» »

grafična kartica mi "cvili"

grafična kartica mi "cvili"

230-DC ::

mam radeon 9200,
pa ko pržgem PC mi začne cvilit pa je fula nadležno,
sam ko pa grem špilat kako igrco pa neha.
*the gates of valhalla are near*

kuglvinkl ::

Kaj ti cvili, ventilator? If 1, then:
1. če je še v garanciji, potem nesi nazaj;
2. če ni več, potem nabavi zamenjavo (cool-pc.org).
Your focus determines your reallity

TheJack ::

Po mojih izkušnjah večina ventilatorčkov na poceni karticah začne prej ali slej ropotati in cviliti. Včasih že po parih dneh. Pravzaprav do sedaj še nisem imel ne videl kartice nižjega razreda, kjer z ventilatorjem ne bi bilo nič narobe. Sapphirov radeon 9000 pro mi je recimo začel ropotati dva dni po tistem ko sem ga kupil.

Narediš takole. Ventilator vzameš s kartice. Poiščeš nalepko, jo odstraniš, nekako zadevo razstaviš (ponavadi je treba dol dobiti tisto okroglo zaponko ki drži oba dela ventilatorja skupaj. Pod njo je ponavadi še ena gumica), vse dobro očistiš. Potem poiščeš eno primerno strojno mast in jo daš tja kjer je to logično (tradicionalno tja kjer sta tista zaponka in gumica), oz. tja kjer je bila prej, oz. kjer bi morala biti. Ker je nalepka ki si jo na začetku odstranil neuporabna, namesto nje uporabiš taširok selotejp, najbolje dva sloja. Potem daš celo reč nazaj na kartico (ne pozabi priklopiti štrom kabla!) in kartico v računalnik.

Aja, ti ventilatorčki so krhki, zato je treba biti previden. Ker so tale navodila zmedena, uporabi zdravo pamet. Za morebitno škodo ne odgovarjam.:D

M-man ::

Vzemi dol originalni hladilnik in ga zamenjaj s hladilnikom za northbridge nb47j oz. nb32j v bližino grafične pa dodaj še en ventilator (80 ali 92 mm) na 5V in to je to. Preizkušeno deluje na mojem r9200 128ddr in tudi temperatura je vredu (gigabyte kartice imajo senzor).
Alea Iacta Est. (Julius Caesar)

Bojan xxxx ::

Ja, probaj res to naredit, kar pravi TheJack.
Sem tudi jest že večkrat to sprobal in zadeva res deluje.

Meni je delovalo tudi, če nisem povsem razdiral venta ampak sem samo odlepil nalepko in dal noter kapljico olja, malo zavrtel vent, da je olje steklo noter in potem vse skupej zalimal nazaj.

Poskusi uporabit čim bolj viskozno olje. Sem enkrat probal z malo bolj gostim pa se ni obneslo najbolje.

Sem pa pred kratkim zamenjal vent z novim. V IC-elektronika sem dal za njega par sto SIT, najbrz bi pa znali imet tudi v HTE kaksno poceni in kul zadevo.

Brilko ::

Jst mam podobno zadevo, isto grafo, pa sem mel en stari mali vent pa sem ga gor našraufu. Zdej pa ko vklopim komp je tako glasn po enih dve mniutah pa ga ni več čut. Tak da zgleda da ma neko normo kak dolg lahka tuli. :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ventilator glasen, vrti ves čas (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
877330 (6041) lolipop2
»

Po dolgem času nov test ventilatorjev na Silent PC Review (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Hlajenje in navijanje
6012376 (8520) BladE_
»

Spomladansko čiščenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
153166 (2520) flashek
»

Čiščenje PC ja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
242193 (1631) schurda
»

popolnoma tiho vodno hlajeneje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
221723 (1403) piki64

Več podobnih tem