» »

Težava: Athlon 2400+ in Ms 8137c !?

Težava: Athlon 2400+ in Ms 8137c !?

Mate1 ::

Zdravo

Danes sem kupil AMD Athlon Xp 2400+ (T-Bred) in ga montiral na MS 8137c vendar stvar ne deluje (kot da ni procesorja).
Ima kdo kakšne iskušnje s to plato? Marala bi podpirati 266 FSB saj tako piše v navodilih, na netu...
Pravilno sm nastavu jumper za fsb, posodobu Bios pa vseeno nič!
Ma kdo kakšno idejo!
Lp

SavoS ::

Prvič, ta palat je zelo požrešna glede elektrike, probaj močnejši napajalec not dat oz. si ga izposoditi pa probaj
2. mislim, da nimaš jumperja prav nastavljenega, nekje na plati je en jumper, ki ti : ali nastavi procesor na autodetect ali pa ga sam nastaviš .. oz. nekaj takega.....
3. nisi povedal kaj se sploh zgodi, ko pritisneš stikalo za vklop na kišti, ??? ali see venti sploh zaženejo ali nič.......
4. preglej vse kable ......
Poročaj.....
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SavoS ()

Mate1 ::

Na plati je jumper za nastavit fsb in lahko nastaviš 100 ali 133.
ko prižgem računalnik se normalno prižgejo ventilatorji, ne prižge se pa monitor. Ne prižge se niti lučka za stand-by.
Zanimivo pa je, da sm na stari procesor (1 Gh Duron) nastavil jumper na fsb 133 pa mi je lučka žmigala (računalnik seveda ni hotel delati). Kaj je mogoče kriv procesor ?
Lp

Meamoto ::

Poizkusi še z reset-om BIOS-a.

Če pa imaš možnost, bi bilo zelo dobro probat procesor na kakšni drugi plošči, da vidiš če sploh dela.

SavoS ::

Oj
Torej laho je sledeče:
Nepravilni bios.......
nepravilne nastavitve za procesor....za to se ne bootne .....
Aja mogoče maš pa nepravi ram, oz kakšnega sploh imaš???
Če nimaš vsaj sd ram pc133 pol res nebo šlo......

Probaj dat gor nazaj Durona in nastavi tako kot si imel prej ko je delalo, se pravi jumper na 100.....Bootni pc, če dela ga ugasni, nič ne spreminjaj in samo zamenjaj procesor, sedaj bi se mogo prižgat, vendar na 100 FSB, potem pa v bios in pravilno nastavi FSB......
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

Mate1 ::

Zdravo

Že včeraj sm "zrihtal".
Najprej sm resetal Bios, in ker ni delovalo sm odklopil vse nepotrebne komponente in plata včasih prepozna procesor - večkrat vklopim in izklopim rač. in enkrat zagrabi :)

Zato mislim da je kriv napajalnik. Razmišljam o nakupu novega, vendar sm ga že modificiral pa tudi za isti dnar bi dobil kakšno matično z kt 333... mislite da bo napajalnik dober - je 300W, vendar imam radeona 9600PRO, 2 *256 DDr, 80 Gb WD, cd-rom,...
Lp

Mate1 ::

Oj
Kaj mislite o matični ASrock K7VT4A+ (VIA KT400A) za 6500sit(novo)?
Mislite da bo napajalnik dovolj močan?
Lp

destiny ::

Za stabilno delovanje računalnika je zlo pomemben napajalnik, zato bi jest rajš v to investiral. Za 12-13000 dobiš že enermaxa 350W in bo več kot dovolj za vse tvoje komponente. Ne kupuj pa raznih tajvanskih no name napajalnikov, ker ti lahko povzročijo le več škode kot koristi...

destiny ::

Pa še to! A si prepričan da tvoja plata podpira T-Brede oz. Thortone? Jest sem prej mel MSI-jevo plato na KT266A pa sem jo moral modat ker je drugač podpirala le procesorje do Palomino jedra. Po modu so pa delal vsi FSB266 procesorji.

jest10 ::

Mate1:
Ta plata je dobra za svoj denar. Jo imam tudi sam. Stabilna, samo ni med najhitrejšimi.
Navija se mi tudi bolj slabo- max 169MHz FSB potem začne zafrkavati zvočna. Se pa na asrock forumu hvalijo da jim gladko dela na 200MHz FSB tako da je verjetno zelo odvisno od sreče pri nakupu.
No samo, ker imaš ti procesor na 133MHz FSB to itak ne bo problem. Voltaža se pa da zvišati za max 10%

Plata se napaja iz 5V

Za ta denar samo kupi:D

jest10 ::

Popravek. Nekako mi je uspelo pripraviti plato na delovanje pri 196MHz FSB

Mate1 ::

Zdravo

Kupil sm novi napajalnik (350 w, Lc power) in še vedno ne dela!!!!
Dogaja se isto kot prej; računalnik moram večkrat prižgat in vgasnit, dokler enkrat ne zagrabi in takrat dela normalno!!
Napajalnik sigurno ni kriv, vrjetno je kriva plata sm kako to da enkrat prepozna procesor drugič pa ne?!
Ma kdo kakšno idejo?
Lp

PROTOTIP ::

Malo po internetu prebrskaj o informacijah za svojo plato. Vpišeš recimo v google ime plate in procesorja in zihr se bo našel nekdo, ki ima isto plato in proc. Jaz sem na tak način prišel do podatka, da moja plata podpira tud 2400+, čeprav je ms8308, zej čakam še, da bo tud moja denarnica podpirala to :D.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD Athlon XP-M na K7S41GX?

Oddelek: Strojna oprema
261424 (1424) _mOuSe_
»

Sempron 2200+ @1.8Ghz (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
946047 (4246) Veron
»

Nove komponente na računalniku!

Oddelek: Kaj kupiti
321472 (996) _Dejan_
»

P166 navijanje

Oddelek: Navijanje
281463 (952) Azrael
»

Vsi, ki ne morete spraviti FSB-ja na 133 pišite sem (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
684279 (3320) rc-car

Več podobnih tem