» »

R9800 @ Extreme OC :D

R9800 @ Extreme OC :D

tiborrr ::

Po Avaklovi insipiraciji se bom tudi sam lotil TEC-anja svojega Radeoncka, saj se kljub vodni glavi kar precej greje. V ta namen sem preko Ebaya narocil 170W TEC (Vmax=15.4V, 50x50x3.9mm) - predvidoma pride ta petek, hot in cold plate ter napajalnik pa ze imam kupljen oziroma narejen (350W 120mm LC Power). Za izolacijo bom uporabil Armaflex ITS, ki ga imam pravtako ze kupljenega.

Vse to bom seveda postal na slo-tech, vkljucno z slikami. Trenutni maksimalni OC brez artefaktov znasa 453/400MHz, privzete frekvence so 380/340, s tem, da na pomnilniskih cipih nimam nikakrsnih hladilnih reber. Kartica je Powercolorjeva 9800SE z delujocimi odklenjenimi cevovodi, ima tudi 256-bitno pomnilnisko vodilo. Kupljene imam tudi 50, 20 in 10kOhmske resistorje za izdelavo Vddq, Vddr, Vgpu in Vref moda.

Zdaj pa me zanima samo se, ce naj uporabim kaksno neprevodno zlobudro, s katero bi zapolnil vse spranjice, ki bi ostale pri pritrditvi cold- in hotplatea ter bloka?
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

mazy ::

vso srečo pri modanju in ohlajanju svoje grafične. naviti ti jo bo ratalo res maksimalno.
pa pazi pri lotanju žičk na kartico :))

MEDENA ::

ma dej raje ne riskiraj...maš itak že tko dobro grafo mislim 453/400.....pa še 9800se.

tiborrr ::

Za lotanje bom raje zaposlil VASkA, ima bolj mirno roko ter boljsi lotkolm :D. Zanima me samo, kako se imenuje ona pasta, ki jo namazes v spranje?
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

mihec87 ::

Hm tole se slisi zanimivo.
Ja nic ne vso sreco.

MEDENA ::

bi še meni to naredil za ene max 5k ?:\

DjTonic ::

U zgleda, da so trenutno TEC-i postali zopet popularni oziroma se vedno več navijalcev odloča zanje. Bomo držali pesti, da dosežeš kakšen dober rezultat, čeprav je konkurenca pri bivših highend grafičnih neprimerno hujša, kot pri kakšnih drugih, ravno iz razloga, da so jih prej imeli največji navijalci po svetu. Samo tam do ene 550MHz na GPU bi vseeno lahko prišel in to bi že bil kar dober performance v 3D Marku. Sicer pa je veliko odvisno tudi od jedra. Tudi jaz sem se mislil enkrat v to podati pa potem ni šlo s časom ven. Evo nekaj slikic, kako so to izvedli drugi. Ampak padlo je vseeno 8k v 03 >:D.









Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

sharp ::

Dobr jo je zasilikoniral :D :D

AvAkI ::

tiborrr: Vso srečo! Me pa zelo zanima, kako se ti bo obnesel TEC.

tiborrr ::

Enako, ze cakam, da se koncno pojavi v mojem nabiralniku :D
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

VASkO ::

hmm, daj naroci pri Smornyu se kaksen novi spomenik za toto karticoo. mi ze smrdi po R.I.P. :))

tiborrr ::

No no, VASkO :D Ne tak hitro :P
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

tiborrr ::

Decki, samo se eno vprasanje. Menite, da bi zadevo lahko poganjal samo 430W Antec TruePower napajalnik. Izracunal sem, da bi na 12V porabil tale TEC okoli 135W, graficna R9800XT pri hitrosti 470/840MHz (moja trenutno 453/800MHz) porabi okoli 67W, navit procesor 130W, imam dva opticna pogona in en trdi disk na 7.2krpm.

Se splaca poskusiti ali ne?
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

OwcA ::

Splača se ti imeti namenski napajalnik, ki bo dal od sebe kaj več kot 12 V. Malo poglej kaj so kaj AvAkIu svetovali glede tega.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

tiborrr ::

Saj imam v ta namen kupljen en 350W LC Power napajalnik, ampak zanima me, ce bi Antec TP430 to prenesel?
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Boki_ ::

Bi prenesel, sam linije bi ble mislim da kar nižje in posledično OC nižji. Predelaj tist 350W napajač, da bo mel 15,6V linijo, da na polno izkoristiš TEC, pa bo...
I'm back

tiborrr ::

Evo, pravkar sem kupi 10000uF/16V kondenzator, verjetno ima dovoljsnjo voltazo, kajne? 25V niso imeli... 0:) Tega samo zvezem na 12V linijo? Se splaca imeti se enega, ki bi ga zvezal na molex, ki pride v napajanje graficne kartice?
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

element ::

156W TEC se mi valja po predalu, ker se nikakor ne morem lotit extreme OC-ja. Še največji problem je napajanje, ker ni placa v ohišju za še en napajalnik. Izoliral bi že nekak :) Enkrat mi bo čist prav prišel :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: element ()

Tic ::

Men se valjata 2. 156W in 135W. :)
Sam sem itak nehal navijat. Vodno sem prodal to bom pa tudi.

Drugace pa srečno z napajalcem :) Meni se je tu ustavilo nekoč.
persona civitas ;>

LittleDevil ::

Kako kaj napreduje Extreme OC >:D

LP

tiborrr ::

Nisem dobil TEC-a (hoce samo paypal, ki pa ga ni v Sloveniji), pa sem malo izgubil voljo. No, ce se komu (Tic :P) valja kaksen 156W odvec, sem ga pripravljen vzeti 8-) Dielectric grease, coldplate, hotplate, Armaflex ITS, ... everything's ready ;)
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

sharp ::

Kaj maš to zaeno dielectricno mast?

tiborrr ::

Heh, to je v bistvu silikonska pasta v malo vecji tubi.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Smorny ::

To maš domači računalnik ali ljubljanskega?
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

tiborrr ::

Ljubljanskega, oni AXP1700+ je doma zdaj :D
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

MEDENA ::

update ?

Boki_ ::

TEC je ovira...Vsaj mislim da nekaj manjka...
I'm back

LittleDevil ::

tiborrr ali boš opustil ta projekt ali boš nadeljeval? >:D

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napajalnik za TEC element

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
453772 (3030) Pyr0Beast
»

GeForce FX 5600U@Extreme OC (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
856555 (4159) BlueFire
»

mnja, nakup peltilerja ???

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
341680 (1153) EX-B
»

peltier element

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
352271 (1887) Eru
»

home-made PSU ( napajal )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131521 (1233) kayot

Več podobnih tem