» »

Resitev za Glasen DVD Pioneer 105

Resitev za Glasen DVD Pioneer 105

Boky ::

Vsi ki ste ponosni lastniki tega pogona ste verjetno opazili, da je DVD nesramno glasen. To se posebej moti pri predvajanju oz. gledanju filmov, ko se pogon spina z polno hitrostjo(in pri tem povzroca precej vetra), ceprav bi za predvajanje zadostovala 1X hitrost. Obstaja en trik(ki je po moje bug), z katerim lahko dosezete pcasnejse spinaje ob predvanajnu filma. Fora je samo v tem da takoj za tem ko pozenete film, pritisnete pauzo in pocakate par sekund, da se pogon umiri. Ko se spinanje umiri pritisnite play in film se bo nadaljeval, pogon pa se bo od zdaj naprej naprej spinal pocasnej in tisje(ampak se vedno bo max. prenos cca 6X). To ima tudi svoje pomakljivosti. Ce recimo ripate vob-e z DVD-ja in je pavza med dvema rip-oma dalsa kot tistih par sekund se DVD tudi ne bo zaspinal nazaj na full speed, s tem pa tudi ne bo dosegel polne hitrosti, ki jo je sposoben(preverjeno z DVDtestom). To velja samo za DVD-je, z navadnimi cd ne prihaja do upocasnitev spinanja.
Ne vem ce je samo z mojim pogonom tako, ampak meni ustreza!:))
btw: A obstaj kak pogram z katerim bi se lahko reulirat hitrost spinanja(kot imajo to recimo teac-ovi CD-romi) ?

Lp

B.

yjj ::

So kar precej glasni, mogoče ga malo boljše privij na ohišje

matevzm ::

No ja, tole s privijanjem je bolj leva. Drive je pac glasen, in ce ga zavijes s 6 vijaki ti nic ne pomaga.
Tudi moj 115 je podoben turbini.. Za upocasnevanje je obstaja CD Bremse, ne vem, ce dela na DVDjih.
Meni se pri predvajanju filmov in glasbe sicer umiri in ni glasen, a ce kopira s CDja, je res glasen (a tudi hiter).

andrej ::

tudi moj je glasen, se posebej ker vcasih zelo glasno zaskrta - huje kot start 4x mitsumi...

JanezH ::

Ma jaz imam 104s in se ne morem in ne morem navaditi nanj. Ko dam vanj kak CD, je kot da bi pognal reaktivca.
Fuuul je preglasen.;((;((


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Moteče ustavljanje/preskakovanje dvd filma

Oddelek: Zvok in slika
111728 (1585) charlotte
»

Nov test - DVD sukalniki

Oddelek: Novice / Nova vsebina
112454 (2454) AtaStrumf
»

Pioneer - vprašanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
6879 (729) gumby
»

Dvd

Oddelek: Kaj kupiti
91191 (1204) Boky

Več podobnih tem