» »

PIO mode problem - pomagajte

PIO mode problem - pomagajte

ajko ::

Pozdravljeni. Imam problem ko mi pekaca noče zaznati kot UDMA 2 ampak ga zazna samo kot PIO mode



problem se je pojavil pri dveh prijateljih. jaz sem pred dolgo časa nazaj imel isti problem, katerega sem rešil z novimi driverji za chipset, pri prijatlju pa stvar ista (pio mode) po nastavitvi novih driverjev.
Nalozeni so Windows XP pro, gre enkrat za dvd pekaca NEC, drugic pa za Teac CDRW 52x.
Skatli sta v garanciji, nista moji in ne morem odpirat,
kaj naj storim da bo opticni pogon (pecka) zaznal kot UDMA 2 (ker to seveda pekac podpira)
probal sem tudi odstranit napravo iz sistema v device managerju-znova zagnal racunalni-isto-pio mode

PIO mode izrablja procesor za prenos podatkov - SLABO
UDMA ima svoj krmilnik, ki razbreni proceosr in sam opravlja prenose - DOBRO

pod pio mode kot veste pac racunalnik steka, ko kaj snemas iz cd-ja na disk, oz. ce snemas kaki cd (potem ne mores niti muzike zraven poslusat), in pa niti filma ne mores iz cd-ja gledat.

prosim pomagajte, svetujte, jaz sem ze obupan

LP
----------- AjkoSan

kisser ::

[quote]Pozdravljeni. Imam problem ko mi pekaca noče zaznati kot UDMA 2 ampak ga zazna samo kot PIO mode



problem se je pojavil pri dveh prijateljih. jaz sem pred dolgo časa nazaj imel isti problem, katerega sem rešil z novimi driverji za chipset, pri prijatlju pa stvar ista (pio mode) po nastavitvi novih driverjev. Nalozeni so Windows XP pro, gre enkrat za dvd pekaca NEC, drugic pa za Teac CDRW 52x.
Skatli sta v garanciji, nista moji in ne morem odpirat, kaj naj storim da bo opticni pogon (pecka) zaznal kot UDMA 2 (ker to seveda pekac podpira)
probal sem tudi odstranit napravo iz sistema v device managerju-znova zagnal racunalni-isto-pio mode

PIO mode izrablja procesor za prenos podatkov - SLABO
UDMA ima svoj krmilnik, ki razbreni proceosr in sam opravlja prenose - DOBRO

pod pio mode kot veste pac racunalnik steka, ko kaj snemas iz cd-ja na disk, oz. ce snemas kaki cd (potem ne mores niti muzike zraven poslusat), in pa niti filma ne mores iz cd-ja gledat.

prosim pomagajte, svetujte, jaz sem ze obupan

LP

-----------AjkoSan[/quote]

Getting back to DMA mode in Windows XP
November 15, 2003 Views (17,105) / Comments (28) / Trackback (0)


CD-ROM and DVD-ROM drives can revert to using PIO mode, despite being set to use "DMA if Available." Here's how to make Windows XP redetect the DMA capabilities of the drives.

This behaviour occurs with the following conditions:

* Windows XP is the operating system
* A CD-ROM or DVD-ROM drive, which is known to support DMA mode now works only in PIO mode.
* The drive controller is set to use "DMA if available" but reports to be only in PIO mode.

Following is the mechanism that has worked for me, please try it at your own risk, it involves hacking the registry:

1. Open RegEdit
2. Find the following KEY:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\ Class\{4D36E96A-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}\000x
3. The last four digits will be 0000, 0001, 0002, 0003, and so on.
4. Under each key, delete all occurences of the following values:
MasterIdDataChecksum
SlaveIdDataChecksum
5. Reboot the computer. Windows will now redetect DMA settings.

Trala!

(148 words)

kisser
----------------
Klepetalnik 3.0
http://ruleless.com/klepetalnik

profii ::

jaz sem ta problem rešu tako da sem pekač in cd rom zamenjla jumperje iz masterja na slave in obratno.

Highlag ::

Točno na takšno vprašanje sem odgovoril na tem forumu že ene 3x

Odpri device manager in v IDE/ATAPI zavihku odstrani (uninstall) kanal ki ti dela probleme.
Po ponovnem zagonu oken se kanali nanovo nastavijo na željene vrednosti
Never trust a computer you can't throw out a window

ajko ::

Točno na takšno vprašanje sem odgovoril na tem forumu že ene 3x

Odpri device manager in v IDE/ATAPI zavihku odstrani (uninstall) kanal ki ti dela probleme.
Po ponovnem zagonu oken se kanali nanovo nastavijo na željene vrednosti


tocno tako sem naredil in ni pomagalo.
še kaki predlog!?
----------- AjkoSan

profii ::

si obrnu jumper na roke na zadnji strani pekača?

ajko ::

na zalost ne morem, kista pod garancijo in ni moja, pa se zraven ne morem priti da bi lahko sploh kable odklopil :(

bom videl kaj bom lahko naredil, danes tak vec nic, ker nisem vec pri kolegu

najlepsa hvala vsem za odgovore

LP
----------- AjkoSan


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Na pekaču ne morem vklopiti DMA mode (sedaj je PIO)

Oddelek: Pomoč in nasveti
141364 (1107) smile-
»

problemi z DMA & pekacem v winXP

Oddelek: Pomoč in nasveti
281598 (1351) fictionel
»

Problem CD-ROM

Oddelek: Pomoč in nasveti
131068 (991) neki123
»

Iz PIO Moda v DMA Mode

Oddelek: Pomoč in nasveti
81491 (1334) q:-p
»

teac w540e & problemi

Oddelek: Pomoč in nasveti
111185 (962) fictionel

Več podobnih tem