» »

profesionalni hardware za networking

profesionalni hardware za networking

1
2
»

DejaVu ::

3Com Baseline Plus Switch 2920

ve kdo kje kupit v tujini (s kreditno, da posljejo v slo). v sloveniji hocejo met 300 eur za ta switch (uvoznik), kar pa definitivno ne dam, glede na to, da se v tujini gibljejo cene 160-200 eur.

BlueRunner ::

geizhals.at, idealo.de, ...

DejaVu ::

poznam. vendar jih ogromno ne podpira placil s kreditnimi, ostale ki pa, pa redko da najdes tako, ki posiljajo v slo (vecina iz UK).

BlueRunner ::

Druga po vrsti na geizhals.at pošilja v Slovenijo: http://geizhals.at/redir.cgi?h=schnapp-...

Za plačilo pa imaš direktno nakazilo. Saj smo vendar v in EU in v evroobmočju. Klik, klik, pa je denar nakazan.

DejaVu ::

zal ni na zalogi. kupovat v neki tuji trgovini, kjer nimajo na zalogi, pa jim za 3 mesce vnaprej kes posiljat res ne mislim.

zdaj sem malo razmisljal tudi in se odlocil, da ko bo T-2 optika mogoca pri meni, bom siol znizal na 20/20 pa narocil se T-2 100/100 povezavo in bom imel 2 neta. kak hardware rabim, da zadevo povezem skupaj in lahko rocno dolocam kateri lokalni IPji/subneti se routajo preko ene povezave in kateri preko druge? seveda, ce se da dobim kaj za sub 1k eur :)

edit: no da me ne bote spet sprasevali zakaj rabim, naj ze vnaprej povem; te stvari me zanimajo (poleg networking based software-a ki ga razvijam), zato bi si nekako sam rad doma postavil net, ki bi bil neka mini verzija ISPja (kot da sem jaz ISP), internetni povezavi (T-2 in siol) pa bi bli kot moji "med-ISP oz. mednarodni povezavi". torej, rabim hardware, ki bi ustrezno routal traffic.

- ce zelita komunicirat dva pcja znotraj mojega omrezja, se povezeta lahko direktno
- da imam moznost nastavit, kateri lokalni IPji grejo na katero izhodno internetno povezavo
- da lahko naredim routing tabelo in mi promet po internetnih povezavah tece glede na cilj (recimo do google.com hocem dostopat preko T-2, do youtube.com pa preko siola - iz vseh lokalnih masin; oz. kakor bi pac dolocil)

verjamem, da nastavitve tega definitino nebi ble enostavne. vendar me resnicno zanima, kako bi ta stvar delovala :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DejaVu ()

BlueRunner ::

Jaz sem si za to na prehodu omislil kar navaden GNU/Linux (oziroma Fedoro). Glede na to, da ima jedro že vse vgrajeno mi je to na koncu izpadla najbolj optimalna varianta. Sama konfiguracija, ko jo enkrat grokneš, pa tudi postane trivialna za vzdrževanje.

Sem pa pri strojni opremi čisto pretiraval: MSI Fuzzy GME965 + T7500 + 2GiB RAM. Ni ravno poceni, je pa fleksibilno kot sam hudič. Pri 20/20 + 50/50 praktično zeha, 2x Intel NIC pa sta sposobna požreti vse, kar jima vržem pred nos. Še posebej pa nimata težav z VLAN-i, ki se jih izdatno poslužujem - razne RTxxx/Marvel in podobne variante preprosto niso v isti kategoriji. Broadcom čipov pa nisem nikjer našel vgrajenih v tako kompakten paket.

Če pa želiš še tišjo varianto od te (pa že ta je tiha, ker je CPU večino časa na 1,2GHz), pa si poglej Supermicro X7SPA-HF. Ravno tako ima 2x Intel NIC, kar pomeni, da razen stikala več ne boš potreboval kaj dosti drugega.

Cena pa je pač visoka... to je bolj butična roba, kot pa kaj drugega. Po drugi strani pa lahko s takšno igračko narediš čisto vse kar si zaželiš.

Daedalus ::

Tole so tud zanimive zadeve. Poročam, ko dobim kak komad na firmo.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

BlueRunner ::

Tele imajo vgrajene PC Engines ALIX SBC-je. Imamo eno izmed njih za usmerjevalnik na 2. lokaciji, kjer mi M0n0wall nadomešča starega WRT54GS. Nisem pa tega mogel uporabiti kot svoj glavni usmerjevalnik, ker VLAN-i z Linux-om niso ravno dobro delovali, BSD-jevo usmerjanje in požarni zid pa sta (bila) za moje potrebe malo preveč omejena. Če VLAN-i niso potrebni, potem je to čisto dobra, tiha in varčna odločitev.

trnvpeti ::

monowall, pfsense na alix zmore najvec ene 50MB/s
torej optika 20/20+100/100 takoj odpade s taksnimi napravami

Daedalus ::

monowall, pfsense na alix zmore najvec ene 50MB/s


Ma tista reč bo furala precej manj, vsaj zaenkrat. Me pa vseeno zanima, če maš kak link na to temo...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

SodVina ::

Zdravo,

Mene pa zanima, na kaj je treba biti pozoren pri nakupu profesionalnega routerja za manjše podjetje.
Ali lahko kakšen model priporočate?

lp,
SodVina

darkolord ::

Kakšne so zahteve (cena, hitrost, število odjemalcev, ...)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

trnvpeti ::

mikrotik routerje poglej

SodVina ::

Zanima me namreč, katere so prednosti nekega profi routerja proti npr. WRT54GL.

trnvpeti ::

vec rama
vec cpu moci
software (to bi moral dati na prvo mesto)

darkolord ::

pa podpora.

So pa osnovni "profi" modeli dostikrat precej bolj okrnjeni kot kakšni malo boljši "za doma". Pa kvaliteta softvera žal tudi precejkrat ni ravno na višku.

NoName ::

vse odvisno od velikosti podjetja... so zadaj samo odjemalci al maš še kak server ali dva? če iščeš produkt pod 100€, pol se boš moral zadovoljiti s kakim wrt54gl, če pa govorimo o štirimestni številki, pol pa vzemi kakega juniperja, recmo srx...
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

blackbfm ::

wrt54gl za malo večje hitrosti kakršne so danes že standard, ni dovolj zmogljiv, čez par let bo pa itak samo za v smeti

Invictus ::

Če že hočeš "profesionalni router", potem kupi Cisco ASA.

Če nimaš kakih hudih potreb, povsem zadošča.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Daedalus ::

Mikrotik, pa mir. RB1100 če hočeš res pretiravat, drugače pa 450G.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

flisko ::

mikrotik ruter board rb450 maš zdle za okol 75 eu,in zadeva je zelo vrhunska , http://routerboard.com/RB450G

Spc ::

Najbolj professionalni router ti je PC z linux-i ali pa windowsi, ki deluje kot router.
Če je potreba lahko noter vržeš tudi 10GbE mrežne.

Seveda pa cena ni najnižja.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

SodVina ::

Torej podjetje ima manj kot 10 zaposlenih.
Imamo svoje serverje, nekaj webpageov, rdp, vpn, itd.
povezava z isp je pod 100mbit
Potreba je En konkreten VPN in dober support.

Wifi in Gbit switch imamo posebej.

Cena bi bila recimo v rangu max nekaj 100 eur.

ta rb450 izgleda kar kul.

lp,
SoVina

Daedalus ::

Jah, MT ma podporo za ipsec, pptp, l2tp pa openvpn (slednji prek tcp). Tako da za vpn maš par opcij na voljo. Glede na ostale podatke je RB450G (mind G, to je zmogljivejša izvedba rb450) čisto ok. Drugače pa RB1100... pa si še vedno pod 400€.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Spc ::

Jaz imam za doma tega:
http://homestore.cisco.com/en-us/Router...

Za ta router sem dal nekje 120€ pa še dd-wrt imam gor, saj je broadcom-ov chipset.
 

zee ::

Tudi jaz imam tega. Originalnega firmware-a nisem nikoli uporabljal, ampak sem ga takoj zamenjal z DD-WRT. Super dela.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

SodVina ::

Tale linksys poudarja same take stvari, ki tukaj niso potrebne, kot npr wifi, usb, home-theater ready, gaming, HD itn.
to mi še vedno deluje bolj kot ne home

Mislim, da bomo vzeli kar RB450G variato. Ker realno gledano z RB1100 glede na našo konfiguracijo ne bomo opazili razliko.

thx,
lp,
SodVina

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SodVina ()

Spc ::

Aja še to.
E4200 ima:

CPU Broadcom BCM4718
CPU Speed 480 MHz
Flash ROM 16 MB
Macronix MX25L12845E
RAM 64 MB
Radios 2.4 GHz, 5 GHz
WLAN Support a/b/g/n
WLAN Max Speed 300mbps (2.4 GHz) & 450mbps (5 GHz)
Antenna Location Internal (x6)
Bands 3 x 3
Switch 4x GigE + 1 WAN
Broadcom 53115
IEEE 802.3/3u/3ab
USB 1x USB 2.0

http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php?ti...
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

Yacksy ::

Poglej si kakega Drayteka:

http://www.telos.si/draytek.htm

Zate primeren bi bil kaki Vigor 2920, Vigor 2950 ali pa Vigor 3200 ...
Shit happens

tony1 ::

SodVina je izjavil:

Torej podjetje ima manj kot 10 zaposlenih.
Imamo svoje serverje, nekaj webpageov, rdp, vpn, itd.
povezava z isp je pod 100mbit
Potreba je En konkreten VPN in dober support.

Wifi in Gbit switch imamo posebej.

Cena bi bila recimo v rangu max nekaj 100 eur.

ta rb450 izgleda kar kul.

lp,
SoVina


Če rabiš support, verjetno Mikrotik (čeprav so to zelo dobre zadeve), ne bo pravi.

V tem primeru te zanima enterprise firewall tipa Fortinet Fortigate, Cisco ASA, Checkopint, itd.

Daedalus ::

Mikrotik ma soliden support. Ko sem nekaj časa nazaj odkril en grd bug v njihovem dhcp serverju (zadeva ni špilala s Tropos wifi routerji), so mi zbuildali pofixan dhcp server paket za mipsbe in ppc RB-je... ko jim je zatežil še support Troposa, pa so fix hitro spravili v naslednjo ROS verzijo:)

Je pa res, da si tam bolj na pomagaj si s forumi/wikijem in je support na vrsti, ko imaš kak bolj resen problem.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Poldi112 ::

Mene Mikrotik ni ravno prepričal. Sicer se nisem resno poglobil vanj, nabavil sem zgolj 3 routerje za 3 oddaljene lokacije, za potrebe firewall-a (študenti so, namesto da bi delali, viseli na facebook-u).

In odkar imam routerje na lokacijah mi ssh (na router) kar na random timeout-a. Kasneje pa dela. Linija ni, ker se pojavlja na različnih lokacijah, kjer prej ni bilo problema.

Če ima pa kdo kakšno idejo se pa priporočam.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Internet po hiši (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6813174 (7964) XS!D3
»

Router z več izhodi

Oddelek: Omrežja in internet
413399 (2428) SeMiNeSanja
»

16-24 port gigabit switch

Oddelek: Kaj kupiti
162966 (2463) Relanium
»

Gigabitni switch

Oddelek: Omrežja in internet
302810 (2264) ender
»

DIGITUS mrežno stikalo 24-PORT, problem

Oddelek: Omrežja in internet
212182 (1913) Mattej

Več podobnih tem