» »

A se da na serverju normalno delat z office-i+internet?

A se da na serverju normalno delat z office-i+internet?

Hair ::

Oče čez kakšen teden dobi laptopa, kar pomeni veliko neizkoriščenost njegovega sedanjega računala.
Sem takoj zagrabil priložnost in se že zmenu z njim, da imam lahko gor server.
Problem pa nastane, ker ga on želi imeti tudi za delo z office-i (tisto, kar bo doma delal).

A je sploh možna normalna uporaba računalnika (office+internet) in hkrati zagnan server?

Če je to mogoče, kje naj nadgradim rač.? Zaenkrat vem, da ima 128 MB RAM-a. Podatke o procesorju bom še dodal, ampak se mi na oko zdi da je okrog 500Mhz.

Aja... Server nameravam gnati na XP pro, ki so tudi sedaj naloženi.
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

mare_ ::

Ja, komot lahko maš gor tudi office. Sicer pa tole tako in tako ne bo kakšen preveč resen server, ali?

SasoS ::

Server za kaj?? www? ftp? mail? counterstrike? Vse je odvisno od programja in pa koliko bo uporabe...boš imel 2 userja na vsake 3 kvatre ali bo noč in dan 1000 folka vleklo dol pernike?

Hair ::

Gor mislim imeti FTP, ampak nič velikega (beri: resnega). Malo za učenje, malo pa za šolsko (razredno) rabo.

Drugače pa mislim tem navodilom sledit.

SFfreak ::

problem je, če imaš preprocesorje skriptnih jezikov (PHP, ASP, ..), ker potem začne userjem zmanjkovati procesorskega časa...

Jakka ::

FTP server se da namestit na vsako desktop kišto in ne dela problemov ob uporabi drugih programov. Samo internetna povezava malo heca. :D

Hair ::

Točni podatki:
-slabih 350MHz (Pentium 2)
-192MB RAM

Hundey, publikum: Kaj bi to v praksi pomenilo v mojem primeru?

Tody ::

To pomeni da bo tvoj ftp za tvoje kolege laufal dost normalno, ne bo pa kej dosti internetne povezave ostalo za tvojga fotra, če seveda zdeve ne boš omejil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov strežnik za malo podjetje

Oddelek: Kaj kupiti
366117 (4421) woow
»

profesionalni hardware za networking (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
817845 (5115) Poldi112
»

clarkconnect rabim poomoč pri inštaliranju! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Operacijski sistemi
23015951 (7490) Gapi
»

Izdelava Firewall-a iz starega računalnika

Oddelek: Omrežja in internet
341756 (1163) Gapi
»

Ali se splaca tale PC za server?

Oddelek: Kaj kupiti
241139 (777) Gh0st

Več podobnih tem