» »

Bios

Bios

MoDeR ::

Delam seminarsko o biosu. Zdej mi pa prosim vi povejte iz česa je sestavljen bios čip. Torej katerih elementov. Silicij? Tranzistorjev? Bučk? Krompirja?

Vse sem že ugotovil razen elementov biosa. Pa sem že na vseh iskalnikih gledal pa nič podobnega našel.

Hvala za pomoč,
MoDeR
Lp,
<br>
MoDeR

yjj ::

BIOS ni nič drugega kot ROM(bralni pomnilnik), ki se mu da spreminjati vsebino s flashiranjem (torej EPROM(erase,programtible,ROM). Osnova za vsak pomnilnik sta 2 tranzistorja v FLIP,FLOP povezavi.8-O

jaka ::

BIOS (Basic Input Output System) je Integrirano vezje, katerega osnova je Silicij. Ni pa res, da so v teh vezjih osnova dva tranzistorja oz. FlipFlop (To so bila stara pomnilniška RAM vezja).

Pa še malo terminologije za mlajše, katerim se svet tako hitro odvija, da se nimajo časa malo bolj poglobiti v kratice, ki jih tako veselo uporabljajo :
RAM Random Access Memory
ROM Read Only Memory
EPROM Electrically Programmable ROM
EEPROM Electrically Erasable Programmable ROM
Vse ostalo so izpeljanke iz tega, ki se razlikujejo tako v tehnologiji, kot v načinu programiranja !
Sicer pa se dobi te informacije na Inetu, samo poiskati jih je treba !
lp Jaka

MoDeR ::

Hvala fantje!

To glede ROM-a in ostalega sem vedel. Zanimali so me elementi kot je silicij. Ampak sigurno se najde tudi kakšna žlahtnejša kovina pa še kaj...Povsod na internetu piše samo kaj kratica bios pomeni za kaj uporabljamo.. nikjer pa ne piše kakšno integrirano vezje je to in iz katerih elementov je sestavljeno.
Lp,
<br>
MoDeR


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izmenične LED diode

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
9842 (627) Duhec
»

ROM vprašanje

Oddelek: Strojna oprema
5693 (601) SasoS
»

Silicij v integriranem vezju

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
162802 (2400) Icematxyz
»

Cray že ponuja dvojedrne Opterone (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
587118 (6103) Thomas

Več podobnih tem