočni kartici imam na levem kanalu woofer, na desnem pa navadne zvočnike. Problem ker nimam kretnic na wooferju je da le ta šila tud visoke tone.
Problem:
Nikjer ne dobim programa za izolacijio/ojačitev basov. Al pa da bi se dal ločit levi in desni stereo kanal, da bi mel usak svoj equalizer.

Če kdo ve za kaj v teji smeri se priporočam.

CaqKa ::

mislim da bo lažje kretnico naredit kot pa tak program najt.

Bellzmet ::

Silver: kako si pa stereo v mono prevedel? Ker če imaš stereo in zvočnike priključene na desni kanal (woofer v levega), v MP3/CD je pa npr. kitara posneta samo na levem kanalu, se jo sploh ne sliši, ker woofer ne more špilat tako visokih tonov.

A si o tem kaj razmišljal oz. kako si/nisi to rešil?

Jaz probam tudi nekaj v tej smeri uštimat, ker me daje zelo podoben problem.

lp

Eschelon ::

Za WinAmp obstaja en grd, a delujoč DSP plugin za take namene.
Problem je, da so nastavitve v dB (logaritmično!) in prekleto hitro pada jakost izhoda za določen pas. Vendar zate to ne bi smel biti problem - boš nastavil za base 0dB stišanje, za ostalo pa max. In obratno za visoke tone.
0:)

Shibatch vključek za WinAmp (dela tudi s 5.x)

Stari plačljivi namizni izenačevalnik - dolpoteg
Novi plačljivi namizni izenačevalnik - dolpoteg
Vedeti, razumeti, znati.

Silver ::

Evo, sm potegnu dol za winamp plugin. Dela ko metek. Mam Wianmp 5.0 pa dela normalno. Sm prštimu še 2 equalizerja če bi rad kdo probu. Woofer je na levem kanalu.
Equalizer 1
Equalizer 2

Bellzmet ::

A potem boš imel visoke tone samo na desnem kanalu al si kej poštimu u zvezi s tem?

lp

Silver ::

Mam Geniousove zvpčnike, ki majo eno 3D tipko, ta mi meša v minimalni količini L in D kanal. Tko da se da normaln poslušat, če pa prviješ pa sklopš 3D in maš čisti bas na levi, da na desni ne hrešči. Tko da zaenkrat nimam problemov glede visokih tonov. Če pa prbiješ do konca ti je pa itaq useen za piskanje če dost dobr suva! :P


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vezava zvočnikov

Oddelek: Zvok in slika
131172 (1049) djensi
»

Združitev Avdio Kanalov (Stereo na Mono)

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
173220 (2389) ingange
»

Spc Music Format (Moj kodek) razlike v zvoku.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
607578 (4884) dukenukem
»

program za ojačanje tonov

Oddelek: Programska oprema
131203 (1106) Meamoto
»

Stereo v mono realtime

Oddelek: Zvok in slika
101483 (1411) dëych

Več podobnih tem