» »

IRQ?#$%& :(

IRQ?#$%& :(

huelz ::

pliz hlp me!!!
z racunalniki se ukvarjam ze kar neki casa (doh), ampak tole pa presega vse meje.
mam majhen problem, ki ga niakor ne morem resit. stvar je taka, stoji pa tkole :)
mam abitko bh6 v1.1, ss bios, sem celo neki plato updejtov.
problem je v tem, da imam v win2k probleme z IRQji (v win98 dela vse lepo). in sicer mi ne dela modem (motorola pci). poleg tega mam se sb live value pa zoltrixov tv tuner genie. do sedaj sem ugotovu, da hoce met tuner samo svoje irqje (jih noce delit z nobeno drugo napravo). za modem (tud pr graficn je blo tko -mx) mi napise clo, da nima dost resoursov in da nej disejblam ksno drugo napravo!
wait, there's more!
medtem, ko v win98 dela vse lepo in prav, sem logicno (toda napak) sklepal, da bo tudi v win2k. modem (obljubim, da ga bom sezgal, koj ko dobim kabel) mi ga serje clo do te meje, da ga ne morem disejblat al pa deinstalirat (remove/uninstall dela ne spljoh). ce kako od teh dveh opcij poskusim, se mi UGASNE DISK (ibm 40gb 5400 bla bla)!!!
najraj bi se kr zjokov... :(
seveda pa se zavedam, da ko bom to popravu, ga bodo pa win$i zacel srt (a bi kdo mogoce gatarjevega bilija fentov?).
neverending story...

bexl ::

EJ,če maš premalo IRQ-jev disabli USB ,če seveda nimaš priklopljeno kakšno napravo8-O
kako je lepo biti glup!!!

ABX ::

Glede BH6 je tako:

AGP in prvi PCI slot delijo isti IRQ, zato zaradi grafične ne vtikat kartice potrebne IRQ-ja v prvi slot.

2 in 3 PCI slot imata vsak svoj IRQ zato tukaj vtikaj pomembne kartice kot np. mrežna.

4,5 in 6 pa imata spet samo 1 IRQ rezerviran.

COM1, COM2 in LPT spet imata vsak svoj IRQ zato če jih ne potrebuješ (enega sigurno ne ker imaš modem) jih disable-aj.
Potem imaš še USB kot so ti zgoraj povedali.

Vse te stavri disable-aš v BIOS-u. Sicer lahko v biosu tudi premikaš rezervirane IRQ za slote, če glih ne želiš šarit po mašini.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mis mx500

Oddelek: Pomoč in nasveti
151109 (948) eR@S3R
»

IRQ9-ZA ZNORT!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
61044 (907) zile
»

IRQ-ji???

Oddelek: Zvok in slika
161599 (1376) andrej
»

Rešeni problemi z ATA 100 in IRQ-ji v Win2k

Oddelek: Pomoč in nasveti
82337 (2197) jetam
»

le zakaj??

Oddelek: Pomoč in nasveti
132020 (1811) Bungee-

Več podobnih tem