» »

kako ravnati z baterijo na prenosniku

kako ravnati z baterijo na prenosniku

pingec ::

Kupil sem prenosnik tronote t75-dxd. Vgrajeno ima li-ion baterijo. Ker v priročmiku od prenosnika ne piše skoraj nič o polnjenju baterije, me zanima kako naj ravnam z baterijo, ta teden sem prenosnik testiral doma in sem ga napolnil prek vtičnice, ko se je napolnil sem ga pač iztaknil ven in delal z baterijo, dokler se ni spraznila injo spet polnil, sedaj pa me zanima če lahko na primer da sem bil okoli in je baterija na pol prazna, prenosnik dam kar polnit in to bateriji ne bo nič škodovalo, al jo morem najprej spraznit? Oz me zanima kako iz kje naj se napaja prenosnik doma, ko sem za mizo, ali ka ne glede na stanje baterije priključim v vtičnico, al nej najprej zrabim baterijo?


LP
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Phoebus ::

Če si doma bodi skos vključen v vtičnico ne pa jahat baterije brez veze. Sicer pa lahko daš filat kadar hočeš

pingec ::

mnja sem pal po netu pogleda, naj bi se jih takoj ko je možno povnlo ne glede na njihovo stanje, thx
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

TribesMan ::

Prosim te ne delaj tega... baterija ima doloceno stevilo cikov, ki jih je sposobna prenesti... in ce pretiravas z polnjenjem in praznejenjem bos naredil isto al pa se vecjo skodo kot ob "neuki" uporabi.

Sicer Li-Ion baterije nimajo nikakrsnega spominskega efekta, vendar jim vseeno kapaciteta pada z casom/uporabo. Neko nenapisano pravilo pravi da naj bi baterijo enkrat na mesec izpraznil do konca... vmes pa lahko po zelji priklapljas odkalpljas polnis praznis... Definitivno pa ti ni treba baterije ko se napolni takoj praznit in spet obratno. Sej baterija je lahko v racunalniku ko je ta prikljucen na elektriko... tle ne bo nobene skode, razen, ce je prenosnik ful greje v okolici baterije... pol pa jo takrat ko je napolnjena iztakni iz racunalnika in delaj samo na polnilcu.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

pingec ::

se nekaj, a ko fa mam ugasnjenga, ga izklopim iz elektrike al ga pustim not?
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

trek@s ::

Lahko ga maš not, saj se baterija sama neha polnit, ko je polna.

harvey ::

HP glede ravnanja z baterijami pravi takole:

- Do not leave batteries unused for long periods. If you have more than one, rotate them.
-If AC power is normally used, make a practice of using the battery as a power source at least once a week.
-Unplug the AC adapter when the notebook is not in use.

Caligula ::

Najslase za Li Ion baterije je, ce so polne pa tople. Skratka ko se napolni odklopi baterijo, ce si na elektriki ali pa odklopi z elektrike.

Najhitreje jih unici toplota, ko so do roba polne.

Kadar je ne nameravas nekaj casa uporabljat je najbolje, da je nekako na 40% polnosti, ko jo shranis.
Pa ne smes pustit, da se sama v mirovanju sprazni. Nimajo pa spominskega efekta tako, da jo filaj vsakic, ko ves, da jo bos rabil brez strahu ,da bi blo kaj narobe.

Skratka ne smes je do konca spraznit. To je slabo. To lahko naredis le enkrat na cca 30 ciklov ali mesecno recimo ,da se rekalibrira in da tudi indikator bolj natancno kaze njeno polnost.

Milko# ::

Nevem kaksno funkcijo ima baterija pri prenosniku :)
jaz jo uporabljam za UPS saj vec ne zdrzi.... ker sem jo od samega zacetka imel v pcju, ki je prikljucen na elektriko.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prenosnik - kako polniti baterijo?

Oddelek: Pomoč in nasveti
4115083 (1853) sh00ter92
»

Litij-ionske baterije imajo spominski efekt

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
3513713 (10613) SplitCookie
»

Baterije prenosnikov

Oddelek: Strojna oprema
425077 (4063) WyattEarp
»

Microsoft: baterije niso problem

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
4813117 (11034) Bor H
»

polnjenje baterije prenosnika

Oddelek: Strojna oprema
92730 (2570) jukoz

Več podobnih tem