» »

Kako izboljšat učinkovitost vodnega hlajenja?

Kako izboljšat učinkovitost vodnega hlajenja?

element ::

Zanima me, če se bi mi splačalo z doplačilom zamenjat radiator BLACK ICE PRO 2 za BLACK ICE XTREME 2, razlika je v debelini, navaden ma 29mm, xtreme pa 48mm. Z vodnimi bloki hladim P4 2,4 ghz, matično ploščo in radeona 9800 pro. Bloki so eddyjevi, EK-WWA-1 na procu, EK-VGA-NW na grafični in EK-NB3 na čipsetu. Temperature so idle 37°C procesor, 29°c čipset, za grafično žal nimam točnih podatkov. Po 30min pod full loadom temperatura naraste na 42°C proc, 38°C čipset. Voda ma okrog 30°, mogoče še kaj čez ob obremenitvi. Na radiatorju mam 4x120mm ventilatorje, dva pihata ven, dva vlečeta ven. Full load temperature so podane, ko so ventilatorji v tihem načinu, če jih navijem do konca so temperature 40°/36°, ampak jih zarad hrupa nikoli ne. Zanima me, če so te temperature za to konfiguracijo vredu in kako bi se jih dalo še znižat (brez raznih TEC-ov in podobnih ekstremnih rešitev).

Hvala za odgovore

DimmniBurek ::

Te stvari ki imaš so zelo dobre, sam nisi napisu kakšno pumpo maš, ker če maš 4×120mm vente in vse nebi smel imet tako visokih temperatur
There Is No Stronger Drug Than Reality

element ::

Pumpa je Hydor Seltz L30. S pretokom nebi smel bit težav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: element ()

LittleDevil ::

Men se tut mal velik zdi. Katero plato pa imas? Men IC7-MAX3 100% kaže temperature narobe, al je pa vodno v k....

LP

steev ::

Jst mam box cooler od P4 3,0 GHz na svojmu P4 2,4 GHz, pa mama idle 34°C pri sobni temperaturi 24°C, teramlna pasta pa je AS 5. Ti pa imaš vodno hlajenje pa so temperature skoraj iste.

Imaš slabo pumpo, slabo pritrjen blok na CPU ali kaj drugega?
:|

DimmniBurek ::

Ja neki je stoposto narobe, ne more se ti tko gret, neki maš slabo pritrjeno, maš morda kej zaraka v ceveh, morda pumpe nisi užgau:D
There Is No Stronger Drug Than Reality

Eddy ::

Ja temperature so res visoke... tako da preveri če je dober stik bloka s procesorjem.
Mogoče je pa plata zmešana...
Kakšne si imel pa temperature z zračnim?
www.ekwaterblocks.com

element ::

Plata je Abit SR7-8X (SiS čipset). Temperature sm mel z TT Spark 7 al neki takega (un bakren) na minimalnih obratih okrog 47°C. Zraka v ceveh ni videt, razen če je v hladilniku, ki je nameščen na zgornji strani ohišja. Prišraufano je dobro, saj naj bi po navodilih od takrat ko pritrdilni mehanizem zagrabi naredil še 6 zavojev pa sm jih vsaj 10. Pasta je Arctic Silver III. :\

Eddy ::

Če maš možnost vzemi blok dol in poglej kakšen je odtis od paste, tako boš videl kakšen je stik med blokom in procesorjem.
Ker bi mogu imet temperature cca 35 °C.
Ali imaš procesor kaj navit?
www.ekwaterblocks.com

element ::

Procesor ni nič navit, razdiral pa zaenkrat zarad par stopinj nebi, ker sm dobr za celo popoldne... Trenutna idle teperatura 36/31°C.

ZaFo ::

Da bi mel jaz zako temp...

Imam Hydor L30, Zalman ZM WB2 in "Lado". Temp je cel cas okoli 48-49° idle. Na radiatorju je 6 ventov na zelo nizkih obratih. Zraka ni nikjer, stik CPUja in bloka je ok, pasta je dobro namazana...
Zmeril sem temp na bloku in je okoli 25-26°. Cevi so mlacne.
Ko dam stranico dol mi temp pade na okoli 39° idle, kar je tudi slabo.

Imam 2800+barton na 1,65V.

Nameraval sem namontirati na grafo se EK-WW, ki je do zdaj uspesno hladil ti4200 in r9800. Ampak bi potem imel verjetno se dosti visjo temp...

Verjetno bom na stranico na zadnji strani radiatorja namontiral dva 120x120 venta, ki bosta porivala zrak skozi radiator in sest 80x80, ki bodo vlekli. Upajmo da bodo s tem tudi nizje temp.

Privatnik ::

Js bi sam vprasu kere temparature odcitavate ? S socket diode ali z interne diode v procesorju ? Ker js mam socket 34°C, interna pa 40°C, temp v kisti pa 28°C, ce odprem okno padejo vse temperature za cca 4°C :D

Sistem pa je Lada + 2x120 + L30 + CPU, NB in GPU bloki

LP

element ::

Pri OC-ju 2,4@2,95 40/32° idle, 45°/40° load. Pa voda se kr segreje (prispeva tud navita grafična). Tuki je pa že kr velika razlika med power mode in silent mode na kilerju. >:D Moram zamenjat plato pa ram, ker se za en drek navija... ;(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

vodno hlajenje:penjenje voda in visoke temperature

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
13784 (784) Good Guy
»

Kratka anketa glede črpalk in blokov

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
353009 (2420) MasterMiG
»

Na kaj pazit, ko delaš vodno hlajenje!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
1018307 (6407) Jackass
»

Upgrade vodnega - zgleda da je presvoh :)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
482157 (1414) frenk
»

Vodno hlajenje - test 1

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
292043 (1451) Eddy

Več podobnih tem