» »

kako konvertirati video da bo delal na starih predvajalnikih

kako konvertirati video da bo delal na starih predvajalnikih

Matev ::

Kako določen video ki je zapisan v nekem eksotičnem kodeku pripraviti da bo delal ljudem ki jim ta video pošljem po mailu?

imam video ki ga sam sicer lahko odprem in gledam

drugi pa ki nimajo najnovejših kodekov pa ne morejo :(

ali obstaja kak program kjer bi ta vido odpru in ga shranil pod recimo mpg različico ki je podprta v večini media playerjih od stare pa nove različice
da bi video zihr delal tudi če ima človek 2 leti star predvajalnik

laguna ::

Pretvorba v TMPGenc v VCD, malo boljše v SVCD ali še boljše v DVD, če pa je koliko toliko dober DVD predvajalnik pa kak XVCD template. Torej VCD kodiran v MPEG1, SVCD in DVD v MPEG2, XVCD pa po izbiri (privzeto je MPEG1), lahko pa določiš tudi da se kodira v MPEG2 (novejši in boljši kodek).

LP
lagunaaaa

Matev ::

hmm
očitno nisem bil dovolj specifičen
imam video ki ga sam sicer lahko gledam - imam pač up-to-date mašinerijo
(gre se za razne 10sekundne ali 20sek. video štose ki krožijo po mailih) ampak ljudje ki bi jim eventuelno to poslal imajo win98, winME, winXP z max mediaplayer9 ali starejše brez kakršnih koli nadgradenj - nihče ne ve niti to kaj je DVD ali kodek

rad bi da bi datoteka (recimo 600kilo) ki jo pošljem delala njemu ko klikne nanjo

laguna ::

Saj ti rečem, odpri TMPGenc, določi pretvorbo VCD ali kak drugi XVCD, daj način kodiranja na MPEG1, katerega znajo predvajati vsi playerji na računalnikih. S tem, ko daš kodiranje v VCD ti ne bo naredil cd po postopku VCD, ampak bo kodiral s standardnimi nastavitvami za VCD, isto ti s kodiranjem XVCD ne bo naredil CD-ja, ampak fail, ki bo kodiram po postopku XVCD, ki je v bistvu optimiziran postopek MPEG1 in ga znajo predvajati vsi predvajalniki, ki znajo predvajati MPEG1 file, to so pa praktično vsi. Zato samo zaženi TMPGenc, najboljše da izbereš kak XVCD v enaki ali približno enaki ločljivosti kot je tvoj original, ter pusti vse ostale nastavitve nespremenjene in boš dobil mogoče malenkost večji fajl od originala ter z malenkost slabšo kvaliteto slike. Pretvorba iz AVI fajla (to so vsi divx, xvid, mpeg4, DV, WMV) je že bila zelo podrobno opisana v forumu pod zvok in slika, mislim da je naslov divx v xvcd ali nekaj podobnega. Omenjena stvar definitivno dela!!!

LP
lagunaaaa

Matev ::

sem naložil ta TMPGenc program
a lej ga zlomka
program ne podpira wma datotek

in sem zopet na začetku

s katerim programom bi lahko pretvoru ta video (smesno.wma) v obliko ki bi delala pri moji stari mami ki ima dve leti star računalnik in ji tega fajle ne odpre

laguna ::

Ja, potem pa ne vem kaj je narobe pri tebi.

Jaz imam windovse 2000 profesional, naložen TMPGenc, naložen FFDSHOW, pa mi zna odpreti tudi datoteke WMV v TMPGenc. Ko boš poskusil odpret svojo datoteko, daj pri browse (poišči) spodaj pri padajoči puščici vse datoteke (*.*) in ti bo mogoče našel. Če še nimaš naloženega FFDSHOW si poskusi še tega naložiti, in bi ti moralo odpreti, saj meni odpre. Kaj bi lahko bilo pri tebi narobe ne vem, kot pišeš imaš format WMA, to je format za audio datoteko, za video datoteke mislim da so WMV. Poskusi, druge ideje kaj bi lahko bilo narobe pri tebi ne vidim. Če imaš mogoče kakšno tv ali video kartico poskusi ovuziti v urejevalnik videa svoj video in ga konvertiraj po postopku VCD (glej moje prejšnje poste), ULEAD VIDEO STUDIO 7 SE (dobljen zraven WINFAST TV 2000) ve uvozit windovsove video file, prav tako ve konvertirat v VCD, SVCD, DVD, ....

Poskusi, druge ideje nimam.


LP
lagunaaaa

Matev ::

wmv je ja
hvala za pomoč

program za konvertiranje ga ne prepozna
tudi če sem mu zamenjal končnico - pač zavrne kot nepodprt format
video je pa posnet it te strani:

http://www.shooshtime.com/clips/video.p...

laguna ::

Ja na etj strani tudi meni ne uspe pogledad nobenega videa, vrti se samo audio, prav tako pa ne morem prenesti datotek iz te strani na svoj računalnik. Na računalniku imam nameščene windowse xp, vendar mi nikakor ne uspe odpreti videa, po vsej logiki bi morali omenjeni windowsi in media player odpreti vse WMV datoteke!!!

LP
lagunaaaa

laguna ::

Ja, ko sem dal na more video, mi je večina dokumentov uspelo odpreti, vendar nisem mogel prenesti na računalnik. Kako je tebi uspelo downloadad file, da bi potem preiskusil na svojem računalniku konvertirat?

LP
lagunaaaa

Matev ::

pod videom je napis
download (ki sicer zgine po nekaj sekundah - ampak napis je do takrat tam se lahko zlovda ta file)

meni file lepo odpre v media playerju in ga tudi vidim

drugače je bil pa ta link v slo-tech forumu pod LOŽO - funny links - na strani 51 pod naslovom BOGI KUŽA
Funny and cool links

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matev ()

Matev ::

je pa res da napis pod oknom kjer naj bi se video predvajal na tej strani:
"Video Doesn't Work? Download it Now! CLICK HERE!"

vidim samo na računalniku brez plugina za ogled te datoteke (na kompu ki ima rahlo zastarelo programje)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matev ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pretvorba DIVX v KVCD (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11927982 (7418) LexLuthor
»

film in podnapisi

Oddelek: Zvok in slika
132533 (2265) mk4
»

SKVCD

Oddelek: Zvok in slika
383081 (2149) Caligula
»

Kako convertirat DivX v VCD??

Oddelek: Zvok in slika
414382 (3018) jabe
»

AVI 2 VCD

Oddelek: Zvok in slika
132027 (1818) marS

Več podobnih tem