» »

kvalitetni video po prenosu iz dv kamere ?

kvalitetni video po prenosu iz dv kamere ?

miceni ::

Hojla, letos sem si v Singapurju kupill mini DV kamero Samsung. Kamera dela super posnetke, vse je Ok, ko gledam posnetke direktno s kamere na TV. ko pa hočem prenesti video na računalnik pa se zatakne. Kvaliteta je namreč obupna.
Če potegnem dol video v nekompresiranem AVI formatu, vidim ob robovih ljudi ali objektov takšne ostre črtice (mislim, da je to od intelacinga).
Ne glede na to, kateri program za zajemanje in konverzijo (pinnacle studio, Vegas, EVE, ipd) uporabim, slika ni še zdaleč tako dobra kot na TV-ju.
Ima kdo kakšne izkušnje v tem, da bi sliko iz Mini DV kamere najlepše prenesel in na računalnik in po možnosti konvertiral v mpeg 2 ali4 (seveda s kakšnim kodekom) v zadovoljivi kvaliteti ?

LP, Miceni

Dr_M ::

in s cim prenasas posnetke iz kamere na racunalnik??
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

CaqKa ::

kaj si kupil kamero ki snema v ntsc formatu?

miceni ::

Torej, da odgovorim obema, kamera ima PAL sistem, dol prenašal videe pa sem preko firewire s programi:
Vegas, MEDIASTUDIO EVE, PINNAVLE Studio 9, namenski scene detection programi kot so: scenalyzer, DVIO, windv.

Rezultat je bil vedno več ali manj podoben. Mislim pa, da je neka finta v nastavitvah mpeg 2 codeca. Vendar je žal ne vem.
Torej, je komu uspelo nekaj posnet s kamero in lepo zapečt na DVD, in je bila sllika normalne kvalitete

sinko999 ::

Moje izkušnje sem vzel Adobe premiere dol sem stremal v DV formatu na disk potem pa sem kar vzel Dr Divx pa sem spremenil v divx pa je izdelek prišel OK, DV na disku pa je imel probleme z interlacijo.
Aja še kamera Sony TRV240E družina 8mm.

LP
Ni? ni ve?no !

CaqKa ::

stvar je v bistvu čisto logična :)
obični tvji porežejo robe. zato jih ne vidiš. na monitorju pa vidiš celo sliko.
tako da ko boš speko na dvd se tistega tak nebo vidlo.
lahko pa daš kak skrinšot tote slike.

Agetis2 ::

Zadeva je taka!
Računalniški monitor deluje na čist drugačnem principu kot TV. Na TV se slika prikazuje v dveh framih, tako da prihaja drug frame z majhnim zaostankom za prvim. Ta princip ti da na TV navidezno super sliko. Ko pa celo stvar predvajas na računalniku, kot si rekel, pa se dogaja to, da je slika porezana. Predvsem pri hitrem gibanju slike. Če recimo pritisnes pause, vidis, da je slika sestavljena iz zgornjega frame in spodnjega; slika deluje razmazano.
Če hočeš naredit DVD in ga pol predvajat na TV, se s tem problemom ni treba obadat. Ko bos ti recimo z Adobe Premiere Pro stisnil film na DVD ti bo on avtomatsko oblazil robove v mpeg formatu. Če pa recimo hočeš naredit DivX in tist filmcek predvajati na računalniku, pa moraš celo zadeva 'Deinterlacat'. V Adobe Premiere Pro imas to funkcijo, da importiras v timeline tvoj filmcek-> kliknes na film v timelinu z desno tipko miske-> izberes 'video options'-> in izberes 'Always Deinterlace'.
Ko si to naredil, si odstranil en frame on dveh. Še izberes codec in zakompresiras v DivX.
Opazil bos, da je kompresija zdaj bolj počasna kot če ne 'Deinterlacas', je pa izdelek na koncu slikovno neporezan, kar se opazi pri hitrem gibanju.
Mogoce se ti bo zdelo, da slika ni vec tako jasna kot prej, to je pa le optična varka.

Lp,
Agetis

miceni ::

Če torej prav razumem, morem za gledanje slike na monitorju naredit deinterlace, za peko na dvd in ogled na tv pa ni treba delat deinterlace ?
Kakšen pa bo izgled dvd-ja na monitorju ?

SasoS ::

DVD programi na računalniku vsebubejo filter ki ti sliko sproti deinterlaca za predvajanje na monitorju.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izguba kvalitete pri DV zajemu - mnenja in izkušnje...

Oddelek: Zvok in slika
111660 (1175) Tomay
»

Kako posneti film iz digitalne kamere?

Oddelek: Zvok in slika
375311 (4139) m1h4
»

Pretvorba DV v DivX

Oddelek: Zvok in slika
323239 (2142) teoo
»

Najboljse zajemanje videa na pc?

Oddelek: Programska oprema
142096 (1731) rimljan
»

Iz DV v DVD zapis

Oddelek: Zvok in slika
252061 (1851) pivmik

Več podobnih tem