» »

Hitri boot ali kaj lahko prekasa trde diske

Hitri boot ali kaj lahko prekasa trde diske

tilko ::

Cao!
Ko takole narasca popularnost flash memorije, se mi poraja ena zanimiva ideja. Najbrz nism prvi, a zaenkrat nisem nasel podobnih stvari. No, zanimivo bi bilo, ce bi lahko bootal operacijski sistem iz nekega flasha. Vem, da se to da naredit, problem je le v hitrosti, ker je flash kakor vidim precej pocasnejsi od diska.
Zanima me, ce obstaja kaksen tip memorije (poleg rama), ki bi uspel prekasati trdi disk pri hitrosti ter s tem povecati hitrost sistema? Pa seveda, ce je dostopen navadnim smrtnikom za normalno ceno.

lp, tilko

Dr_M ::

Zanima me, ce obstaja kaksen tip memorije (poleg rama), ki bi uspel prekasati trdi disk pri hitrosti ter s tem povecati hitrost sistema?


je.


Pa seveda, ce je dostopen navadnim smrtnikom za normalno ceno.

verjetno se zelo dolgo ne.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

BigWhale ::

Hitri boot?

V KDE 3.3 pridem v manj kot minuti, iz power off pozicije. S tem, da si vmes se vzamem cas in vtipkam username/password.

To pocnem priblizno enkrat na stirinajst dni... Nope, po mojem tega zaenkrat se ni treba optimizirat ;)

Spajky ::

Flash memorija ni počasnejša od diska, ki je mehanski! Obstajajo Solid state HD-ji (flash mem) od 128Mb dalje na IDE vodilu, sam so dragi ko žafran. Obstaja tudi CF2IDE adapter, pa prek njega PC vidi CF card kot IDE disk. Guglaj malo! 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

ginekolog ::

meni se winsi iz hibernacije poberejo v < 30 sec. iz power off namreč... se mi sploh ne zdi dolgo.
Če bi imel sveže, bi šlo še hitreje.
Divers do it deeper.

pivmik ::

Meni mi rabi maj kot 40 sekund, da mi pride v WinXP (brez hibernate ali biločesa).
LP, Gregor GRE^

tilko ::

Ja, sam pac moja zelja po more... No, sej to je sam tko moje razmisljanje. Aja pa manjka mi idej kaj delat =)

lp, tilko

xilinix.slo ::

Obstaja zadeva ki se imenuje PuRAM.
Celoten sistem na flash-u

Keyser Soze ::

Če se ti 150Gb ne zdi dovolj.....

Upam, da denar ni problem...:D Si morda Zoran J?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

menjava diska v prenosniku na 7200 obr/min

Oddelek: Pomoč in nasveti
393495 (2756) urosp
»

Flash disk za HDD cache?

Oddelek: Strojna oprema
151917 (1661) kixs
»

Računalnik v avto

Oddelek: Loža
61219 (1019) Tody
»

ATI Multi-GPU CrossFire Technology

Oddelek: Novice / Grafične kartice
123563 (2942) RejZoR
»

Samsungov disk v trdnem stanju

Oddelek: Novice / Diski
294464 (3474) Spajky

Več podobnih tem