» »

Vodno hlajenje

Vodno hlajenje

Galaxy ::

Pozdravljeni!

Imam eno prošnjo, in sicer če bi mi lahko našli vodno hlajenje čim bolj podobno tistemu na sliki. Po možnosti naj bo kit, če ne pa komponente (čim bolj podobne oz. enake) -slika 1. Aha pa še na 2. sliki če bi kdo vedu, kako bi to naredil.

Slika 1



Slika 2



LP in hvala vnaprej!
  • zavaroval slike: Primoz ()

tilinho20 ::

Kupiš dodatke za vodo (ki jo obarvajo) ša ventilatorje z diodami oz. lučkami pa seveda neonke in to je to. Za barvni sitl seveda.
Glede vodnega hlajenja. Ga boš znal izkoristit? Če je tvoj odgovor ja, potem kupi nekaj od Eddy-ja.

bluefish ::

tisto na ohišju je lahko samo nalepka, lahko pa je tudi vinil.

Meizu ::

Pa ja ne boš imel takšega kiča v ohišju in na stranici? Zadnje čase ko namreč gledam tale modana ohišja, se mi zdi, kot da smo padli nazaj v obdobje "Rokoko"-ja... :P

bluefish ::

:)
eh, mularija vidi nekaj v PCF in podobnih revijah in že dela grozodejstva nad ohišji.

tilinho20 ::

Hehe.

charlotte ::

Najprej kupi tisto ohišje Lian Li, ko ga boš odpakiral ti bo takoj postalo jasno da ne potrebuje ama nobene modifikacije, verjam mi na besedo!

Galaxy ::

"eh, mularija vidi nekaj v PCF in podobnih revijah in že dela grozodejstva nad ohišji."

Jaja.. čisto sem nor :-)

No pa če sam vprašam, kako bi blo to možno izvest?

tilinho20 ::

Tako kot je na sliki. :D

Galaxy ::

Halo? Ja hvala za pomoč ne..

Meizu ::

Kaj pa vem... Une flejme nardit... Jst bi un modelirski selotejp uzel, naredil obrobo, pol zaščitu stranico in zmešal sprej rumeno z rdečo (po možnosti, tak, ki je zanalaš za kovine). In to bi blo to. Zdej une trakce okoli cevčic, pa lahko samo v trgovini za pc modding kupiš in malce načičkaš.

Galaxy ::

Aha.. pa bi bol tak zrezo kar ven iz ohišja pa ko bi poštriho bi eno mrežico dal še?

Meizu ::

Recimo ja, tudi lahko. Sam ne se tega lotit z vbodno žago, ker boš vse zjebal :P Lepo počasi, vzemi modelarsko žago za kovino in dejmo ga :D Boš tudi bolj fine reze delal z njo.

Pesimist ::

Kaj ta Eddy je EKwaterblocks.com zdaj ne? Kaj so kaksna dobra vodna hlajenja za dobit, kiti ali pa sestavleno po komponentah( v tem primeru rabim enega ki mi nasteje komponente)
Pa dobis to pod kaj te vem 200€? In kaksna je kaj sansa da bi to tudi v naslednem racunalniku tore generaciji lahko uporablal brez vecjih modifikacij? Ker vsakih 2 leti dati 200€ pa mi ni ravno :D .

Tim Burton ::

Dobro vodno okol 350 EUR. Ob prehodu na nov sistem, zgolj zamenjaš cpu/gpu blok, ostalo laufa dalje. Rabiš pumpico, posodo za vodo, cevi, cpu/gpu blok po želji še kej druga, rabiš rediator in vente zanj, pa še par malenkosti. Mislm da je to vse, možn pa da sm kej spustu.

Zgodovina sprememb…

Pesimist ::

Mah tisto za 160€ ali pa 200€ pri EK blook bi vzel ce ze. Na kaksno temperaturo lahko pricakujem da procesor spravim?
Najbol me tak skrbi da nebo placa za pritrditev pumpe pa rezervara nikjer. Pol pa se nekaj pise da majo ene ASUS plate rpevec blizu rebra in negre gor za procesor. :\

Na kolko casa se pa mora voda dopolnit? 1x na mesec?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Tim Burton ::

Hja za 160 EUR ne moreš pričakovat ne vem kaj, spljoh če boš hladil cpu in gpu, mogoče kakšno stopinjo proftiraš. Samo za tisto stopinjo je vse skup metanje denarja stran. Rabš vsaj orenk pumpo in vzam mal širše cevi, pa velik radiator z vsaj 3 venti, posoda za vodo niti ni obvezna če že tko škrtariš, je pa priporočliva. Vodo recimo da 1x na let mal shendlaš. Vsaj tako delajo kolegi - sam nimam vodnega.

Pesimist ::

Torej pravis da ko mam zaj 44C idle z Q9300 z Mugen coolerom. Kar je 19.2 over ambient. Da mi tisto vodno za 200€ ko ma cooler 2x 120mm. Nebo nic bolse delovlao ce samo procesor gladim?

Urc ::

Nevem kaj se norca delajo. Seveda je tukaj govora samo o hlajenju procesorja, vsaj glede na to da sprašuješ na kakšno temp. lahko spraviš proc. Tako nekje 10 °C bi mogu pridobit v vsakem primeru...

Evo, seznam komponent:



Cevi & objemke dobiš v Merkurju. Rezervar je pa za moje pojme zelo precenjen, nekako vržen denar stran... Stane tolk ko blok lol, s tem da pri bloku je usaj nekaj dela pri izdelavi, rezervar pa zliman iz 3 koščkov skupi 8-O Zdaj če misliš gpu hladit... Najprej povej kiro grafično imaš.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Primoz ()

Pesimist ::

Imam 8800GT. Ampak orginalno nisem mislo GPU hladiti. Kak pa nej vem kere prikljucke izbrati pri bloku in hladilniku? Je to vseeno al kaj?

Pa predvidevam da rabim 2x cpu blok prikljucke/tesnila, 2x pumpa in 2x hladilnik ter kire. :|. Kaj pa cevke? Najsirse kar?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Urc ::

Odločit se moraš kolk velike cevi boš dal. Če boš dal cevi 12 mm, potem moraš vzet pri bloku in radiatorju 12 mm smrekice, na pumpo pa se verjetno samo natakne...

Nevem točno, lahko tudi pišeš Eddyu da bi rad te komponente sestavil skupaj in ti bo pomagal:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Urc ()

Pesimist ::

Kaj pa pri sraufah ko mata hladilnik pa radiator razlicne.

Baxxxter ::

Metal plate za 775 se dobi že v paketu zraven bloka, tako da ni potrebno ločeno kupovati. Drugače pa vsi preveč komplicirate glede vijakov, prostora in nevem česa vse še. Z malo idej in malo več ročnih spretnosti, se da čist lepo vse porihtat, le čas si je treba vzet pa preštudirat vse skupaj.

Pesimist ::

Hmja sem lih gledal v ohisje pa nevidim prostora za tega Extrem 3 hladilnika nikjer.



Tisto je 120mm na zadni strani. Tak da 3 taki pod dobenim pogojem negrejo ravno. Kam ga te nej ftaknem na podn pa dam disk visje al kaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Baxxxter ::

Preden se lotiš vgrajevanja vodnega, predlagam da urediš kable (bužirke) in jih potem skriješ za kletko, da ti ostane čimveč prostora za cevi. Drugače radiator lahko montiraš nad ohišjem, na stranici,... V tako majhnem ohišju je težko "vgradit" radiator v notranjost, ker v midi ohišjih pa res ni prostora.

Pesimist ::

mah nej crkne vse skup. Boli me čača. :D

Glodko ::

Vodno se ti splača če bi hudo navijal, v vseh drugih pogledih se že skor ne splača, ker moreš glih tko imet vsaj 3 vente na radiatorju, zato itak ni tih, je že bolj tih, če vse kupiš recimo od noctue ali podobne kvalitetna firme.

Glodko ::

Aja če pa že vztrajaš na vodnem in maš bolj švoh sistem (beri ne generira velik toplote), se pa ozri za Zalmanovim (p)Reseratorjem, stane okol 160 baksov, pa je pasivna zadeva, pa še zunej jo lhk postaveš in kul zgleda, poleg tega ne rabiš bit expert za namestitev, so navodila zelo jasna in je res preprosto, ni pa dobr za extremne sisteme, oziroma več sistemov hkrati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glodko ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

vodno hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
374066 (3351) asus
»

Vodno hlajenje in vaši nasveti!!!???

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
382893 (2127) Eddy
»

omišljujem si vodno.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
505033 (3389) tiborrr
»

katero vodno ima najboljše razmerje zmogljivost/cena?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
211815 (1471) Privatnik
»

Kje kupit stvari za vodno hlajenje?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
302654 (1904) Eddy

Več podobnih tem