» »

Spremeniti računalnik v RUTER

Spremeniti računalnik v RUTER

Ashrack ::

Ali bi bilo mozno Windows2000 računalnik sprementiti v kao ruter. Tako da ima 3mrezne kartice. Ena za ADSL, ostali 2pa za druga 2računalnika preko cross link kabla! In če se da, kako bi se to dalo naredit? Ker trenutno imam tako povezavo narejeno... Samo ne znam je še naštelat....
....

PrimozR ::

Za router je bolš Linux. Drgač kuko skonfigurirat ti bodo pa drugi povedal.

Ashrack ::

Bom kar pri Winsih2000 ostal. Več podpore za eMULE in ABC in da ne omenjam svojega skoraj totalnega neznanje LINUXA :(

ps. Upam da se so hmal rešitev za to našla, ker bi ze zelo rad ta tretji računalnik na internet povezuu
....

Atos ::

jez sem mel glede tega težave z Win XP tak da tudi Win 2000 po moje ni nič boljši... Zakaj pa ne probaš z Linux? Sej je pa dosti tutorialov na netu: Google ;)

Ashrack ::

Kot sem ze napisal. Nimam polma LINUXa pa tudi veliko raje ostajam na Winsih! Glede GOOGLA sm neki iskou pa nism nic pamtnga najdu!!! Kakršnekoli pomoči bi bil zelo vesel.
....

PrimozR ::

Google - Linux router.

Poldi112 ::

>Bom kar pri Winsih2000 ostal. Več podpore za eMULE in ABC in da ne omenjam svojega skoraj totalnega neznanje LINUXA :(

Neznanje je ovira, podpora za emule in abc pa niti slucajno ne. Meni xmule v linux dela bolje kot mi je emule v win. Abs sicer malo pogresam, ampak ga azureus zelo uspesno nadomesca.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

podtalje ::

Če imaš Win2k server, potem imaš podprto Routing and Remote Access.

Če imaš pa Professional, boš moral pa malo registry pohackat.
http://www.windowsnetworking.com/articles_tutorials/w2kprout.html

Ashrack ::

PODTALE
Sem to naredil kar pise na tisti strani, in mi je zj nekak uspel use masine povezat sam mi zlo cuden dela. A mugoc ves za kaki dober tutorial, ker na tisti strani pise samo kaj moram uklopt ne pa tudi kako naj naprej nastimujem IPje!
....

maticm ::

Se ti vsekakor splača (če boš mel računalnik samo za router in server) imet naložen Clarkconnect. Sem tut jaz velik nepoznavalec linuxa ampak je tko simpl narejena vsa stvar s podporo da jo naštumuješ kar prek wep pejđa (kot windows meniji). Laufa brez problemov dokler je sam ne ugasneš, z inštalacijo pa imaš se mi zdi da manj težav kot z samimi windowsi!

Ashrack ::

A mi ne more nihče puvedat(po korakih) kaj moram naredit da bi mi to laufalo al pa usej kaki link zvohat.Jz sm po GOOGLu brsku pa nič ne najdem! Al pa mi usej povejte da se tko ne da pa bom nehu tečnart

DOJAJA
Ne, hočem ostat na Winsih mi gor dela mula in torrenti pa tudi kdaj se rabi tisti računalnik
....

PrimozR ::

Pol pa raj dob eno Celeron 333 kišto al pa kj tazga (loh tut švohnej) pa iz tistga router nared. Z Linuxom. Tega pa pač normalno uporabli.

Ashrack ::

Hočem, če se da to spedenat drugač pa kaki switch/router si nabavt! In nočem nobene druge mašine nabavlat.

Al se to da spedenat al ne??
....

CaqKa ::

Loki ::

]Mula in torrent odjemalci se dajo dobiti tudi za linux.
najboljsi bi bil tudi po mojem mnenju Clark Connect.

se screenshoti

routerja ne kupuj (poceni), ker ti bo upocasnil P2P do amena. men je zdej en tipo ustimal en mc-router, in mi lavfa BT z max 60kb/s (prej 200 in vec), emula podobno; da bi pa oba lavfal naenkrat, so pa samo mokre sanje.


mene pa zanima samo se, ce bi bil P200 z 256mb ram dovolj za eno tako instalacijo; zagotavljal bi dostop na splet 3 racunalnikom, zraven bi lavfal se emula, torrent (istocasno).
pod requirements pise, da je dost pentium class...ampak tedva sta dokaj pozresna.

Lio ::

če niste nevem kako zahtevni, lahko ruter naredite ze is 486-tke..brez diska in cd-roma..potrebujete samo ram, procesor, matično in disketnik.. Coyote Linux



Loki, bo zadosti

shock ::

Zdaj je vprašanje a imaš ta win 2000 samo a emule in routanje al še kaj drugega? Ker če je tako pol si daj clarkconnect in pol naknadno si daš še MLdonkey (emula + bittorent, vse v enem). Še bandwidt limit imaš kot se šika. Če si pripravljen brat tutorjalev za win 2000 boš videl da je tutorial za clarkconnect mala malca.

Mavrik ::

Bi že nehali in utihnili z Linuxom, glede na to da vam je jasno povedal da noče?
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

shock ::

Mavrik:

Mi izražamo samo naše mnenja, kaj je po naše boljše.

Ashrack ::

Štekam da je po vaše bolje. Ampak ne po moje! Jaz sem se pač odločil za eno! In ok, saj sm tubu na začetku TOPICa 2posta da je bojle linux za tako stvar. Ampak ne pa več kl pol TOPICa samih takih priporočil potem ko sem že jasno povedal da NOČEM dat LINUXA gor!!!
....

CaqKa ::

bom vzel na znanje kot moderator >:D

podtalje ::

Malo povej, do kje si prišel oz. kaj ti sedaj ne dela in bomo stvar spravili v delovanje.

Racko ::

Jah ustvariti je treba gateway na Winowsu 2000, ker se v Win 2000 nisem pogljabljal bolj podrobno, ti pač žal nemorem povedati kako stvar deluje in kako se jo skonfigurira....



LP

CaqKa ::

rapy in kaj si sedaj prispeval k temi?

Ashrack ::

Sem neki ustvarjal s programom Kerio WinRoute PRO. Sam nikjer ne najdem kakega tutoriala kako naj bi ga skonfiguriral da bi mi delal. Čeprav ta program naj bi to omogočal!!

A ma kdo od vas kako idejo?
....

Ashrack ::

I DID IT! Potem k sm prebrau ceu kup MANUALOV za ta program. Imam filesharing čez use mašine in tudi internet!! Za vse tiste k pravte da se to ne da v Winsih-SE DA in tudi super dela!!!
....

CaqKa ::

pohvaljen (zato da si prebral manuale)

shock ::

a je kdo pravil da se ne da?:\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[P2P]eMule , eDonkey, Overnet, DC++ & co. (strani: 1 2 3 469 70 71 72 )

Oddelek: Omrežja in internet
3558425194 (8478) Freakylion
»

WinXP v omrežju z win98

Oddelek: Omrežja in internet
101443 (1281) Rokomah
»

Kateri Windowsi najboljši?

Oddelek: Operacijski sistemi
251908 (1427) bond007
»

Ruter, ki je uporeben tudi za P2P in torrent

Oddelek: Kaj kupiti
413738 (2460) pujsek_
»

Prehod na Linux

Oddelek: Operacijski sistemi
291702 (1130) zmelkoow

Več podobnih tem