» »

Windows, SATA, raid, NAPAKA!!

Windows, SATA, raid, NAPAKA!!

overman ::

Pozdravljeni!

Pred kaksnima dvema tednoma sva z kolegom kupila vsak po dva sata diska ter naredila raid0 sistem. Jaz si lastim maticno plosco asus a7n8x deluxe ona pa abit NF 7 rev2. Prijatlu se je po kaksnem tednu uporabe ob zagonu pojavil moder zaslon z napisom UBOOTABLE BOOT VOLUME ali nekaj podobnega:'( . Sva vzela windows cd ter dala repair ampak zahteva nekaksno disketo, ki je nimava oziroma nevem kje bi jo lahko "ustvaril":\ . Zaradi tega sva potem na novo instalirala windowse (hvalabogu sem naredil eno 10gb particijo samo za win) in stvar deluje ca 24 ur, potem pa je racunalnik bil kaksen dan ugasnjen...in kaj se zgodi ob ponovnem zagonu? Napise da ne more najti datoteke oziroma da je poskodovana : C:/windows/system32/config/system ter naj vstacim original win cd ter pritisnem R.....pa spet potem zahteva disketo:'( To se je dvakrat zgodilo prijatelju, pa sem mislil, da je z plosco kaj narobe, ampak NI! Isto se je ze 3x zgodilo meni in pravkar smo dobili nove racunalnike v soli (160 gb-mislim da SATA,ker je asus P800 deluxe z sata kontrolerjem...pa pentium 3000HT0:) ) pa se je pri dveh racunalnikih pojavila ista napaka!!! JAz ne razumem, ali je to normalno, da ob vsakem zagonu molis, da nebo kaksne napake!?!?

PROSIM POMAGAJTE MI KER JAZ NE VEM VEC KAJ NAJ NAREDIM!!!!:'(

lep pozdrav

frenk ::

dej probej vse odvit, ker sata dela probleme pri navitih compih če ni v biosu prav naštiman...poleg tega tud ko se winxp cd zalaufa ne smeš dat repair ampak install in šele potem repair, kot ti na listi pokaže tvoje trenutno inštalirane winse;)

overman ::

Racunalnik ni navit, pa saj drugace kot da das najprej install sploh ne gre repair. Ampak na listi mi sploh ne prepozna prvo particijo kot windows, ampak kot unbekannt-nepoznan. Windows je xp....kje naj dobim oziroma naredim tisto disketo, ki jo zahteva? Hvala za odgovore....upam, da bo kdo poznal vzrok teh problemov:\

lep pozdrav

TribesMan ::

Svetujem ti pa pogledaš malo za kakim BIOS updateom... Ker tile SATA kontrolerji na nForce platah so zelo znani da radi povzročajo napake na diskih, če imaš napačno verzijo BIOSa od plate. Hec je v tem da se s tem ko updateaš BIOS ponavadi zamenja tudi "firmware" od SATA kontrolerja in določene verzije povzročajo probleme...

Skratka menjaj.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

slikar ::

Če ti zahteva disketo, to je disketa z raid gonilnikom.
Dobiti si jo moral zrave plate.
Vsaj pri via čipovju je tako.

luggy ::

Jst mam tud nforce plato, pa mam kr ene bad sectorje, sam nism nc updatal bios.

LP

Luka

glinik ::

Heh disket za SATA pa take fore si ziher dobil zraven. Vsaj jaz sem. Lahko pa mi pošlješ po pošti prazno disketo pa ti jo skopiram. :) Poštnino seveda plačaš ti :D

Klikni na osebno, tam imaš vse moje podatke.

Lp

Tilen ::

a nebi raje nekdo vsebino diskete zararal in mu poslal na mail in bi si sam odpakiral na disketo? Mislim po posti -lol :))) Ce hoces ti lahko tudi jaz mailam, sem dobil disketo zraven plate. Sem pa mel tudi tezave ob namestitvi winsev na sata pac das disketo not pa reces opa silicon drivers aha pa ti vse zazna lepo pa instalira sam pac ko hoce met mors ti met ne :) tak je ... pr kompih pa pr puncah tut >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NTLDR is missing

Oddelek: Pomoč in nasveti
326822 (5970) kreki
»

Nova anketa: je disketna enota v resnici preteklost? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ankete
537606 (6389) MrStein
»

Kateri disk 200 gb

Oddelek: Kaj kupiti
131315 (986) ganzi
»

Windows ne zazna SATA diska

Oddelek: Strojna oprema
91193 (1059) MasterMiG
»

Uploadal bios, zdaj pa problem-i......

Oddelek: Pomoč in nasveti
7754 (669) overman

Več podobnih tem