» »

Bo kondenzator na matični plošči kmalu crknil ???

Bo kondenzator na matični plošči kmalu crknil ???

Bojan xxxx ::

Ko sem se včeraj namenil, da iz računalnika pospravim prah, sem na enem od kondenzatorjev opazil malo črno luknjo :)))
Plošča (EPOX 8RDA3+) zaenkrat deluje povsem OK. Malce pa me vseeno skrbi, da bo zadeva kmalu crknila in po moznosti za sabo potegnila se kaj.

Foto1
Foto2

Mislite, da je to razlog za paniko ???

Aja - plošča je še v garanciji, tako da kondenzatorja ne morem odlotat in pomerit. Obstaja še kakšen drug način, da bi pomeril, če je kond še OK ???

Dr_M ::

a lohk oznacis luknjo, jest je namrec ne vidim :)
mogoce slabo vidm, ker sm glih ustal :D ;)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Bojan xxxx ::

Aha ... bom takoj. Ene 10 minut bo trajal ...
Sem mislil, da je luknja na taveliki fotki se kar ocitna.
Na vrhu konda, tam, kjer je tze po defaultu zarezan X.

Bojan xxxx ::

Označena fotka:

Foto3

En del X zareze na vrhu kondenzatorja zgleda kot da bi lahko videl v njegovo notranjost. ???
Okoli je pa neka modra barva ...

Pudding ::

Ak te muci luknja, zamenjaj kondi z novim. Kondenzatorji se ponavadi napihnejo, preden grejo.

Bojan xxxx ::

Ja, če bom sam menjal kond, potem mi propade garancija.
Če bom pa delujočo ploščo nesel na Mlacom pa (predpostavljam) ne bodo naredili nič, ker zadeva zaenkrat še deluje.

Rad pa bi se izognil problemom s crknjeno ploščo. Po Murphyu se ti problemi pojavijo takrat, ko je z delom največja blazneča gužva :)))

zlabo ::

Men so telo bolj zdi, kot da se je v tovarni kondenzatorjev en igral in po njih risal z modrim alkoholcem:P

Ne res, jaz ga nebi menju, ker če nič ven ne teče in ni napihnjen.... Nevem, vsake toliko časa ga mal poglej če se napihuje.
Čeprav se mi zdi da tale ni bolan.

Lp, zlabo

Tilen ::

Meni tut zgleda cisto v redu, vendar nisem v tej stroki, tako da me ne upostevat :)=
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Bojan xxxx ::

Super, tole zgleda kot dobra novica !!!!

Močno dvomim, da bi bilo to lahko od alkoholnega flomastra ... meni se zdi kolj verjetno, da gre kislina počasi ven in da je pač zreagirala s kakšno svinjarijo, ki je na vrhu konda.

Bom pa za foro danes ali pa jutri zvečer razdrl kakšen star kond in pogledal, če je ponavadi med aluminijasto plastjo in tistim delom kjer je kislina, še kaj vmes. hmmm???

Dr_M ::

tist kar je vijolcno je barva. sej dostkrat kje vids ksn kondenzator, k je mal pobarvan na vrhu. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Bojan xxxx ::

D-best !!! Super !!! Thanks vsem skupej.
Se bom vzdržal operiranja starih kondenzatorjev :)) , iz previdnosti bom pa na vsakih par dni mal počekirou, če se je tale kond kej poredil v širino in višino.

Ste mi prišparal kar nekej časa.

zlabo ::

Ok, zdej sem za foro mal kondije po compu pogledu in sicer, na grafični majo vsi kondiji (ampak res vsi) po dve modri črtici z alkoholcem narejeni....

To očitno označujejo v fabrki, tam kjer pač sestavljajo matične, grafične...
Očitno je to del proizvodnjega procesa;)


Tako da pomojem te nima kej skrbet.


LP, zlabo

stromar ::

Poglej, če je res luknja - z bucko, če je, prelepi z kakšnim lepilom - neostik ali brezkislinskim silikonskim kitom

Lahko, da so pri proizvodnji kondenzatorja malo preveč stisnili tisti del kondenzatorja in je ratala luknja skozi

Zalepit pa je treba, drugače uhaja ven elektrolit in kondenzator izgublja kapaciteto

Bojan xxxx ::

Štromar - thanx !!!
Sicer nisem preverjal z buciko, sem pa še enkrat pogledal z eno ultra veliko lupo (Sherlock Holmes style) in prisegel bi, da je tam res luknja.
Sem kar vzel v roke silikon in poflikal celo reč. 8-)

Še zaključna fotka :)))
Foto4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AM2 osnovna plošča - težava

Oddelek: Pomoč in nasveti
11655 (445) Duhec
»

Elektromotor pralnega stroja (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
8844486 (11431) lovro535v2
»

Prisluškovalna naprava ( domača raba ) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
13220325 (5993) Mamaplata
»

Kako popraviti mamaplato, kjer so crknili kondenzatorji? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
10314914 (10594) Pyr0Beast
»

Epox 8RDA+ prenizek VDD

Oddelek: Strojna oprema
302595 (2322) Pyr0Beast

Več podobnih tem