» »

Notebook

Notebook

Tomi ::

v kratkem nameravam kupiti notebook za cca. 200.000, pa me zanima, kaj je realno za to ceno pričakovati ( in kaj je premalo, ker se najbolj ne spoznam na cene:'()


Tomi
metrodusa.blogspot.com

StarY ::

novega prav NIC!:D

andrej ::

Za 200k novega ne dobis ravno veliko - mogoce kaksnega AMD pa z slabim 12.1 zaslonom. Res spodobni se zacnejo nekako pri 400k. Vse pa je odvisno kako zahteven si... Malo poglej cene recimo na www.com-shop.com, pa na www.gambit.si, www.inea.si in ostalih prodajalcih, da dobis obcutek kaksne so cene v svetu prenosnikov.
Drugace pa ce te zanima jaz ravno prodajam Siemensov notebook, kuplen letos marca, se v garanciji za 300k. Ce te zanima mailaj...
Se ena zadeva. Ko kupujes notebook lahko izbiras med prenosniki ki nosijo ime podjetij - IBM, Toshiba, Compaq, itd.. ali pa gres na neke tajvance. Razlika je seveda v ceni. Ampak, pazi, vecje firmen imajo recimo 3 leta garancije, pa ta garancija je recimo mednarodna, itd... Tak da se ti splaca dat malo vec za firmo. Slabost firme pa je, da so deli zelo dragi. Recimo 64 MB rama za mojega compaqa uradno pride vec kot 60k SIT ! DVD pa recimo 90k, itd...

andrej ::

lahko pa probas kaj v tujini nabavit. Recimo na ebay.com lahko vcasih dobis notebook za 1k DEM ko bi pri nas dal recimo 6 k, samo pazi, da se ne naserjes!:D

Tomi ::

Ja, saj ne mislim kupiti novega, ker so predragi ( zadnjič sem mimogrede v BB videl najcenejšega za 380... )..


Thanks..


Tomi
metrodusa.blogspot.com

Tomi ::

It's me again..
Ugotovil sem, da mogeča tako nujno spet ne rabim stvari, pa me zanima še nekaj..
Kako lahko pričakujem, da se bodo gibale cene tam npr. čez 8, devet meseceh ( glede na dosedanje gibanje? )

Vnaprej hvala...
metrodusa.blogspot.com

andrej ::

cene ostanejo priblizno iste edino modeli se zamenjajo. Recimo, ce danes dobis neko model ko ma P3 600 za 6k mark, potem lahko pricakujes, da ta model nadomestil model z P3 800 za isto ceno, P3 600 pa vec ne bo mozno kupit ali pa bodo meli kaksno zelo ugodno ceno ce se niso prodali vsega...
Edino pri najcenejsih modelih lahko gredo cene malo dol, ampak se to ne veliko... Cisto najbolj poceni modele se ti ne splaca kupit, ker potem, ko ga enkrat prodas ne dobis vec nic za njega...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prenosniki

Oddelek: Strojna oprema
131247 (1084) andrej
»

Kter notebook kej priporocate?

Oddelek: Kaj kupiti
221616 (1310) zigadr
»

Kakšen prenosnik?

Oddelek: Kaj kupiti
322588 (2274) andrej
»

Notebooki

Oddelek: Kaj kupiti
261322 (1072) Tomi
»

Prenosnik...

Oddelek: Kaj kupiti
181642 (1453) PsiHO

Več podobnih tem