» »

Vodna črpalka

Vodna črpalka

tom@ž ::

Mene pa zanima kje hudiča bi lahko dobu kakšno dobro pa ne predrago vodno črpalko za vodno hlajenje. Zdej mam akvarijsko pumpo pa nisem najbolj zadovoljen. :( Vsem tistim ki Iščete čim manjši kiler za hlajenje sporočam da se ga da dobiti v trgovini Empor blizu Btc, najmanjši kar jih premorejo je velik ravno toliko da nanj paše 12 cm zrakomlat stane pa okoli 5 kSIT. Samo tam jim morate rečt da bi radi kupili dinamični kondenzator ne pa kiler, ker vas bojo potem mal čudn gledal.:\
AMD 2800, Abit NF7-s, radeon 9800se nafrizirano na 9800 PRO...

_Dejan_ ::

Iz kakšnega materiala pa so ti hladilniki? maš kako slikco? Jst iščem nekaj kar gre gor 3x 12cm pa bom mogu jit pogledat v Empor če majo kej pametnega:D
Kolk dnarja pa bi reskirov za pumpo?
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

tom@ž ::

Hladilnik ima rebra iz zelo tanke alu pločevine, cevke po katerih se pretaka voda pa so iz bakra. tle so pa še slikce moje kište, se opravičujem za slabo kvaliteto fotk, trenutno ne premorem boljšega fotoaparata:( :(



kable sem zdej mal pospravu, sem šel v Mlacom po uno špiralo za povijanje pa sem jih lepo pošlihtov. sej drugač hlajenje ni ne vem kaj, pri polni obremenitvi in sobni temperaturi doseže procesor nekje 43 stopinj, s tem da z vodo hladim še NB in GPU.
Za dobro pumpo mi nebi blo problem boksnt kakih 10 kSIT.
AMD 2800, Abit NF7-s, radeon 9800se nafrizirano na 9800 PRO...

LordPero ::

Ti odgovarjam na topik uprašanje, jaz imam v svoji kockici kar tisto od centralne kurjave za hiše (pač, eno smo mel rezervno, pa sm jo jst uzeu). Menda je bla okol 20kSIT & priključke ma kar ogromne, je pa cela kovinska in je ni slišat nič sploh, nekaj malega le, če daš uhelj nanjo (ideja, prenesejo tudi velike T razlike, tako da bi lahko tudi vodo ohladiu).

Drugače pa so MaxiJet daleč najbolše pumpice za abakce, so poceni, najbolj tihe & najmajn vibrirajoče + majhne (dosedaj imam samo dobre izkušnje z njimi).
LordPero

steev ::

Hmm? Slikce ne devajo ;((
:|

Eddy ::

Steev... itaq, če jih je kar z diska shareov 8-O :D :)
www.ekwaterblocks.com

Jackal ::

Tudi jaz priporočam MaxiJet črpalke. Moj prvi model s 1100L/h deluje še vedno v enem sistemu vodnega hlajenja že ~2 leti - neslišno in z zelo malo vibracijami.
Veliko teh črpalk ima tudi moj foter v akvaristiki in je z njimi zelo zadovoljen v nasprotju s Hydor Seltz (L20 in L30 modeli), saj so pri njem začele čez čas (pole leta) rožljat in vibrirat...

Pred kratkim je proizvajalec MaxiJet črpalk prenovil celotno serijo, ki se zdaj imenuje NewJet - po novem imajo tudi keramično os - in se dajo dobit tudi monstrumi s pretokom 3200 l/h.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

tesnenje vodnega bloka?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131758 (1514) Čmrlj
»

Kratka anketa glede črpalk in blokov

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
353056 (2467) MasterMiG
»

Vodna pumpa... (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
966478 (4799) LittleDevil
»

NEW-JET 1200

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
101700 (1533) TommyBoy
»

Test črpalk Maxi-Jet MJ 750, Hydor LS 20 in Hydor LS 30 (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
838931 (6643) Jackass

Več podobnih tem