» »

Nov Računalnik je počasnejši od starega!

Nov Računalnik je počasnejši od starega!

KontraCepec ::

Prej sem imel:
Athlon 1700 XP+ na Epox 8RDA+ z Radeonom 7500 in 256 mb rama.
Pred tednom sem kupil Semprona 2800+ na Epoxki 8RDA3i s Clubovo Grafično z Radeonom 9250.


Finta je, da stvar poganja igre nekoliko počasneje kot stara konfiguracija, čeprav je CPU kljub manjšemu predponilniku hitrejši (tiktaka pri 2 Ghz stari pri 1.4 Ghz), grafična pa tudi je nekoliko boljša.
Igre kot so GTA3 in Sims2 delujejo vseeno dosti bolj zatikajoče.

- Driverje imam iste kot prej torej Cataliste 4.3. V nastavitvah le teh sem pod 3D dal jezčke iz balanced na preformance, pa nič ne pomaga.

Bojim se, da gre za težavo, ker R9250 goni igre v DX9, za kar je uradno usposobljen (s svojim 240 Mhz srcen pa je za to daleč prepočasen), R7500 pa nisem zihr če sploh DX8 podpira (9ke pa zihr ne). Tako igre sedaj izgledajo za drobec odteneka lepše, tečejo pa počasneje kot prej.
Meni pa je vseeno, četudi je igra po izgledu na ravni Qauke2, samo da ima stalnih 40 fps.

Zanima me, če se da kje stvar nastavit / zaklenit vse napredne shaderje in podobne stvari DXa9. Sicer sem večino tega (AASI,TruForm,...) že zaklenil, pa kot rečeno nič ne pomaga.
Saj bi ponel DX8 pa ene igre zahevajo 9ko.

Pa sej kot pravim to je samo moje laično ugibanje. Če ima kdo boljšo idejo kaj bi bilo narobe na dan z njo.
Krijejtiv

Sami ::

Kaj sploh kopuješ tako grafo?

Ali si inštaliral vse driverje za plato? Novejši comp bi ti moral vseeno hitreje poganjati igre...in pa naloži najnovejše driverje za grafo.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

cekr ::

Si inštaliral nove gonilnike od čipovja, grafične..., vklopil AGP... ?
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Dr_M ::

KontraCepec: ti ocitno pojma nimas kaj kupujes....

čeprav je CPU kljub manjšemu predponilniku hitrejši

ker cpu ma ze manjsi predpomnilnik?? sempron??


Bojim se, da gre za težavo, ker R9250 goni igre v DX9, za kar je uradno usposobljen

aja??? si 100% preprican?? zakaj pa potem ne poganja vseh testov v 3dmarku 03???
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

KontraCepec ::

Tako grafično sem kupil, ker je bila najcenejša v trgovini. In ker sem bil s starim R7500, ki je pred 2 letoma veljal isto kot R9250 danes, zadovoljen. Pa saj ne mislim z njo igrati 3Dooma.

Od platinih driverjev samo IDE driverjev nisem inštaliral (baje so neki problemi z njimi) - gre za NForce2 nabor, driverji pa so 4.27.

AGP v biosu je vklopljen, čeprav pod propertis od grafične v systemManagerju piše pod Location: PCI bus 2, device 0, function 0 !?

---------------------------------------------------------------
Ja pa se opravičujem grafična res ne podpira DX9 ampak samo DX8.1.
Sempron pa ima glede na bartone pol manj predpomnilnika. Verjetno velja za TrughBride isto.

No sej sedaj je stvar samo še bolj čudna, ker bi potem takem nov comp zihr moral bit hitrejši od starega.
Krijejtiv

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

ja, res ma sempron manj predpomnilnika od bartona, sam bartoni so bli od 2500+ dalje.
palominoti in thoroughbredi so mel pa 256kB L2.
sempron pa temelji na tbred B jedru.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Azrael ::

Če nimaš na kištah garancijskih nalepk, grafi zamenjaj med seboj in boš videl ali je to to. BTW. Club 3D grafe, naj imajo še tako nizke cene, niso vredne tega denarja. Downclockan GPU, počasen RAM, ozko pomnilniško vodilo in še kaj se najde. Nakup take grafe je preč vržen denar.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

Dead_Eye ::

Hmm, mene pa zanima čemu si šel menjavat ploščo, sej so razlike minimalne..... Je 8rda+ šla po gobe al kaj?...
The one and only

KontraCepec ::

Offtopic (ne več naprej komentirat):

Ne 8RDA+ dela odlično. Zelo sem zadovoljen z njo. Prej sem imel Asus A7V8X, pa nisem bil zadovoljen z njo.
Žal je šla 8RDA v drug računalnik. Pri tem sem se moral zadovoljiti s 3i, ki je slabša plošča, ker 8RDA več ne prodajajo.
Pa sigurno da ne bi kupu praktično identične plošče, če bi prva gagnla.
Krijejtiv

ČIP 008 ::

Kontra Cepec, nič ni novi računalnik počasnejši od starega. Tu so bistvenega pomena nastavitve in nastavitve. Začne pa se že pri Wid XP, pa gonilniki za plato pa grafo itd..... Izbrati pravi gonilnik za grafo ga nastavit, pa vrstni red itd.....Če vse to nastaviš pravilno si na konju. Sam igram Richard Burns Rally na resoluciji 1280x1024, detajli na ful in to popolnoma tekoče na 3 leta starem Silurotu 4200(če gdo ne verjame se lahko prepriča na lastne oči).

Zheegec ::

Formatiraj PC, daj gor na novo WinXP (ali Win2k ali whatever) + najnovejši SP. Potem DirectX9, potem najnovejši nForce driverji (www.nvidia.com) -> vključno z IDE driverjem, potem najnovejši ATI Catalyst (www.ati.com) driverji.
Vsakič vmes restart.
Potem pa povej, če so še težave.
Če so še, je težava v hardweru. Ker trenutno vidim, da imaš krene driverje, za OS ne vem...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

KontraCepec ::

No v takem vrstnem redu tudi zmeraj naložim OS.
Problem je bil očitno, da nisem inštaliral NForsovih IDE driverjev. Zdej sm potegnu 5.5 dol, vse obkljukal in inštaliral.
Po rebutu so stvari tekel hitreje. Prej je pa kar grebu pa grebu po disku... no sej 256mb ni glih razkošje. V bližnji prihodnosti moram to podvojit.
Krijejtiv


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3DMARK 2001SE build330 (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Navijanje
122456743 (25475) LittleDevil
»

Nvidia Nforce 3.13 drivers !!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
845622 (4310) BlackHole
»

Epox 8rda+ graficna vs radeon 7500

Oddelek: Strojna oprema
14734 (604) nicjasno
»

računalnik za 280k?

Oddelek: Kaj kupiti
231563 (1232) Zheegec
»

Katero od teh dveh EPOX plat? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
535092 (4456) krucymucy

Več podobnih tem