» »

Fe 2.uni pomoc (preklopna vezja

Fe 2.uni pomoc (preklopna vezja

Snipy ::

Prosim povejte mi kateri program naj uporabljam za risanje vezij pri predmetu preklopna vezja!
Po moznosti mi poslite se kak lin.

Hvala

BlazP ::

Ko sm js bil 2. letnik, smo na roke risal. Je tud Stefanovska zahtevala na roke narisan in ne na racunalnik. Za tak enostavna vezja lahko mingrede spacas eno shemo na roke. Pa po mojem ti bo tud manj cajta vzel.

Jackal ::

Heh... odvisno po katerem sistemu hočeš risat.
Večina programov uporablja ameriške simbole za logične elemente. Samo Reberšek zahteva tiste kvadratne z znaki &, > itd.

V mojih časih smo za risanje porabili Visio, ki je bolj splošno risarsko usmerjen. Rišeš lahko pa tudi z EWBjem (Electronic WorkBench), ki je nekoliko bolj štromarsko usmerjen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jackal ()

TribesMan ::

z EWBjem sem risal vezja... vse kar moraš naredit je to, da v konfiguracijski datoteki spremeniš nastavitve tako da bo EWB uporabljal ISO znake za logične elemente... nevem sicer več točno kaj pa kako sam to je v ustnem izročilu študentov 2. letnika... vprašaj sošolce ;)

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

iso2000 ::

Ja, tudi jaz sem v EWBju to delal, pa se da to potem lepo v bitno sliko izvozit. Za iso simbole je treba pa v eno datoteko nekaj dopisat - se žal tudi jaz ne spomnim več. Bom probal poiskat.

Snipy ::

Hvala za pomoč. Zdaj se dol poberem EWB in če mi kaj ne bo slo vas že se prasam.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Program za risanje električnih shem (OSX)

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
61896 (1484) Zajec123
»

electronics workbench

Oddelek: Programska oprema
11576 (462) kr?en
»

Na kateri faks? elektro/strojna?

Oddelek: Šola
122676 (2279) barbarpapa1
»

Program za simulacijo elektronskih vezij

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
124140 (3915) slawc
»

program za risanje tiskanih vezij

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
216393 (6148) madviper

Več podobnih tem