» »

geforce2 MX400 ??

geforce2 MX400 ??

NightHawk ::

ok eno to kartico bom nabavu pa me zanima ce kdo ve kera ma najmanj ns rame gor....zdej bi najrajs winfast 64mb tv out........teh dodatnih 32 mega nau nc pomagal to vem....sam leps se napise :)
pa se za 20k jo dobim an...

kdo predlaga kej bolsga oz hitrejsga?

PeTe13 ::

Najhitrejši ram na Mx 400 ima en kartica od Gainwarda, al nekak tako sa napiše.
Mislim da 4 ns, samo je to ena posebna izdaja
Capitalism stole my virginity!

NightHawk ::

pol ne ves kje bi to stvar dubu?

kdo drug?

Binji ::

Golden Sample kartica kukr jst vem
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Dami ::

Ja, ta je od mx400 najbolša, sam je pa dražja od ostalih. Kupi si winfasta2 Titanium za 34 jurjev. Je dost bolši.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

NightHawk ::

na celeronu 900 in bh6 se pomoje nau dost poznal....saj za 13k ne...

Senitel ::

Zakaj se nebi poznal?

tha_man ::

Jaz imam winfast mx400 64mb s tv-out, pa je prav v redu kartica. Je pa Titanium precej boljši, tud na Celeronu 900. Lahko tud malo počakaš na GF4 MX, ki bo po mojem v hitrostnem in cenovnem rangu Titaniuma.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Boky ::

Khm.. zakaj bi clovek kupil mx400 ce je Kyro II bolsa in cenejsa ? V testu tukaj sta ze kartici z kyro I cipom tako hitra (v nekaterih igrah pocasnejsa drugje hitrejsa) kot gf2Mx(kolikor vem sta gf2mx in mx400 enako hitri).
Tudi sam sem nameraval kupit mx400, ampak po tem ko sem prebral par testov ni sans, da bi kupil gforc-a, ce dobis pri jae-tu 3D PROPHET 4500 KYRO II 32MB + TV OUT za slabih 19ksit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boky ()

tha_man ::

Kyro je kul kartica, ampak v določenih igrah ji ne gre preveč dobro. Comanche 4 je npr. na Kyru neigrabilen, medtem ko pri meni na MX400 laufa skoraj gladko. Res da imam boljši procesor (XP1600 proti Duron1000), ampak razlike vseeno ne bi smelo biti toliko :O V Wolfensteinu pa me v 1024*768*32 Kyro nese za 10 fps, duronu navkljub :))
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Boky ::

uff, a res ??? Khm...... bo treba se enkrat premisliti.
To z Comanche 4 si kje testiral ali si videl v kakem testu(mogoce kaksen link) ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boky ()

tha_man ::

Commanche 4 sem igral pri sosedu, ki ima Duron 1000 in Kyro (32M). Jaz ima XP1600 in MX400 (64M). Sicer sem probal samo demo iz Joker cd-ja, tako da končna verzija mogoče kaj bolje dela... Vglavnem, zadeva je pri sosedu zelo na meji igrabilnosti, tud če detajle totalno zmanjšaš, približno tako kot pri meni na 1024*768*32, vse na max. Pa detajlov sploh ne moreš do konca naviti, ponekod igra kar sama izklopi nastavitev 'high', medtem ko jih jaz lahko. Po mojem je ravno Kyro kriv, kaj bi drugega lahko bilo? Driverji so bli pa novi, smo jih ravno zaradi Commancha skinli z neta, pa ni blo nič bolje.

Tud wolfensteina sem tam probal, pa sem bil kar navdušen. Na tisti stopnji ko spremljaš en tank, je čist gladko laufalo na 1024*768*32, medtem ko sem jaz doma moral zmanjšati ločljivost na 800*600. Možno da Kyru pri Commanchu zmanjka moči, ker ni veliko overdrawa. Lahko se npr. dvigneš ful visoko, od koder vidiš ogromno ozemlja naenkrat. Pri večini iger (3D streljačine npr.) je veliko overdrawa, ker je ozemlje ločeno po sobah.


Mi je pa ful bedno ker po raznih testih ne vključijo noter ša kaj drugega kot 3D Mark, Quake in Unreal. Mislim, kot da folk samo to špila ;(( Pol pa vsi optimizirajo driverje samo za pogone teh iger. Osebno bi zelo rad vidu test še v kakem NFS, Commanchu in nasploh igrah iz različnih žanrov, ki imajo ponavadi tud ful različen pristop h grafiki.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

AtaStrumf ::

Jaz imam originalni Geforce 2 MX od Herculesa, ki ima gor 5.5 ns RAM in sem imel prej Durona 800, sedaj pa imam Athlon XP 1600+ in prej z Duronom 800 Comance 4 ni bila za igrat (je preveč štekala) sedaj pa mi teče čist popolnoma gladko z Athlonom. Fora je v procesorju če mene vprašaš. Grafična ni tolk pomembna.

Če bi jaz zdele kupoval kartico tega ranga, bi sigurno vzel Kyro-ta II. Je dosti boljši.

Zgodovina sprememb…

LojzePek ::

Procesor ti nič ne pomaga če maš kartico v kurcu.

AtaStrumf ::

Itak ima model Celerona 900, tako da je v riti. Commanche-ja ne bo igral ne z GeForce-om ne z Kyrotom.

tha_man ::

Da je Commanche 4 tako zahteven do proca... to si pa nisem mislu. Jaz sem bil prepričan da je kriv Kyro. Saj za nezmožnost povišanja detajlov na ful najbrž tud je. AtaStrumf, ti si lahko dal detajle na high dokler si imel Durona?
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

McWolf ::

Kokr js vem je Commanche na voxlih:\
sam men dela cist ok! RESNO pa mam c400@550 pa gf1 ddr>:D
Go tell it on the mountains!

tha_man ::

Štirka ni več na vokslih.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

AtaStrumf ::

Jaz sem, ko sem imel še Durona 800, nabil skor vse detajle na maximum, (kot vedno najprej probam, samo se mi zadnje čase ne obnese več, tudi z Athlonom XP 1600+), samo barve pustim 16 bit-ne in resolucijo 1024x786 in skratka mi je prva misija še kar delala, pol pa ko je bilo veliko enot na kupu (recimo tam ko napadeš letališče) pa je začelo uiber štekat in je bilo čist neigralno. Pa se nisem sekiral preveč, ker sem itak vedel da kmalu dobim Athlona XP.

tha_man ::

Na Kyru približno polovico opcij igra samodejno omeji na medium, torej sploh ne moreš izbrat maximum. Izgleda da so igre le začele izkoriščati T&L, čeprav bolj za silo (trava v comanchu je najbrž posledica le-tega >:D). Menda se na GF3 celo ziblje v vetru.

(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tha_man ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GRAFIČNA KARTICA!

Oddelek: Pomoč in nasveti
141136 (903) sheep
»

kyro2 ali ati 7200

Oddelek: Kaj kupiti
211210 (920) Senitel
»

kyro2 32MB?

Oddelek: Kaj kupiti
211325 (1030) Senitel
»

Kaj kupiti...

Oddelek: Kaj kupiti
261545 (1221) ABX
»

grafična kartica !

Oddelek: Zvok in slika
311853 (1412) ABX

Več podobnih tem