» »

SATA maxtor kot removable drive

SATA maxtor kot removable drive

zlobcek ::

Hi!

Imam zelo velik problem. Danes sem dobil dele novega računalnika - gigabyte k8ns, sata disk, 512M rama ter athlon 64 3000+ proc.

Zadevo sem sestavil, naložil winse in disk se mi je prijavil kot removable drive. V system trayu imam torej zadevo možnost varno izklopiti.

Kako nej spravim to stran in disk prijavim v sistem kot navadni?

lopov ::

Zanimivo, tudi meni se je na isti plati enako zgodilo -- in diska se seveda ne da odstraniti :)
Tudi jaz se priporocam za nasvet, kako to odstraniti.

b.

TribesMan ::

To je pri vseh platah ne samo pri Gigabytki... hec je v tem, ker SATA pogoni so po deafultu removable... sam sistemskega diska ti ne pusti odstraniti...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

zlobcek ::

Zdele delam na MSI K7N2 delti in imam not novi sata disk in mi nič ne kaže, da bi bil kaj removable. Čisto normalno.

Ugotovil sem, kaj je vzrok napaki na gigabytki. Ko sem instaliral še enkrat winse, sem bil pozoren na začetku, preden sem naložil driverje od mama-plate in je bilo vse normalno. Potem se instaliral le-te in se mi je pojavila ikonca za safe removal.

Mogoče bug? Pomoje bo treba počakat na naslednjo verzijo gonilnikov za chipset. Kaj pa vem. Zdej me itak ne moti več tolk.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zlobcek ()

lopov ::

Pri vsek platah za A64?

Ker na moji z bartonom tega ni.

To je pri vseh platah ne samo pri Gigabytki... hec je v tem, ker SATA pogoni so po deafultu removable... sam sistemskega diska ti ne pusti odstraniti...

TribesMan ::

To se dogaja pri platah ki imajo SATA krmilnik vgrajen v chipset... vsaj pri NF3 in Via K8T800

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Boeing ::

v bisou bi se moralo dat izklopit sata hot plug feature... vsaj pri sata platah ki sem jih do sedaj videl se je to dalo, res pa so ble višji razred...
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Han ::

Zanimivo. Na Asuski A7V880 (VIA KT880) je SATA Maxtor prijavljen kot SCSI disk.

TribesMan ::

Večina plat SATA kontrolerje zazna kot nekake SCSI krmilnike... nevem točno zakaj... no sej dela glih tako dobro.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

matična za amd64

Oddelek: Kaj kupiti
111368 (1019) Witboy
»

Nov test: Osnovne plošče za A-64

Oddelek: Novice / Matične plošče
482861 (2861) nodes
»

Windows, SATA, raid, NAPAKA!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
7717 (653) Tilen
»

nasvet:8RDA+ ali NF7

Oddelek: Kaj kupiti
411650 (1198) Caligula
»

KT600 ali nForce2

Oddelek: Kaj kupiti
492147 (1273) tac

Več podobnih tem